'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Форум => Запитання => Тема розпочата: Ніна від 05 Листопада 2015, 10:42:29
-
Добрий день! Скажіть будь ласка чи можливо приватизувати вхідні сходи і пандус нежитловрго приміщення, яке знаходиться в багатоквартирному будинку. Прибудинкова ділянка не приватизована ОСББ. Якщо можливо , то яким чином це робиться.
-
З огляду на вислів "приватизована ОСББ" не зовсім зрозуміло що саме Ви розумієте під терміном "приватизувати"...
-
Якщо не брати до уваги цього терміну "не приватизована ОСББ", мене цікавить чи впринципі дозволяють приватизовувати територію, на якій розміщені сходинки і пандус ( зовнішній вхід в приіщення знаходиться вище від нульової відмітки).
-
Сходи та пандус є елементами будинку. І розташовані не "на території" , а на земельній ділянці під будинком.
ЗКУ: Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних будинків
{Назва статті 42 із змінами, внесеними згідно з Законом № 417-VIII від 14.05.2015}
1. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.
{Частина перша статті 42 із змінами, внесеними згідно з Законом № 417-VIII від 14.05.2015}
2. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
{Частина друга статті 42 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015}
3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.
{Частина третя статті 42 із змінами, внесеними згідно з Законом № 417-VIII від 14.05.2015}
4. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.
{Частина четверта статті 42 із змінами, внесеними згідно з Законами № 4215-VI від 22.12.2011, № 417-VIII від 14.05.2015}
5. У разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються за співвласниками багатоквартирного будинку.
{Статтю 42 доповнено частиною п'ятою згідно з Законом № 417-VIII від 14.05.2015}
Це стосовно землі.
Стосовно приміщень, інженерних мереж, конструктивних елементів: ЦКУ ст. 382 2. Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
-
Добрый день. Я решил приватизировать квартиру. Скажите пожалуйста имеет право ЖЕК отказать в оформлении документов, если у меня есть задолженности по квартплате?
-
Юридично, НІ!
-
Спасибо. А скажите, на какой юридический документ я могу ссылаться в случае их отказа или как в случае отказа лучше действовать?
-
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 жовтня 1992 р. N 572
Київ
Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/572-92-п (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/572-92-п)
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про приватизацію державного житлового фонду
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2482-12 (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2482-12)
-
Спасибо. Еще один вопрос. В этих документах идет речь о "нанимателях ". У меня ситуация такая: - договор найма заключался с моей матерью более 40 лет назад, она умерла в 1982 г - я в этом случае являюсь нанимателем или нет? И обладаю всеми правами на приватизацию или нет?
-
Повинні були визначити іншого відповідального квартиронаймача.
-
Я оставался единственным прописанным в квартире. Лицевой счет тоже закреплен за мной. Но я не помню чтобы подписывал договор найма. Во всяком случае в документах которые есть у меня такого документа я не нашел. Возможно в 1982 я стал ответственном квартиросъемщиком как-то автоматически?
-
Тоді нема за що хвилюватись.