'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Форум => Запитання => Тема розпочата: Пашка від 20 Лютого 2016, 11:08:36
-
Виконавець послуг по утриманню будинку і прибудинкової території вніс у розрахунок тарифу дані про заробітні плати відповідних правцівників(прибиральнкики, двірники,електрики та інші), прицьому заклав у розрахунок премії до зарплати цим працівникам у розмірі 20-30%.
Чи правомірне закладання у тариф цих премій, чим це передбачено?
Чи повинні виплачуватися ці премії працівникам, якщо вони не виплачувалися, то що це може свідчить?
-
Чи правомірне закладання у тариф цих премій, чим це передбачено?
Посмотрите ПКМУ № 869 от 01.06.2011г. "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги"
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/869-2011-%D0%BF (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/869-2011-%D0%BF)
-
Передбачено ПКМУ № 869 (заробітна плата).
Премії, це частина заробітної плати. ЗУ "Про оплату праці"
Стаття 2. Структура заробітної плати
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Стаття 15. Організація оплати праці на підприємствах
Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. У разі, коли колективний договір на підприємстві не укладено, роботодавець зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво органом.
{Частина перша статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1096-IV від 10.07.2003, № 4719-VI від 17.05.2012}
Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються з урахуванням вимог, передбачених частиною першою цієї статті.
якщо вони не виплачувалися, то що це може свідчить?
Наприклад, про порушення працівником трудової дисципліни. Тільки це не впливає на тариф.