'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Форум => Запитання => Тема розпочата: Борис1952 від 18 Грудня 2016, 18:34:28
-
Згідно Постанови КМУ №1070 від 10 грудня 2008 р. «Плата за надані послуги нараховується щомісяця відповідно до умов договору і тарифів, що формуються відповідно до постанови
Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. N 1010. Форма розрахунку обсягу і вартості послуг наведена у додатку 3.»
Додаток 3 (РОЗРАХУНОК обсягу і вартості послуг з вивезення побутових відходів) не надає методики розрахунку обсягу і вартості послуг з вивезення побутових відходів.
Мені, наприклад, імпонує методика з Постанови КМУ №869, а міська рада мовчки перемножує тариф на норму споживання та на кількість зареєстрованих в квартирі осіб. І затверджує таку «оплату»(додатково до «тарифу») разом з тарифом.
ПИТАННЯ : НА ЯКУ МЕТОДИКУ СПИРАЄТЬСЯ МІСЬКА РАДА І ЧІ ІСНУЄ ТАКА МЕТОДИКА ?
(Додаток - витяг з одного з моїх листів)
" ... В Рішеннях виконавчого комітету Чигиринської міської ради (далі – ВК ЧМР) про затвердження тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів №12-690 від 14.10.2008р., №6-188 від 20.05.2011р. та №10-244 від 30.09.2014р. (Додатки 1-3) з'явився пункт «Розмір плати в місяць з однієї особи … для мешканців багатоповерхових будинків…», який відсутній в Рішенні виконкому № 4-154 від 06.03.2008р. (Додаток 4) та більш ранніх. На мої неодноразові запитання : «На якій підставі (якого законодавчого акту, постанови, наказу…) з'явився вказаний пункт в рішеннях виконавчого комітету Чигиринської міської ради ?», міська рада спромоглася надати тільки таку відповідь, яка мене не задовольнила : «Вказаний Вами пункт з'явився в рішенні ВК ЧМР відповідно до підпункту 2 пункту «а» статті 28 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні…»».
Борис
-
ПКМУ № 1070 "ПРАВИЛА надання послуг з вивезення побутових відходів" :
13. Плата за надані послуги нараховується щомісяця відповідно до умов договору і тарифів, що формуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. N 1010 ( 1010-2006-п ) (Офіційний вісник України, 2006 р., N 30, ст. 2137).
Форма розрахунку обсягу і вартості послуг наведена у додатку 3.
Додатк № 3 до "Правил..." Додаток 3 до Правил
РОЗРАХУНОК обсягу і вартості послуг з вивезення побутових відходів
Не потребує методики. Там застосована елементарна арифметика.
Методика викладена у ПКМУ № 1010 "ПОРЯДОК формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів "
Бути послузі з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи складовою послуги з утримання будинку - то право ОМС
-
Мені, наприклад, імпонує методика з Постанови КМУ №869, а міська рада мовчки перемножує тариф на норму споживання та на кількість зареєстрованих в квартирі осіб. І затверджує таку «оплату»(додатково до «тарифу») разом з тарифом.
ЦИТУЮ : Не потребує методики. Там застосована елементарна арифметика.
Методика викладена у ПКМУ № 1010 "ПОРЯДОК формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів "
Бути послузі з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи складовою послуги з утримання будинку - то право ОМС
В Постанові №869 визначена затверджена відповідною інстанцією методика, а "елементарна арифметика" - це хто як хоче.
Наприклад, плата з моєї квартири, згідно методики ПКМУ №869, в три рази менша, ніж за "елементарною арифметикою".
Тож мене і цікавить, хто придумав ту "елементарну арифметику", якою користується міська рада. Вона сама, чі є відповідна, затверджена кимось методика.
Щоб, коли я звернувся в суд за визнанням незаконною Постанови міської ради, мене не ткнули носом в норму закону, яку я не знав.
-
У ПКМУ № 869 така сама проста арифметика. Методика викладена у ПКМУ № 1010. А в ПКМУ № 869 та в ПКМУ 1070 лише використовується тариф ( в чисовому значенні) що порахований відповідно до вимог ПКМУ № 1010.Якщо послуга з вивезення ТПВ входить до послуги з утримання будинку ( як складова) то застосовуються формули з ПКМУ № 869. В цих формулах закладено обман. Бо кількість ( об'єм) ТПВ з будинку рахується за кількістю мешканців. А вартість вивезення цього об'єму ділиться на всю площу будинку ( для отримання вартості з 1 кв. м квартири). От і маємо в результаті, що ОДНА особа у квартирі 100 кв. м платить за ТПВ в ДВА рази білььше ніж ДЕСЯТЬ осіб з квартири у 50 кв. м. Комусь це подобається ( як Вам), комусь не подобається, але таке законодавство.
Якщо ж послуга з вивезення ТПВ НЕ входить до послуги з утримання будинку ( а законодавством це дозволено: ЗУ "Про ЖКП", ПКМУ № 869, ПКМУ № 1070), то об'єм послуги рахується за кількістю мешканців у квартирі. Визначати бути послузі з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи складовою послуги з утримання будинку - то право ОМС ( чи як Ви кажете "це хто як хоче...").
Вам, для початку, потрібно з'ясувати питання: Є послуга з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи є складовою послуги з утримання будинку?
-
Я цілком згоден, що "Бути послузі з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи складовою послуги з утримання будинку - то право ОМС".
Та право "розроблення в межах повноважень системи нормативно-правових актів щодо формування цін/тарифів на житлово-комунальні послуги (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), стандартів, нормативів, норм, порядків та правил у сфері житлово-комунальних послуг, а також щодо експлуатації, поточного і капітального ремонтів, реконструкції об’єктів житлового фонду " належить ЦЕНТРАЛЬНОМУ ОРГАНУ..., а не ОМС (ЗУ "Про ЖКП, Ст.5 ").
ОМС має право тільки "встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги" (ЗУ "Про МС в У, Ст.28") та "встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону" (ЗУ "Про ЖКП").
А "Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України". В разі перевищення повноважень.
І не згоден я, що "РОЗРАХУНОК обсягу і вартості послуг з вивезення побутових відходів Не потребує методики. Там застосована елементарна арифметика." - Вся бухгалтерія базується на застосуванні елементарної арифметики (без інтегралів та тензорів), та до неї додаються 12 томів НСБО.
А "Методика викладена у ПКМУ № 1010 "ПОРЯДОК формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів "" в результаті видає гривні на метр кубічний (тону), а зовсім не гривні на особу.
Добавлю, що "підпункт 2 пункту «а» статті 28 ЗУ «Про МС в У"" надає право ОМС затверджувати "тариф", а не "оплату". Тариф - це запланована вартість запланованих робіт (послуг), а оплата - то процедура проведення розрахунків за виконані роботи (послуги).
Сама ідея, що в "В цих формулах закладено обман", тобто, КМУ свідомо 25 років дурить 45 міліонів мешканців і жоден з них цього не помітив, на мій погляд, абсурдна.
Тож моє "ПИТАННЯ : НА ЯКУ МЕТОДИКУ СПИРАЄТЬСЯ МІСЬКА РАДА І ЧІ ІСНУЄ ТАКА МЕТОДИКА ?" залишається в силі. Можливо, хтось знає на ньго відповідь.
З повагою, Борис.
-
Абсурдним є майже весь Ваш пост Автор: Борис1952 « Reply #4 : 20 Грудня 2016, 23:09:06 »
Відповідно до ПКМУ № 1010 Виконавець розраховує а ОМС затверджує тариф, як Ви вірно зазначили, "гривні на метр кубічний (тону)"
Відповідно до ПКМУ № 1070
6. Обсяг надання послуг розраховується на підставі норм, затверджених органом місцевого самоврядування.
7. Норми надання послуг визначаються на підставі правил, встановлених центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Зазначені норми переглядаються один раз на п'ять років.
Відповідно до Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів Мінжитлокомунгосп; Наказ, від 30.07.2010 № 259
органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання, що надають послуги з вивезення побутових відходів
розробляються норми надання послуг з вивезення побутових відходів
Відповідно до ПКМУ № 1070 ОМС затверджує ці норми
Правилами визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів встановлено такі розрахункові одиниці:
1.2. Норма - це кількісний показник споживання послуг з вивезення побутових відходів, які утворюються на одну розрахункову одиницю (одного мешканця для житлової забудови, одне місце в готелі, гуртожитку та ін., 1 кв.м торгівельної та складської площі, вокзалів, автостоянок, пляжів та ін.; одне відвідування для поліклінік тощо) за одиницю часу.
Якщо ОМС норми не затверджено, то відповідно до ПКМУ № 1070:
8. У разі коли норми не затверджено органом місцевого самоврядування, застосовують мінімальні норми згідно з додатком 2.
Далі читай: Якщо послуга з вивезення ТПВ входить до послуги з утримання будинку ( як складова) то застосовуються формули з ПКМУ № 869. В цих формулах закладено обман. Бо кількість ( об'єм) ТПВ з будинку рахується за кількістю мешканців. А вартість вивезення цього об'єму ділиться на всю площу будинку ( для отримання вартості з 1 кв. м квартири). (Формули перевірте в ПКМУ № 869). От і маємо в результаті, що ОДНА особа у квартирі 100 кв. м платить за ТПВ в ДВА рази більше ніж ДЕСЯТЬ осіб з квартири у 50 кв. м. Комусь це подобається ( як Вам), комусь не подобається, але таке законодавство.
Якщо ж послуга з вивезення ТПВ НЕ входить до послуги з утримання будинку ( а законодавством це дозволено: ЗУ "Про ЖКП", ПКМУ № 869, ПКМУ № 1070), то об'єм послуги (відповідно до ПКМУ № 1070) рахується за кількістю мешканців у квартирі. Визначати бути послузі з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи складовою послуги з утримання будинку - то право ОМС ( чи як Ви кажете "це хто як хоче...").
Ви не доопрацювали ЗУ "Про місцеве самоврядування". Він не закінчується на 28-й статті. Там ще є й підпункт 16 пункту "а" статті 30: 16) затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів;
Зауваження:Вам, для початку, потрібно з'ясувати питання: Є послуга з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи є складовою послуги з утримання будинку?
Ви проігнорували...
Зате вкотре повторюєте своє питання про методику. Відповідь на яке вже було надано.
-
Зауваження:Вам, для початку, потрібно з'ясувати питання: Є послуга з вивезення побутових відходів окремою послугою, чи є складовою послуги з утримання будинку?
Ви проігнорували...
Зате вкотре повторюєте своє питання про методику.
Тож моє "ПИТАННЯ : НА ЯКУ МЕТОДИКУ СПИРАЄТЬСЯ МІСЬКА РАДА І ЧІ ІСНУЄ ТАКА МЕТОДИКА ?" залишається в силі.
, чі є відповідна, затверджена кимось методика.
ПИТАННЯ : НА ЯКУ МЕТОДИКУ СПИРАЄТЬСЯ МІСЬКА РАДА І ЧІ ІСНУЄ ТАКА МЕТОДИКА ?
Відповідь на яке вже було надано.
Очевидно Вам не відповідь є цікавою, а "сам процес". Але тут не місце для пустопорожньої балаканини.
Відповідь надано.
ТЕМУ ЗАКРИТО.