'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Чи підлягає арешту зарплатний рахунок фізичної особи  (Прочитано 7678 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Чи підлягає арешту зарплатний рахунок фізичної особи



Цитувати
Юристи роз’яснили, чи можна стягувати кошти із заробітної плати.
Чи підлягає арешту зарплатний рахунок фізичної особи

Координаційний центр з надання правової допомоги роз’яснив, чи можуть за борги арештувати зарплатний рахунок фіичної особи. Про це повідомляє пресслужба БПД.

Як правило, кредитні установи звертаються до примусового стягнення заборгованості через отримання виконавчих написів. Виконавчий напис нотаріуса — це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість. Подібний напис вчиняється на документації, яка підтверджує наявність зобов’язань боржника, наприклад, на нотаріально завіреному договорі позики. Далі виконавець виносить постанову про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі.

Щодо кредиту та виконавчого провадження, необхідно з’ясувати який виконавчий документ перебуває на виконанні у виконавця. Для цього потрібно звернутися до органу державної виконавчої служби або до приватного виконавця, який відкрив виконавче провадження.

Чи можна стягувати кошти із заробітної плати?

Закон України «Про виконавче провадження» передбачає стягнення із заробітної плати боржника, його пенсії, стипендії та інших доходів, якщо у нього немає коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутнє майно, які би покрили суму стягнення, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.

Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі – підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.

Однак існують підстави, які надають боржнику право на скасування виконавчих написів нотаріусів через суд.

До них відносяться:

    неповідомлення боржника про наявність у нього боргу (письмово за 30 днів до вчинення виконавчого напису);
    прострочені боргові вимоги (минуло понад 3 роки з моменту виникнення права вимоги за борговим документом);
    безпідставно нараховані відсотки за кредитом;
    відсутність оригіналу кредитного договору, засвідченого нотаріально.

У разі невідповідності вчинення виконавчого напису вимогам законодавства слід звертатися до суду з оскарженням виконавчого напису нотаріуса та визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає до виконання. Для звернення до суду потрібно мати матеріали виконавчого провадження, копії постанови про відкриття виконавчого провадження та копії виконавчого напису нотаріуса. Їх можна отримати в державного або приватного виконавця, який відкрив виконавче провадження, звернувшись із відповідною заявою.
https://sud.ua/ru/news/ukraine/228193-chi-pidlyagaye-areshtu-zarplatniy-rakhunok-fizichnoyi-osobi
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Чи можливий арешт зарплати на рахунках в банках: Верховний Суд скаже останнє слово у подвійній практиці
https://zn.ua/ukr/amp/ECONOMICS/chi-mozhlivij-aresht-zarplati-na-rakhunkakh-v-bankakh-verkhovnij-sud-skazhe-ostannje-slovo-u-podvijnij-praktitsi.html

Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email