'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Із злісних неплатників за комунальні послуги стягуват...  (Прочитано 2293 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

bav

  • Гість

Із злісних неплатників за комунальні послуги стягуватимуть "пеню" (http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3297/news/1224842545.html)

Право на захист

Згідно з діючим законодавством, боржник має право як свій захист висунути відносно колекторської компанії всі заперечення, які він міг би висунути проти початкового кредитора. А саме: доводити відсутність боргу, його повернення, порушення первинним кредитором умов договору й т.п.

Крім заперечень «по суті», боржник може обґрунтовувати свої заперечення порушеннями при угоді з перекладу прав із первинного кредитора на колекторську компанію, що може ускладнити або взагалі зробити марними спроби стягнення з нього грошей.



Договори комунальники укладати відмовляються !!!, а незаконні нарахування продовжують робити. Потім наймуть колекторів і чужими руками будуть вибивати борги!

Як боротися з цим нововведенням? Ваші поради по захисту проти колекторів?

Комунальники вже і тендери об\\\'явили http://ua-tenders.com/tenders/result/?ssdate=ASC&type=1&a=1&b=7&page=6

Дякую
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Як я вже неоднократно повідомляв про подібні "ноу-хау" - нічого з цього путнього не вийде. Ще один канал відмивання коштів через колекторські фірми. Боротися з ними буде дуже просто, керуючись положеннями ЗУ "Про захист прав споживачів", "Про міліцію", Кримінального кодексу України. Я вже не кажу про захист у суді цивільної юрисдикції. Крім того, колекторам буде важко довести наявність заборгованості, наприклад, за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, оскільки по жодному будинку в м. Києві тариф не сформований так, як цього вимагає Порядок формування тарифів, затверджений постановою КМУ від 12.07.2005 р. № 560. А зустрічний позов при грамотному супроводі судового процесу колектори не зможуть відбити. Хіба що почнуть купувати суддів. Тоді їм буде собі дорожче.
Записаний

Ольга та Л. П.

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю

Шановний bav, відповідаємо тут і на Вашу нам відповідь, бо теми пов’язані. Спасибі за поради про міліцію та все інше, усі вони дуже слушні. Подивимося, що буде далі.

Прочитали статтю за Вашим посиланням про колекторні фірми. Відчуття огидне. Віктор Іванович правий, що їх дії взагалі незаконні і підпадають під багато різних статей.

Щодо захисту, то перше, що спадає на думку — це негайно, після перших же спроб тиску, подавати власний позов до того підприємства, перед яким є «борг». Про що саме — залежить від конкретного випадку, але позов має вирішувати питання про цей «борг» і пов’язані з ним правовідносини. Це, по-перше, убезпечить від подальшого досудового тиску, а по-друге, дасть наступну перевагу. Зазвичай у таких справах споживач, який хоче обстоювати свою позицію (заперечує проти нарахованого «боргу» взагалі або його частини), зацікавлений у поданні зустрічного позову. Але ж такі зустрічні позови часто-густо відхиляються, і ці ухвали не підлягають оскарженню. У своєму ж позові хазяїн-барин, і може висувати будь-які вимоги.

Це тільки перші роздуми, і доведеться ще продумати дієву тактику захисту.

А ще виникло одне міркування про «інфляційну пеню», якою лякають людей ці субчики: окрім оспорювання в суді самої законності її нарахування є просте проти неї заперечення: якщо ЖЕК щось втрачає від знецінення грошей, які вважає своїми, то ВІН САМ У ЦЬОМУ ВИНЕН, бо ніхто не заважав йому подати позов відразу, як споживач припинив оплату.
Записаний

Тетяна

  • Гість

Якщо я не помиляюсь, законодавством України кредитору дозволяється передавати витребування боргу колекторській фірмі тільки в тому випадку, коли це прописано в договорі.



Тобто, питань до "гостей" може бути два.

Перше:"Ви хто? Документи."

Друге: "Показуйте договір, де я дала згоду спілкуватися з вами".
Записаний

Ольга та Л. П.

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю

Шукаючи зранку в Інтернеті інформацію стосовно колекторської діяльності, натрапили на таке обговорення: http://forum.zakon.kz/index.php?showtopic=54757. Події відбуваються у Казахстані, тим не менше цікаві і для нас. Якщо коротко — у їх законодавстві немає нормативно-правових актів, що регулюють колекторську діяльність. А колекторські угруповання працюють у двох різновидах: як юристи з довіреністю від банку або за «Договорами уступки права требования». Часто колекторами працюють бувші міліціянти та СБ-шники. Найулюбленіші засоби тиску — погрози, в тому числі — УВАГА — розраховані на правову необізнаність людей. Стосовно банків юристами ставиться питання про законність розголошення банківської таємниці. Те саме можемо застосувати і відносно комунальників, які у такій ситуації теж розголошують приватну інформацію. Словом, почитайте.

На цьому форумі радять один одному за будь-яких порушень конституційних прав захищатися усіма доступними законними методами.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email