Штовхати не будемо. Ніколи - так ніколи. Однак достатньо вивчити адміністративний позов до Черновецького та ін. на головній сторінці даного сайту. Зі змісту позову вбачається, що законно встановлених тарифів на житлово-комунальні послуги у м. Києві немає. І "старі", і "нові" тарифи є однаково незаконними. Бо вони встановлені не у межах повноважень, не на підставі і не у спосіб, що передбачені у ст. 19 Конституції та законами України. Витяг з Конституції:
========================================================================
Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов\\\'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
=========================================================================
У відсутності законних нормативно-правових актів про затвердження/погодження тарифів платити слід відповідно до ч. 3 ст. 20 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги":
===================================================================
3. Споживач зобов\\\'язаний: 1) укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; {...} 5) оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом
=========================================================================
Крім того, слід керуватися нормами ст. 19 того ж Закону:
=========================================================================
Стаття 19. Учасники договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг
1. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері
житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних
засадах.
2. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є:
власник, споживач, виконавець, виробник.
3. Виробник послуг може бути їх виконавцем.
4. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних
послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від
цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або
виробником.
=========================================================================
Цього на перший випадок достатньо. Але необхідно укласти Типові договори, затверджені постановами КМУ від 21.07.2005 р. № 630 (у редакції постанови КМУ від 03 вересня 2009 р. № 933) та від 20 травня 2009 р. № 529. Тоді Ви будете захищені. Інакше норму "оплачувати по закону" у відсутності договорів кожна сторона у разі виникнення спору буде трактувати по-своєму, і ще не факт, що в такому випадку Ви зможете довести свою правоту.