'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Казка про голову ОСББ - царька Гаджана у м. Києві.  (Прочитано 3037 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Газета «Свобода Слова – Народний контроль», № 2, серпень 2010 р., с. 6.

Казка про царька Гаджана.
«НК» з'ясував, кому в Україні жити хороше.

 Вулиця Ганни Ахматової, будинок № 45. На перший погляд цей дім нічим не відрізняється від інших столичних багатоповерхівок. Ось тільки належить він не ЖЕКу, а керує ним Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У 2005 році на перших і єдиних зборах мешканців головою правління ОСББ став військовий пенсіонер Агаджанов Григорій Сергійович. Будинок заселявся не відразу, поступово, і нових мешканців ставили перед фактом місцевого самоврядування. Мешканці бунтували: «На якій підставі Агаджанов став головою? Хто його обирав, якщо в 2005 році і мешканців ще в будинку не було?!» Що ж виходить, документи з перших зборів, які Агаджанов нікому не показує, – підробка? А домовий комітет теж існує тільки на папері, тому що вся влада знаходиться в руках Агаджанова. Фактично, будинок перетворився на вотчину, окрему державу, царьком якої став Г. С. Агаджанов, або Гаджан, як його прозвали мешканці будинку. Про діяльність голови, вірніше, про його «казкові» беззаконня і свавілля, можна написати не одну казку.
Почнемо з того, що протягом 5 років квартири будинку не опалювалися, але рахунки за комунальні послуги мешканцям приносили регулярно. А в 2009 році Агаджанов подав до суду на сімейну пару квартири № 125 за несплату. Причому зробив це без жодних попереджень і оповіщень, що є грубим порушенням. Справа і досі не закрита, і затягує його сам голова. Що це – - особиста вигода, помста, чи тонкий розрахунок?
Не позаздриш і сусідам Агаджанова по поверху. Голова збільшив площу своєї квартири за рахунок загального коридору, і тепер лічильник показників електроенергії став його власністю. Про покази лічильника мешканці можуть дізнатися у консьєржки у щомісячних платіжках.
Спільними приміщеннями, які за законом належать всім мешканцям будинку, голова розпоряджається на власний розсуд, а ключі тримає під замком. Наприклад, підвальне приміщення будинку було вирішено віддати під тренажерний зал. Агаджанов погодився з цією ідеєю, але все одно зробив по-своєму. І відкрив там спа-центр – сауну, що належить до мережі київських парних. Сауну опечатували тричі (!), тому, що все-таки не призначений багатоповерховий житловий будинок для парилки. Це небезпечно для багатоповерхівки, і тим більше для її мешканців. Але сауна продовжує функціонувати і приносить чималі доходи – за оренду Агаджанов отримує 3000 доларів (23600 гривень) на місяць! Мешканці другого поверху, розташованого над сауною, постійно скаржаться на шум та вібрацію у різні інстанції. Але їм скрізь відповідають одне й теж: «У вас самоуправління, звертайтеся до свого голови». Замкнуте коло виходить!
«НК» представляє читачам тарифи внутрішнього і зовнішнього забезпечення будинку. Цікава арифметика виходить. У будинку 125 квартир. Від кожної квартири платять по 26 гривень на двох консьєржок – це 3250 гривень на місяць. За словами мешканців будинку, консьєржки отримують близько 600 гривень на місяць. А куди дівається решта 2050 гривень?!
80 жителів будинку (це без урахування мешканців інших будинків) кожен місяць вносять 150 гривень за одне машино-місце. Виходить 12 000 гривень на місяць. Голова  платить чотирьом охоронцям по 1400 гривень щомісяця. Виникає питання: куди безробітний пенсіонер Григорій Агаджанов кожного місяця витрачає решту 6400 гривень? До речі, на благоустрій  автостоянки біля будинку голова теж збирав з мешканців будинку гроші, і чималу суму – з кожної квартири здавали від 100 гривень до 300 доларів  От тільки це ніде не зафіксовано документально. Тому скільки Агаджанов витратив на влаштування  автостоянки, а скільки поклав собі в кишеню, так і залишилося невідомим.
Також незрозуміло, хто розпоряджається грошима, які надходять від оренди приміщень першого поверху, де знаходяться спа-центр, студія меблів, агентство нерухомості. Чималий дохід приносять також реклама в ліфтах, на експозиційних стендах у парадному холі та на фасаді будинку.
 Голова самовільно зробив перепланування приміщення на першому поверсі, яке орендує агентство нерухомості «Альянс». У результаті перепланування виявилися перекритими сміттєпровід і пожежний вихід. Тепер у разі пожежі, у неробочий час (з 18 години вечора до 9 ранку) мешканцям доведеться рятуватися через другий поверх.
 Ще факт самоправства. У 2008 році Агаджанов таємно уклав угоду з компанією «Київстар» і встановив на даху будинку базову антену мобільного зв’язку. Вітчизняні та зарубіжні фахівці вже давно підтвердили, що надпотужні антени мобільного зв’язку дуже шкідливі для здоров’я і навіть небезпечні для життя людини. З цього приводу збунтувалися мешканці сусідніх будинків, оскільки шкідливе випромінювання антени направлено на дитячі ігрові майданчики. Отже, до групи ризику, в першу чергу, потрапляють діти!
Про ставлення Григорія Агаджанова до дітей окрема розмова. Мешканці будинку досі згадують, з яким завзяттям допомагав голова працівникам «Київенерго» відключати електрику в одній з квартир, хоча і знав, що там є немовлята. Батькам з малюками прийшлося тиждень прожити без електрики. І це в будинку з електроплитами, без газу! Але серце домоуправителя не здригнулося. Він вирішив відкоригувати роботу професіоналів і власноручно обрізав проводку так, що мешканцям довелося зруйнувати стіну і заново прокладати кабель. До речі, Агаджанов відмовився від послуг спеціалістів ЖЕКу, і з метою економії всі інженерні системи ремонтує сам, не маючи при цьому технічної освіти.
 По периметру будинку і в парадному Агаджанов встановив відеокамери. Проти їх встановлення були навіть незаконно обрані члени правління. Але зате голова тепер все про всіх знає і використовує для шантажу. Незадоволеним мешканцям будинку голова натякає, що минулої ночі до цього «когось» приходили явно не «родич або родичка».
Справедливості заради, все ж потрібно сказати, що інколи свої прямі обов’язки Агаджанов Григорій Сергійович виконує. Навколо будинку красиво і доглянуто, парадне задекоровано газончиками, ліфти охайні, чисті. Але сходова клітина залишатє бажати кращого.
Як сказав один з мешканців будинку: «При наявності такого бізнесового холдингу в нашому будинку вже давним-давно повинні бути бронедвері з золотими ручками, дзеркальні ліфти, мармурова підлога з венеціанською штукатуркою і ексклюзивні люстри. А у дворі – тенісний корт і майданчик для гольфу з березовою алеєю». Але поки це лише мрії мешканців будинку № 45. Проживаючи у вотчині царька Гаджана, вони, як і читачі «НК», дуже хочуть дізнатися: на які гроші безробітний пенсіонер утримує свою сім’ю, квартиру, купив дві «круті» автомашини, одна з котрих джип і коштує 50 000 доларів? Адже явно не на отримувану пенсію! Таке собі царювання в 45-ій державі.

Висновок «НК»:

Сама ідея створення ОСББ – непогана, але вимагає контролю з боку мешканців та прокуратури. Потрібно, щоб мешканці мали можливість брати активну участь у житті будинку, і їх думка враховувалася. З боку голови необхідні гранична чесність, відповідно і звітність за виконану роботу. Згідно з рішенням Комітету з економічних реформ при Президентові України до кінця 2014 року передбачено створення ОСББ на обов’язковій основі. І від Вас, дорогі читачі, залежить, як ця Постанова буде втілюватися у наше з Вами життя.
Читайте в одному з наступних номерів про подальший розвиток ситуації.

Коментарі юриста.
Товаришу Агаджанов, та за Вами, виявляється, тюрма плаче!


Власники повинні звернутися до суду з негаторним позовом згідно зі ст. 391 Цивільного Кодексу «Захист права власності від порушень, не пов’язаних з позбавленням володіння», п. 1: «Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном».
Всі договори оренди, підписані Агаджановим, повинні бути визнані недійсними на підставі порушення ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» («прийняття рішень про передачу в оренду об’єктів, які знаходяться у спільній власності членів об’єднання, фізичним і юридичним особам, відноситься до виключної компетенції загальних зборів членів об’єднання»). Гроші, отримані Агаджановим за оренду, повинні бути повернені орендарям з вимогою негайно звільнити займану площу будинку.
Перешкоджаючи власникам у користуванні майном, що належить їм на праві спільної власності, перелік якого прописаний у ст. 382 ЦК «Квартира як об’єкт права власності», голова порушує норми цього Кодексу.
Розміщення відеокамер по периметру під’їзду без узгодження з мешканцями будинку є замахом на таємницю особистого життя. Ст. 359 КК «Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації» передбачає покарання штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.
Кожен крок Агаджанова можна кваліфікувати як самоправство і перевищення влади або службових повноважень. Голова ОСББ згідно з Кримінальним Кодексом – посадова особа, тому є суб’єктом злочину, передбаченого  у ст. 365 КК «Перевищення влади або службових повноважень», п. 1, і «... карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням свободи на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю на строк до трьох років».
«НК» звертається до органів влади і співробітників прокуратури: зверніть увагу на неправомірну діяльність громадянина Агаджанова, щоб іншим не кортіло.
========================
GRO-ZA: Переклад з російської мови
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email