'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Скільки заробляють нотаріуси  (Прочитано 4203 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Скільки заробляють нотаріуси
« : 15 Лютого 2011, 19:03:36 »

Нотариусы называют «подсчеты» главы Госкомпредпринимательства М.Бродского непрофессиональными и предубежденными

Цитувати
15 февраля 2011 года
Источник:Юридическая Практика

В редакцию «Юридической практики» поступило заявление Совета Украинской нотариальной палаты, Президиума Академии нотариата Украины и правления Всеукраинского благотворительного фонда «Содействие реформированию нотариата» относительно высказываний главы Госкомпредпринимательства Михаила Бродского.

Ниже приводим текст заявления на языке оригинала.

За інформацією Української нотаріальної палати та Укадемії нотаріату України

У ряді інтернет-видань з’явилися повідомлення з блогу глави Держпідприємництва М. Бродського з висловлюваннями відносно діяльності нотаріусів, що огульно і безпідставно принижують престиж цієї професії, створюють негативну громадську думку.

Так званий «моніторинг цін на послуги нотаріусів», на який посилається пан Бродський, проведений невідомо ким і невідомо на яких даних базується, є чистої води дезінформацією, що підтверджується аналізом, проведеним галузевим Департаментом Міністерства юстиції України (наводиться нижче).

Рада Української нотаріальної палати, Президія Академії нотаріату України та Правління Всеукраїнського благодійного фонду «Сприяння реформуванню нотаріату», від імені нотаріальної спільноти України уповноважені заявити, що позиція глави органу державної влади, який не має жодного відношення до нотаріату (нотаріальна діяльність згідно закону не є підприємницькою), не володіє ситуацією і не знає суті нотаріальної професії, є непрофесійними, відверто упередженими і такими, що ганьблять гідність цієї професії.

Відповідно виникає питання: невже в галузі підприємництва забезпечено такий ідеальний порядок, що Держпідприємництву залишається лише регулювати, вірніше «дерегулювати», діяльність інших професій?

Інформація до питання розрахунків «утримання нотаріуса середньостатистичною сім’єю»

Згідно відомостей Державного комітету статистики, (www.ukrstat.gov.ua) чисельність населення України станом на 1 грудня 2010 року становить близько 46 млн. осіб. Згідно перепису населення 2001 року, оприлюдненого Державним комітетом статистики (2001.ukrcensus.gov.ua) показник; середня величина сім’ї становить від 3 до 4. Розвиток демографічної ситуації в Україні не дозволяє зробити висновок про значне збільшення цього показника у 2011 році. У випадку найбільшого значення показника середньої величини сім’ї - 4, орієнтовна кількість сімей в Україні становитиме 11,5 млн. сімей. Абсурдність результатів «моніторингу» Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва стає очевидною, оскільки при видатках однієї сім'ї в 3 тис. гривень (так зазначено в «моніторингу») загальна вартість сплачених грошових коштів в системі нотаріату України становитиме 34,5 млрд. гривень. З огляду на кількість державних та приватних нотаріусів (6 760 осіб), які надавали нотаріальні послуги у 2010 році, на кожного з них припадає майже 5,1 млн. гривен. При цьому врозрахунках не враховано громадян, які зверталися до нотаріусів за вчиненням нотаріальних дій - як повноважених представників юридичних осіб. За інформацією Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, в Україні станом на 01.01.2011 року зареєстровано близько 1,3 млн. юридичних осіб (www.dkrp.gov.ua).

Слід зазначити, що в Україні, згідно статистичного звіту, у 2010 році державними нотаріусами вчинено 3 284 305 нотаріальних дій, за зверненням 2 800 352 осіб (фізичних та представників юридичних осіб). Стягнуто державного мита 62 829 890 грн. та отримано 100 886 230 грн. за надані додаткові послуги правового та технічного характеру.

Отже, в середньому особа, що звернулася до державного нотаріуса, сплатила 22,44 грн. державного мита та 36,03 грн. за отримані додаткові послуги правового та технічного характеру.

Приватними нотаріусами вчинено у 2010 році 13 609 403 нотаріальних дій, за зверненням 10 453 619 осіб (фізичних та представників юридичних осіб). Стягнуто плати за вчинення нотаріальних дій 1 434 180 670 грн.

Отже, в середньому особа, що звернулася до приватного нотаріуса сплатила за вчинення нотаріальних дій 137,19 грн.

Слід окремо зазначити, що питома вага найбільш «дешевої» нотаріальної дії «засвідчення вірності копій (фотокопій) документів» у загальній кількості вчинених нотаріальних дій у державних та приватних нотаріусів становить відповідно 53,0% та 56,5%.

Інформація до питання собівартості посвідчення довіреності:

Складові собівартості посвідчення довіреності у державній нотаріальній конторі та приватного нотаріуса різні. Так до собівартості посвідчення довіреності у державній нотаріальній конторі входять наступні складові, розміри яких встановлені відповідними нормативно-правовими актами:

- державне мито - 5,10 грн. (для відчуження транспортних засобів) (Декрет Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року №7-93);

- вартість нотаріального бланку - 12,60 грн. (Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку витрачання, зберігання обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх використання та опису і зразка такого бланка» від 05.07.2009 року № 812);

- реєстрація в Єдиному реєстрі - 34,00 грн. (Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку витрачання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх використання та опису і зразка такого бланка» від 28.12.2006 року № 111/5);

- додаткові послуги правового та технічного характеру - до 30 гривень (Тариф встановлюється в кожній області відповідним Головним управлінням юстиції).

Отже, орієнтовна вартість посвідчення доручення в державній нотаріальній конторі складає близько 80 гривень.

Слід врахувати, що в нормативно правових актах, що регулюють розмір оплати, зазначено, які соціально-незахищені категорії громадян мають пільги, в якому розмірі або взагалі звільняються від оплати.

До собівартості посвідчення довіреності у приватного нотаріуса входять наступні складові, розміри яких встановлені відповідними нормативно-правовими актами:

- вартість нотаріального бланку - 12,60 грн.;

- реєстрація в Єдиному реєстрі – 34,00 грн.;

складова, розміру якої встановлюються за домовленістю між особою, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії та приватним нотаріусом:

- плата за вчинення нотаріальної дії (Ст. 31 Закону України «Про нотаріат», Указ Президента України «Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій» від 10.07.1998 року № 762/98);

- додаткові послуги правового характеру (Ст. 31 Закону України «Про нотаріат»);

складова, розміри якої встановлюються приватним нотаріусом:

- витрати на утримання робочого місця, оплата праці.

Отже, у орієнтовну вартість посвідчення доручення приватним нотаріусом вказати неможливо. В середньому вартість посвідчення довіреності приватним нотаріусом в м. Києві коливається від 200 до 400 гривень.

Інформація щодо організації роботи державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів:

З метою належної організації роботи державних нотаріальних контор, Міністерством юстиції України було видано наказ «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» від 30 травня 2008 року N 914/5.

Наказом Начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі зобов'язано забезпечити перегляд графіків роботи державних нотаріальних контор та графіків прийому громадян у державних нотаріальних конторах, виходячи з таких вимог:

- установлення загальних вихідних днів для державних нотаріальних контор - субота та неділя, а за наявності декількох державних нотаріальних контор (міської, районної) в одному населеному пункті установлення для таких державних нотаріальних контор різних вихідних днів (субота, неділя або неділя, понеділок);

- установлення прийому громадян у державних нотаріальних конторах, вихідними днями для яких є неділя і понеділок, також у суботу;

- здійснення прийому громадян у державних нотаріальних конторах протягом робочого дня. У багатоскладових державних нотаріальних конторах встановлення перерви для відпочинку та харчування організувати таким чином, щоб державна нотаріальна контора працювала безперервно протягом робочого дня.

Також зобов'язано установити тривалість роботи державних нотаріусів з архівними документами в державних нотаріальних конторах не більше 4 годин на тиждень.

Наказом встановлюється, що у разі відсутності всіх державних нотаріусів у державній нотаріальній конторі обов'язки щодо нотаріального обслуговування населення наказом начальника відповідного головного управління юстиції терміново покладати на іншу державну нотаріальну контору, місце розташування якої найбільш наближено до державної нотаріальної контори, яка тимчасово не працює у зв'язку з відсутністю державних нотаріусів, чи на державну нотаріальну контору, у якій існує оптимальна можливість для належного надання нотаріальних послуг.

При цьому необхідно як організувати нотаріальне обслуговування населення у приміщенні цієї державної нотаріальної контори, так і забезпечити здійснення прийому громадян державними нотаріусами з виїздом до населеного пункту, у якому розташована державна нотаріальна контора, що тимчасово не працює, або іншого населеного пункту, нотаріальне обслуговування населення якого здійснювала ця державна нотаріальна контора.

Слід зазначити, що час прийому громадян в державній нотаріальній конторі погоджується з органами місцевого самоврядування.

Згідно вимог статті 24 Закону України «Про нотаріат» час прийому громадян приватним нотаріусом повинен становити не менше п’яти годин на день і п'яти робочих днів на тиждень за виключенням обставин, за яких нотаріус з незалежних від нього причин не може здійснювати такий прийом.

http://www.yurpractika.com/news.php?id=0024921#write_message
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email