'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: http://www.gioc-kmda.kiev.ua/forums/viewtopic.php?t=11372  (Прочитано 13129 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
http://www.gioc-kmda.kiev.ua/forums/viewtopic.php?t=11372
« : 08 Лютого 2007, 22:25:43 »

http://www.gioc-kmda.kiev.ua/forums/viewtopic.php?t=11372

Написане: четвер лютого 08, 2007 9:03 pm Тема повідомлення: Чи скінчилася тарифна війна?

Голосування у Київраді (майже одноголосне) 08.02.2007 р. щодо нових коефіцієнтів підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, всупереч сподіванням декого з політиків, зовсім не означає закінчення тарифної війни.
Влада до цього часу не зрозуміла, або робить вигляд, що не розуміє, що і 9 розпоряджень Черновецького, і сьогоднішнє рішення Київради, не додають легітимності новим старим тарифам. Дивно, що і найбільш "продвинуті" депутати цього також не розуміють. Головне те, що влада ігнорує законодавство, у тому числі Порядок формування тарифів, затверджений відомими постановами уряду №№ 560, 955, 959. Саме з цього приводу я подав адміністративний позов на Черновецького. А тепер буду змушений, як тільки опублікують рішення від 08.02.2007 р., подати позов на Київраду. До речі, мій попередній позов, як відомо, був задоволений постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 25.05.2007 р. Нагадаю резолютивну частину, оскільки її зміст має безпосереднє відношення до "війни тарифів":

Позов Кулі Віктора Івановича до Київської міської ради про визнання невідповідним законодавству рішення Київської міської ради від 24 листопада 2005 року № 427/2888 "Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Києва" задовольнити.
Визнати рішення Київської міської ради від 24 листопада 2005 року № 427/2888 "Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Києва" невідповідним законодавству та скасувати його.
Зобов\\\'язати виконавчий орган Київської міської ради – Київську міську державну адміністрацію негайно прийняти розпорядження про визначення виконавців житлово-комунальних послуг для мешканців багатоквартирних будинків згідно з Порядком, затвердженим Наказом Держжитлокомунгоспу України 25.04.2005 № 60 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 19.05.2005 за № 541/10281.
Зобов\\\'язати Київську міську державну адміністрацію забезпечити дотримання балансоутримувачами житлового фонду м. Києва вимог ст. 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо укладення зі споживачами – мешканцями багатоквартирних будинків Типових договорів про надання житлово-комунальних послуг, затверджених постановами Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 та № 560 від 12.07.2005.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до адміністративного суду апеляційної інстанції, при цьому заява про апеляційне оскарження подається до Шевченківського районного суду м. Києва протягом десяти днів від дня проголошення постанови, апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Скарга подавалася, але Апеляційний суд м. Києва ухвалою від 22.01.2007 р. її відхилив.
Який урок Голубченку А.К.? Не треба видавати себе розумнішим за всіх. Вік живи - вік учись! Чому сталася війна тарифів у Києві? Тому, що забули казку про голого короля. Черновецький - голий король, а свита йому співала дифирамби щодо його нового вбрання. І буде співати, поки голий король остаточно не зійде з трону. Тоді з\\\'явиться нова свита, а про стару забудуть.
Панове Голубченко, Кільчицька, Яструбинський! Скільки разів Вам потрібно нагадувати, що Закони України та постанови уряду - для вас дороговказ, а не зайві перешкоди для ваших експериментів з киянами. До речі, щодо експериментів. Голубченко у зверненні до Прем\\\'єр-Міністра так і написав: "Дозвольте в порядку експерименту у м. Києві відступити від вимог постанови КМУ № 560 та запровадити тарифи по групах будинків, а не по кожному будинку індивідуально". Не знаю, чи отримав Голубченко відповідь від Януковича, але напевне ні. Янукович, отримавши владу, трохи порозумнішав. Голубченко - ніяк.
А тепер щодо відкритості. Черновецький заявляє про свою відкритість, мовляв, запросто заходьте до мого кабінету. Бреше! Я до нього звертався 4 рази з пропозицією допомогти йому розібратися з проблемами у сфері надання житлово-комунальних послуг. Справді, тут чорт ногу зламає. Але Черновецький навіть не відповів. Я енергійно добивався зустрічі з Яструбинським В.І. задовго до підписання славнозвісних розпоряджень. З третьої спроби зустріч відбулася. То й що? Василь Іванович визнав мою правоту стосовно необхідності строго дотримуватися затверджених Порядків формування тарифів, але повідомив, що нічого вдіяти не може, шеф вимагає. Тепер маємо те, що маємо, а саме - адміністративну справу за моїм позовом до Черновецького з приводу невідповідності його 9 розпоряджень законодавству. Після півторарічного саботажу чиновників КМДА та радержадміністрацій з їх комунальними підприємствами і Голубченко, і Яструбинський нарешті визнали, що принаймі постанову № 560 прийдеться виконувати, але тепер встановили для себе новий термін - до 1 червня 2007 р. Але ще рік тому назад я запропонував чиновникам сформувати тарифи з використанням елементарного табличного алгоритму, який я серед них розповсюдив, дивіться посилання : http://file.oboz.ua/download.php?fid=121
Проснітеся, панове, бо до цієї дати ваші крісла можуть зайняти інші чиновники, більш освічені, більш підготовлені і менш брехливі.
_________________
"ГРО-ЗА" для чиновників : ГРОмадський правоЗАхисник, персональний сайт http://viki1234.io.com.ua
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Як доказ, публікую ухвалу Апеляційного суду від 22.01.2007 р.щодо скасування рішення Київради про визначення виконавців послуг. Ця ухвла має принципово важливе значення для вирішення мого спору з Черновецьким про визнання недійсними його 9 розпоряджень про підвищення тарифів. Тим часом стало відомо, що Господарський суд м. Києва прийняв до розгляду адміністративний позов партії Омельченка О.О. до КМДА з того ж приводу. Наступне слухання у Господарсткому суді призначене на 13 лютого. Може трапитися, що Сан Санич виграє справу раніше. З чим я його хотів би завчасно поздоровити. Разом нас багато, нас не подолати!



УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2007 року Колегія суддів Судової палати з цивільних справ
Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого-Побірченко Т.І. Суддів-Маслія В.І., Білич І.М.
При секретарі Савенко О.А.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою Київської міської ради
На постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 25 травня 2006 року
В справі за адміністративним позовом Кулі Віктора Івановича до Київської міської ради, 3-і особи: ВАТ АК „Київводоканал", АК „Київенерго", КП УЖГ Солом\\\'янського району м. Києва про визнання невідповідним законодавству рішення Київської міської ради від 24 листопада 2005 року №427/2888 „Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Києва.
Заслухавши доповідь судді Побірченко Т.І., пояснення представників Київської міської ради - Чиляєвої І.А., АЕК „Київенерго" — Джирма Л.О., Мельника Е.О., позивача Кулі В.І., перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія,-
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 25 травня 2006 року
задоволений позов Кулі В.І. до Київської міської ради, визнано невідповідним
законодавству та скасовано рішення Київської міської ради від 24 листопада 2005 року
№427/2888 „Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді
комунальної власності територіальної громади м. Києва", зобов\\\'язано виконавчий орган
Київської міської ради - Київську міську державну адміністрацію негайно прийняти
розпорядження про визначення виконавців житлово-комунальних послуг для мешканців
багатоквартирних будинків згідно з Порядком, затвердженим Наказом
Держжитлокомунгоспу України 25.04.2005 року №60 та зареєстрованими в Міністерстві
юстиції України 19.05.2005 року за №541/10281, зобов\\\'язано Київську міську державну
адміністрацію забезпечити дотримання балансоутримувачами житлового фонду м.Києва
вимог ст..29 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" щодо укладення зі
споживачами - мешканцями багатоквартирних будинків Типових договорів про надання
житлово-комунальних послуг, затверджених постановами Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року та №560 від 12.07.2005 року.
В апеляційній скарзі представник КМР Чиляєва І.А. просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судом матеріального та процесуального закону.
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Відповідно до ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов\\\'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Визначаючи виконавцями житлово-комунальних послуг для населення м. Києва АК „Київенерго" та ВАТ АК „Київводоканал", Київська міська рада перевищила свої повноваження , не врахувала вимоги Законів України „Про житлово-комунальні послуги", „Про теплопостачання", „Про питну воду і питне водопостачання", Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді, затвердженому наказом Держжитлокомунгоспу України 25.04.2005 року №60, Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу України 01.07.1994 року №65.
Відповідно до п.4 ст.7 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить визначення виконавця житлово-комунальних послуг відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Відповідно до п.1.3 Порядку, затвердженому Наказом Державного комітету з питань
житлово-комунального господарства „Про затвердження Порядку визначення виконавця
житлово-комунальних послуг у житловому фонді" від 25.04.2005 року №60, виконавцем житлово-комунальних послуг може бути суб\\\'єкт господарювання, предметом діяльності
якого є надання житлово-комунальних послуг та який може забезпечити виконання
обов\\\'язків, визначених у ч.2 ст.21 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги".
Відповідно до змісту ст.29 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги", надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному жилому будинку здійснюється на підставі договору, що укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.
Як обґрунтовано встановлено судом, Київська міська рада при прийнятті оскаржуваного рішення не дотримувалась вимог зазначеного Порядку і не погодила зазначене рішення з АК „Київенерго" та ВАТ АК „Київводоканал" та не врахувала, що зазначені суб\\\'єкти господарської діяльності не можуть виконувати обов\\\'язки, визначені ч.2 ст.21 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги", по контролю за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень. За межами їх компетенції знаходяться також вимоги ч.7 ст.21 цього ж Закону щодо утримання в належному технічному стані, здійснення технічного обслуговування та ремонту внутрішньобудинкових мереж. Київська міська рада також залишила поза увагою ту обставину, що АК „Київенерго" є теплогенеруючою, теплотранспортуючою, теплопостачальною та теплосервісною організацією, статутом якої не передбачено надання комунальних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води мешканцям багатоквартирних будинків.

Згідно п. 1.3 Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу 1.07.1994 р. абонентами, що користуються послугами ВАТ АК „Київводоканал" , можуть бути державні, колективні та інші підприємства, організації, установи, а також громадяни, що мають жилі будинки або їх частину на праві приватної власності, на які відкрито особовий рахунок і які перебувають з Водоканалом у договірних відносинах. Відповідно до змісту ст.ст.4 ,19 ЗУ „Про питну воду та питне водопостачання", мешканці багатоквартирних будинків не відносяться до зазначеної категорії споживачів, що не було враховано Київською міською радою при прийнятті оскаржуваного рішення.

Позовні вимоги належним чином досліджені судом першої інстанції, їм дана належна правова оцінка, що обґрунтовано доводами судової постанови і не спростовується доводами апеляційної скарги.
Постанова відповідає вимогам закону, підстав для її скасування з мотивів, викладених в апеляційній скарзі, колегія не вбачає.
Керуючись ст.ст. 195,196,198,200,205,206 КАС України, колегія,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Київської міської ради відхилити.
Постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 25 травня 2006 року
залишити без змін.
Ухвала набуває чинності негайно.
В касаційному порядку може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом безпосереднього звернення до суду касаційної інстанції.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email