'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Комментарии к п.12 "Правил оказания услуг по централизованному отоплению.." №630  (Прочитано 1882 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Lesko

  • Гість

 В доме - общедомовой счетчик тепла, в квартирах - нет счетчиков.
Из Правил №630 не понятно на какую отапливаемую площадь должны делиться показания этого счетчика ( на сумму отапливаемых площадей квартир или  на сумму отапливаемых площадей всего дома, в т.ч. мест общего пользования). В п.12 лишь указано, что оплата  - по показаниям общедомового счетчика пропорционально отапливаемой площади квартиры. Ответ, пожалуйста,обоснуйте!
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Розрахунок витрат на опалення МЗК повинен робитись в 2-х випадках
1.  У разі нездійснення таких  заходів  (  заходів   з   утеплення   місць   загального користування будинку ) споживач  не  сплачує  за опалення місць загального користування будинку. (Це п. 12 "Правил..." ПКМУ № 630).
Це НЕРОБИТЬСЯ НІДЕ І НІКОЛИ. Бо зазвичай комунальники просто складають сфальшовані акти про готовність житлового фонду до експлуатації в опалювальний сезон. За тими актами МЗК завжди є утепленими.
2. У разі наявності в будинку квартир з автономним опаленням (Це п. 28 "Правил..." ПКМУ № 630).
Цитувати
12. У  разі  встановлення  будинкових засобів обліку теплової енергії  споживач  оплачує  послуги  згідно   з   їх   показаннями пропорційно  опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення  власником,  балансоутримувачем  будинку та/або   виконавцем   заходів   з   утеплення   місць   загального
користування будинку.
     У разі нездійснення таких заходів споживач не сплачує за опалення місць загального користування будинку.

28. Споживачі,  які  встановили  у квартирі багатоквартирного будинку  індивідуальні  (автономні)  системи  опалення,  оплачують послуги  з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно  до  методики,  що  затверджується  центральним органом    виконавчої   влади  з  питань  житлово-комунального
господарства.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/630-2005
"МЕТОДИКА розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування            багатоквартирних будинків, та визначення  плати за їх опалення" Наказ Мінбуду України від 31.10.2006  N 359  http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1237-06
Реально методика дуже складна для використання,  тому не є життєздатною. Виконавці на практиці прагнуть уникати її застосування ( що, звісно, не є законним).
Якщо у Вашому будинку відсутні квартири з автономкою та є акт про готовність будинку до  опалювального сезону ( тобто вважається що МЗК утеплені), то, для визначення Вашої долі платежу, об'єми теплової енергії, нараховані загальнобудинковим лічильником, діляться на сумарну площу квартир будинку (якщо в будинку нема нежитлових приміщень, що також опалюються від системи ЦО будинку), або на сумарну площу квартир та нежитлових приміщень будинку (якщо в будинку є нежитлові приміщення, що також опалюються від системи ЦО будинку) та множаться на площу Вашої квартири та на тариф.  Це і є оте "пропорційно  опалюваній площі (об'єму) квартири" ( п. 12 "Правил..." ПКМУ № 630).
Для довідки.
Лічильники, як правило, рахують в Дж.  Тариф застосовується в Гкал.
Цитувати
Тепловая энергия на разных типах счетчиков тепла может отображаться в разных физических величинах - ГДж (гигаджоуль), Гкал (гигакалория) и кВт/час (киловатт-час). Счет на оплату тепловой энергии "выставляют" в Гкал, соответственно следует знать, что в одной Гкал находится 4,187 ГДж или 1163 кВт/час.

1 Гкал = 4,19 ГДж.   Тому об'єми теплової енергії, нараховані загальнобудинковим лічильником в Дж, спочатку треба розділити на 4,19.
« Останнє редагування: 31 Березня 2014, 18:27:34 від Юрій Васильович »
Записаний

Lesko

  • Гість

В нашем новопостроенном многоквартирном доме отсутствуют квартиры с автономкой, места общего пользования отапливаются (лифтовые холлы, лестничные клетки, ИТП дома, где установлен счетчик тепла), на 1-м этаже - помещения ЖЭКа,  других офисов нет, в квартирах квартирных счетчиков тепла нет, в доме - только общедомовой счетчик тепла, который меряет ГКал. Бухгалтерия так считает стоимость м2 отапливаемой площади: потребленное домом тепло по показаниям общедомового счетчика (Гкал) * на городской тариф на отопление с ПДВ (грн/Гкал) / отапливаемую площадь квартир (м2) = 10,9 грн/м2. Согласитесь, что это очень высокая стоимость  м2 отапливаемой площади! За февраль 2014 г. жильцы нашего дома получили  платежные квитанции только за отопление : за 1-комн. кв. - 500 грн, за 2-х комн. кв.- свыше 800 грн, за 3-х комн.кв. - 1000грн! Вот и пытаемся понять, где нас "надули"! Все цифры  проверили: снятие показаний счетчика производили с представителем жильцов (за февраль дом потребил 755 Гкал), городской тариф всем известен, отапливаемую  площадь квартир тоже проверили. Остаются сомнения в правильности формулы : на какую отапливаемую площадь надо делить все Гкал по счетчику - на отапливаемую площадь только квартир или к ней надо еще добавить площади отапливаемых мест общего пользования!? Вот в чем вопрос!
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 649
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email

Можливо, будинковий лічільник тепла "міряє" тепло що йде на опалення та на підігрів гарячої води (за яку споживачі сплачують за квартирними водолічильниками). Тому,ще раз підкреслюю можливо підприємство, що обслуговує будинок не враховує витрати на підігрів гарячої води. Тобто споживачі в такому разі сплачують за гарячу воду двічі, один раз як за гарячу воду в м. куб і другий раз за нагрів тієїж самої води разом з опаленням.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
общедомовой счетчик тепла, который меряет ГКал.
Цитувати
(за февраль дом потребил 755 Гкал),
Або у Вас будинок дуже великий, або лічильник рахує в Дж, а бухгалтерія не застосовує коефіцієнт 4,19.
Потрібно бачити паспорт лічильника. Зробіть запит до підприємства теплопостачальника про тип, модель  лічильника та в яких одиницях він працює. А також ( у разі, як Вам плату нараховує ЖЕК) кількість отриманої будинком теплової енергії помісячно і  порівняєте з даними ЖЕКу.
Цитувати
10,9 грн/м2. Согласитесь, что это очень высокая стоимость
Так висока, але ще потрібно враховувати, що в січні та лютому реальні витрати тепла ( а лічильник рахує реально) значно більші ніж нормативні
( тариф грн/м2 в Вашому місті). Економію досягаємо за рахунок жовтня, листопада, березня та квітня ( спостерігаю з 2008р.)
Для прикладу лютий в моєму будинку (9-поверхівка на 2 під'їзда + 185 кв. м напівпідвал клуб школяра):
10737,0 - 10404,0 = 333 ГДж     333 / 4,19 = 47,475  Гкал
по нормативу плата була б 361,89грн., а по лічильнику вийшло 391,10 грн. ( а в січні було 482,95 грн.)
а от за березень вже 261,67 грн.
Цитувати
на какую отапливаемую площадь надо делить все Гкал по счетчику - на отапливаемую площадь только квартир или к ней надо еще добавить площади отапливаемых мест общего пользования!?
На площу квартир + площа "на 1-м этаже - помещения ЖЭКа". У  "отапливаемых мест общего пользования" нема оеремих власників, Це співвласність власників квартир. Співвласники і оплачують опалення МЗК ( виключення я вказав у попередньому пості).

Зауваження по підігріву води від Георгія теж слушне. Може бути і така "хімія".
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email