Спочатку про термінологію. Поняття "розщеплення" відсутнє в законодавстві у сфері фінансових послуг. Ця послуга називається "клірингом" або "розподілом коштів". Однак КМДА колись видумала "розщеплення" і "узаконила" своїми розпорядженнями № 80 та № 472, які не зареєстровані в органах юстиції і не повинні направлятися на виконання. Але направлені.
Щодо Вашої можливості втручатися у діяльність КП ГІОЦ. Оскільки це кошти фізичних осіб - мешканців Вашого будинку, то при відсутності довіреностей від кожного з них Ви не маєте повноважень захищати їх інтереси. Це справа кожного мешканця. До речі, вони мають право сплачувати за ЖКП на Ваш банківський рахунок, а у Вас є обов\\\'язок укласти з кожним мешканцем Типові договори, затверджені постановами КМУ №№ 630 та 560. В цих договорах передбачені умови оплати послуг.
Судове рішення (у формі постанови ВГСУ), яке забороняє КП ГІОЦ перераховувати вартість холодної води, що використовується для надання послуг з ГВП, ухвалене 20 грудня 2005 р. у справі № 6/321-23/415, містить пункти 1, 2 та 4. Пункт третій чомусь пропущений. Так в оригіналі. Колегія у складі головуючого Кузьменка М.В., суддів Васищака І.М., Палій В.М. постановила: "1) Касаційну скаргу КП ГІОЦ задовольнити частково. 2) Постанову КАГС від 30.08.2005 р. у справі № 6/231-23/415 в частинах задоволення позову АЕК "Київенерго" про зобов\\\'язання КП ГІОЦ перераховувати на користь ВАТ "АК "Київводоканал" кошти, що складають вартість холодної води для приготування гарячої води, скасувати. В цих частинах у позові відмовити. 4) В інших частинах вказані постанову та рішення залишити без змін."
Ця постанова, дійсно Вам на руку у спорі з Київводоканалом. Сперечатися з КП ГІОЦ від імені ЖБК не варто, бо у цій же постанові (в мотивувальній частині) міститься такий висновок: "Тому твердження скаржника про те, що оскаржувані рішення та постанова порушують права житлово-експлуатаційних організацій, безпідставні".