'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Шановний Вікторе Івановичу, дозвольте привітати Вас з  (Прочитано 12810 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

sage

  • Гість

Шановний Вікторе Івановичу, дозвольте привітати Вас з поточними успіхами і побажати майбутніх перемог над беззаконням, що діється у київському ЖКГ!
Я хотів би підняти ще одну тему, яка, як мені здається, має беспосереднє відношення до проблеми тарифів на комунальні послуги...
Це питання власності мешканців багатоквартирних будинків, які є власниками квартир у цих будинках, на:
- допоміжні приміщення, що знаходяться у будинку;
- земельну ділянку, на якій розташований будинок;
- інші складові комплексу нерухомого майна (котельні, дитячі майданички, т.і.), до якого належить будинок.
Чи відомі Вам, Вікторе Івановичу, факти отримання громадянами України правовстановлюючих документів на ці комплекси нерухомого майна із своєї зазначенням частки власності та відповідної технічної документації із зазначенням границь земельної ділянки?
Може Ви знаєте, яким чином можна домогтися видачі таких правовстановлюючих документів?
Дуже дякую за відповідь...
і прошу всіх, хто знається на цій предметній області, висловлювати свою думку...
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Справа в тім, що по закондавству України підтвердження права спільної сумісної власності не вимагається. Воно існує апрірорі і закріплене в ст. 382 ЦК України. У разі створення ОСББ після його реєстрації як юридичної особи подібні документи можна витребувати. Те ж стосується ЖБК. А окремим мешканцям багатоквартирних будинків подібних документів на спільну сумісну власність не надають, та вона й ні до чого. Інша річ, якщо мова йде про визначення розміру плати за утримання прибудинкової території. Оскільки вона є складовою частиною квартирної плати, то відповідно до постанови КМУ № 560 від 12.07.2005 р. підлягає калькуляції індивідувально по кожному будинку. Тому ЖЕО повинні забезпечити себе документацією на прибудинкову територію, а мешканці мають право перевірити правильність розрахунків. Щодо частки власності - оскільки це є сумісна, а не часткова власність, то частку визначити неможливо, тобто питання не актуальне. Для мене у одному випадку довелося через суд повертати у спільну власність дахову котельню. Наслідки можна побачити у повідомленнях на цьому Форумі - скасовані незаконні рішення райради та розпорядження КМДА. Також болюча тема - передача в оренду підвалів та допоміжних приміщень, які по закону є спільною сумісною власністю, а чиновники вважають її комунальною власністю і розпоряджаються на свій розсуд. І тут немає іншого виходу, крім звернення з позовом до суду.
Записаний

sage

  • Гість

Немає сумніву, Вікторе Івановичу, що підтвердження права спільної сумісної власності не вимагається. Однак, наявність такого підтвердження (особливо із зазначенням своєї частки та меж земельної ділянки) було б дуже корисним для:
- визначення витрат на утримання будинку прибудинкової території, що має сплатити власник квартири;
- визначення доходів від сдачі в оренду допоміжних приміщень, виплати яких від КП УЖГ має право вимагати власник квартири;
- аргументації своєї позиції при намаганні місцевої влади побудувати нове на прибудинковій території;
- доведення права власності на землю під Вашим будинком та на прибудинковій території на випадок, якщо його визнають аварійним...
А так без правовстановлюючих документів на руках у власників місцевій владі дуже просто змінити склад житлового комплексу: забрати у Вас котельню, що розташована у дворі Вашого будинку, і віддати іншому; відрізати шматок Вашої землі і передати іншому будинку; т.і. Краще було б, яби вся ця документація була не десь у ЖЕКу, а у кожного власника в сейфі...
Хоч підтвердження права спільної сумісної власності не вимагається за відповідним рішенням Конституційного Суду, це ж не означає, що кожний власник не має права отримати відповідний правовстановлюючий документ? Чи у Вас інша думка?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Що таке право? Коротко, це те, хто та що вправі чи не вправі робити. Норми права фіксуються у законі. Законом не передбачене оформлення свідоцтва на спільну сумісну власність. Оце і є моя думка.
Добре це чи погано - важко сказати, але закон є закон.
На жаль, ми не вправі вносити зміни до законодавства.
Щодо зазіхань влади на спільну власність - так було і мабуть так буде. Протистояти цьому можна лише, користуючись законом. Поки що це можливо.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email