Це типова реакція зарозумілих чинуш, які ніколи не знайомились з законодавством.
Ви маєте повне право встановити лічильник у своїй квартирі, і ні в кого дозволу питати не потрібно. Очевидно, при паралельній схемі подачі теплоносія будівельники вже навіть передбачили таку можливість. Часто, особливо в новобудовах, замість теплолічильника встановлюють водолічильник. Тоді практично нічого не потрібно щось переробляти, просто замість водолічильника ставите компактний теплолічильник, а на зворотній трубопровід через гільзу встановлюєте другий термоперетворювач (перший уже вмонтований у теплолічильнику).
Аква-Україна перестраховується, побоюючись тиску на неї з боку суб\\\\\'єктів, не зацікавлених у розповсюдженні квартирних приладів обліку. То Ви можете відмовитись від послуг цього підприємства, а звернутися до конкурентів. Аби лише вибрана Вами сервісна організація мала відповідну ліцензію.
Після встановлення лічильника тепла Ви повинні отримати на руки договір з сервісною організацією, акт про виконані роботи (включаючи опломбування), а також платіжні документи, усі з \\"мокрими\\" печатками. Бажано також отримати копію ліцензії (про всяк випадок).
Далі звертаєтеся до балансоутримувача з заявою про постановку лічильника на абонентський облік. І ніхто не вправі Вам у цьому відмовити.
Найскладніше - знайти сервісну організацію. Для них ці види робіт невигідні, краще встановити один будинковий лічильник за 30 тис. грн., ніж 100 чи більше квартирних за ту ж суму. Оскільки будинкові лічильники встановлені приблизно в 30 відсотках житлових будинків, то поки-що ця ніша не вичерпана, а тому існує можливість \\\'перебирати харчами\\\'.
Якщо самі не вирішите питання з сервісною організацією - допоможу.
А позиція \\\'Київенерго\\\' є абсолютно законною. Ця компанія обслуговує виключно юридичних осіб.