'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Шановний Вікторе Івановичу!  (Прочитано 1507 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Stuki

  • Гість
Шановний Вікторе Івановичу!
« : 16 Жовтня 2007, 20:45:42 »

Шановний Вікторе Івановичу!
Страшенно зацікавилась розподілювачами обліку теплової енергії у квартирах (ті, що на фото). Начебто там стоїть маркування Siemens WHE 30S. Чи не підкажете, чи присутні вони на ринку України, дозволяються вони до встановлення у приватних помешканнях (бо маю сумний досвід щодо намагання встановити лічильник гарачої води,що рахує лише починаючи з температури 60 градусів Цельсія, виробництва Франції. Виявляється - у нас такого встановлювати не можна!!!) Дякую за приголомшливий об\\\'єм корисної інформації.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

На жаль, ринок України до цього часу не відреагував на досягнення Західної цивілізації 20-х років. Незважаючи на Програму поетапного оснащення будинків приладами обліку, затверджену Кабміном у 1997 р., яка передбачала у тому числі і запровадження розподілювачів обліку теплової енергії, для нас це досі екзотика. І тільки старожили Київенерго можуть пригадати, що спочатку вони зацікавилися, навіть два пілотні проекти у Києві започаткували (на Подолі і в колишньому Залізнчному районі), але все потихеньку вмерло, коли фінансування з європейських джерел було припинене.

Стосовно встановлення приладів обліку у приватних квартирах - ніхто невправі це заборонити, і ніякого дозволу отримувати від будь-кого, крім власника квартири, не потрібно. Єдине обмеження - монтаж, демонтаж, повірка (у необхідних випадках) повинні здійснюватися виключно сервісними організаціями, які мають відповідну ліцензію. Таких у Києві небагато, але вони є.
Що стосується лічильника гарячої води, який починає діяти після 60 градусів Цельсія. По нашому законодавству такий лічильник непридатний для користування, оскільки Правилами надання послуг з ЦО, холодноного і гарячого водопостачання та водовідведення, затвердженими постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630 передбачена оплата вартості послуг з ГВП залежно від таких градацій температури: 40, 45, 50 градусів Цельсія. Тому 60 градусів - це вже перебір. Якщо температура нижче 40 градусів, то споживач має право не сплачувати вартість ГВП повністю, а по досягненні 50 градусів - повинен сплачувати по тарифу у повному обсязі. Проблема, звісно, залишилася - а як довести, що кожного разу, коли Ви відкриваєте кран гарячої води, не пізніше, ніж через 2 хвилини з нього поллється вода нормативної температури? Єдиний спосіб - складати Акти-претензії відповідно до ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", подавати їх на затвердження балансоутримувачу будинку, а у разі відмови отримати підпис сусіда на Акті. І якщо на протязі трьох днів Акти не будуть спростовані або оскаржені - вони набирають сили юридичних документів. Дуже незручно та обтяжливо, але інших шляхів законодавством не передбачено.
Розподілювачі обліку теплової енергії, які я встановлював у своїх квартирах, доводилося за старою радянською традицією "діставати". Останні електронні моделі фірми Siemens мені привезла внучка з Болгарії, де вона мешкає. На нашому ринку цих розподілювачів не знайдете, як і їх попередників рідинно-випарного типу. Причина елементарна, як і за радянських часів. Чорної ікри не було в гастрономах у зв\\\'язку з відсутністю попиту.

Все-таки наші люди - багаті, і не тільки духовно, грошей у них кури не клюють, заощаджувати на комунальних послугах, запроваджувати прилади регулювання та обліку споживання - це не для нас!
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email