Не зовсім точно.
Проект Вам не потрібний, а от договір - обов\\\'язково. На підставі договору отримаєте Акт про виконані роботи. Оці два документи є підставою для постановки лічильника на абонентський облік Вашим балансоутримувачем.
Що стосує проекту - це проблема не Ваша, а сервісної організації. Якщо їй потрібен проект - нехай його виготовляє. Але постановою КМУ передбачена можливість встановлення лічильників ЗА ТИПОВИМ ПРОЕКТОМ, у тому числі й виробника лічильників.
Взагалі тема проектування у даному контексті надумана. Водолічильники встановлюють без жодних проектів. І ніхто не заперечує. Теплолічильник в частині, що стосується втручання у мережу циркуляції теплоносія, мало чим відрізняєиься від лічильника гарzчої води, наприклад.
Інше питання - узгодження змін до схеми подачі тепла у квартиру.
У старих будинках з вертикальною розводкою необхідно встановлювати байпаси, відсікаючі вентилі, регулюючі пристрої. Таке втручання потребує з формальної точки зору отримання дозволу, який практично отримати неможливо. Однак, якщо ці роботи виконані професійно, хоч і без дозволу, то ніяка собака не причепиться.
Інша річ - горизонтальна розводка. У такому випадку взагалі нічого, крім теплолічильника, не потрібно. На радіаторах опалення можна порадити замість відсікаючого вентиля поставити термоклапан для автоматичного регулювання теплоспоживання. А можна й без нього, бо система центрального опалення дуже інерційна, тому один раз на тиждень вручну встановити обсяг теплоносія, який проходить через радіатор - не проблема.