Хотів би почути коментарі спільности щодо нової редакції Закону про ОСББ.
Найбільш викликає занепокоєнення даний абзац.
До протоколу долучаються копії правовстановлюючих документів на приміщення, належні учасникам, копії довіреностей представників (за наявності) та документів, що посвідчують особу учасників, посвідчені головою та секретарем зборів.
Об'єднання може бути створене за рішенням співвласників будинку.
Установчі збори у новозбудованих будинках скликаються після отримання правовстановлюючих документів на більшу частину площі будинку власниками житлових та нежитлових приміщень. Загальна площа визначається відповідно до технічної документації.
Для створення об'єднання скликаються установчі збори.
Скликання установчих зборів здійснюється за ініціативою будь-кого із співвласників багатоквартирного будинку.
Ініціатор установчих зборів об’єднання повідомляє співвласників будинку не менше ніж за 14 днів до дати їх проведення.
Повідомлення має містити наступні відомості:
1) місце і час проведення зборів;
2) порядок денний зборів, що включає щонайменше такі питання:
створення об’єднання співвласників будинку, визначення його найменування та місцезнаходження,
створення органів управління та обрання їх персонального складу;
3) час і місце, в якому співвласники можуть ознайомитись та одержати під розписку посвідчені ініціатором зборів проекти рішень і документів, та кінцевий строк надання письмових пропозицій щодо включення до порядку денного питань та проектів документів що будуть внесені на розгляд установчих зборів, який становить 7 днів до дати установчих зборів;
4) повідомлення про строк внесення додаткових питань та проектів документів до порядку денного установчих зборів, що не може бути меншим ніж 7 днів до дати проведення загальних зборів;
5) прізвище, ім’я, по батькові (найменування юридичної особи) ініціатора (ініціаторів) установчих зборів.
Повідомлення про проведення установчих зборів обов’язково доводиться до відома співвласників будь-яким із таких способів або їх сукупністю:
особисто під розписку;
поштовим відправленням рекомендованим листом;
публікацією в друкованих засобах масової інформації, засновниками яких є місцеві органи самоврядування або місцеві державні адміністрації.
Ініціатор установчих зборів зобов’язаний у час та в місці, визначеному в повідомленні про проведення установчих зборів, надавати співвласникам для ознайомлення проекти рішень і документів, що будуть внесені на розгляд установчих зборів, та за рахунок співвласників виготовити та надати їм копії цих документів до дня проведення установчих зборів.
На вирішення установчих зборів вносяться всі питання порядку денного та проекти рішень, що надійшли ініціатору зборів від співвласників не пізніше, ніж за 7 днів до їх проведення.
Установчі збори не мають права змінювати порядок денний, вирішувати питання та затверджувати проекти документів, що не були включені до порядку денного.
Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання, про затвердження його статуту та місцезнаходження, про створення та персональний склад його органів управління, вирішують інші питання порядку денного.
Установчі збори проводяться за місцем знаходження будинку і не можуть проводитись поза населеним пунктом місцезнаходження житлового будинку.
Більшістю голосів учасників установчих зборів обираються голова і секретар зборів.
У голосуванні беруть участь співвласники (їх представники), які присутні на установчих зборах.
Співвласники (їх представники), які не беруть участі в установчих зборах, мають право будь-яким способом надати ініціатору зборів заяву про результати свого голосування за кожним з питань порядку денного підписану ними власноручно або за допомогою електронного цифрового підпису. Зразок такої заяви складається ініціатором зборів та надається за зверненням будь-кого із співвласників.
Такі заяви оголошуються головуючим та долучається до протоколу установчих зборів.
Кожен співвласник (його представник) на установчих зборах має кількість голосів, що дорівнює загальній площі належного йому приміщення, визначеній в метрах квадратних.
Рішення установчих зборів оформлюється протоколом установчих зборів, який повинен містити: ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) кожного з співвласників (та їх представників), що взяли участь в установчих зборах учасників зборів, місце реєстрації їх проживання (перебування або місцезнаходження),
відомості про їх рішення по кожному з пунктів порядку денного установчих зборів, щонайменше з таких питань:
- щодо створення об’єднання співвласників будинку, - щодо затвердження статуту об’єднання,
- щодо визначення його найменування та місцезнаходження,
- щодо створення органів управління та обрання їх персонального складу.
Повноваження представників співвласників на участь в установчих зборах та загальних зборах об’єднання мають бути підтверджені:
для фізичних осіб-співвласників - довіреністю, посвідченою нотаріально;
для юридичних осіб-співвласників – особою, повноважною діяти від імені юридичної особи без довіреності.
До протоколу долучаються копії правовстановлюючих документів на приміщення, належні учасникам, копії довіреностей представників (за наявності) та документів, що посвідчують особу учасників, посвідчені головою та секретарем зборів.
Протокол установчих зборів з додатками прошивається, його сторінки нумеруються, та підписується головою і секретарем зборів.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували співвласники більше ніж 1/2 площі приміщень в будинку.
У разі створення об’єднання власниками житлових та нежитлових приміщень у двох і більше будинках правомочність зборів та результати голосування визначаються окремо щодо кожного будинку.
Державна реєстрація об’єднання та або змін до статуту об’єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб
Органи місцевого самоврядування в тримісячний строк після державної реєстрації об’єднання забезпечують виготовлення, реєстрацію та передачу йому копії технічної документації будинку, включаючи акт прийняття в експлуатацію, технічний паспорт і плани інженерних мереж.