'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Зарахування грошей в рахунок квартирної плати  (Прочитано 4533 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ron6340

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3
    • Перегляд профілю

Шановні форумчани!

Прошу вашої допомоги в вирішенні наступного питання.

Я мешкаю в багатоквартирному житловому будинку, якому послуги з утримання будинків та прибудинкової  території надає комунальне підприємство. Будинок побудований 45 років тому. Ремонт покрівлі не здійснювався. На теперішній час покрівля над моєю квартирою після дощів почала протікати. Звернувся до комунального підприємства з проханням відремонтувати. Працівник комунального підприємства пояснили, що у них не має коштів для здійснення ремонту покрівлі.

В подальшому купив цивільний кодекс і знайшов статтю 360 про утримання майна, що є у спільній частковій власності. Після чого, пішов до комунального підприємства і запропонував наступний вихід із ситуації: я купляю матеріали для ремонту покрівлі, а працівники комунального підприємства виконують ремонт, при цьому я попросив щоб всю суму грошей за яку я купив матеріал, зарахували в рахунок квартирної плати. Мені відмовили в зарахуванні в рахунок квартирної плати всієї суми, а погодились виконати ремонт за куплений мною матеріал.

Як мені бути в даній ситуації?

Чи існують закони, постанови і т.і., які регламентують, що я можу купити матеріали, а працівники комунального підприємства зобов’язані зарахувати суму грошей, яку я потратив на закупку матеріалу в рахунок квартирної плати?


Дуже вдячний за рекомендації. 
     
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Працівник комунального підприємства пояснили, що у них не має коштів для здійснення ремонту покрівлі.
Є письмове підтвердження неспроможності здійснити ремонт покрівлі?
Цитувати
Мені відмовили в зарахуванні в рахунок квартирної плати всієї суми, а погодились виконати ремонт за куплений мною матеріал.
Слід розуміти так, що ЖЕК погодився прийняти від вас матеріали і з їх використанням виконати ремонт, але на суму вартості цих матеріалів ЖЕК не погоджується зменшити суму плати за послугу утримання будинку і прибудинкової території?
Цитувати
Як мені бути в даній ситуації?
Стаття 360 ЦК стосується утримання співвласниками своєї частки майна. Покрівля, яка протікає, належить всім власникам приміщень (квартир) в будинку. ЖЕК не є власником ані будинку, ані покрівлі. Цією статтею можна скористатися для стягнення з інших співвласників їх частки вартості ремонту покрівлі в тому випадку, якщо б ви власним коштом провели б цей ремонт. Співвласник або співвласники, які зробили необхідні витрати на утримання майна, мають право вимагати від іншого співвласника або співвласників їх відшкодування. Щодо ЖЕКу, то вона вам нічого не дає. Ваші стосунки з ЖЕКом мають визначатися Договором. Він у вас є?
Цитувати
Чи існують закони, постанови і т.і., які регламентують, що я можу купити матеріали, а працівники комунального підприємства зобов’язані зарахувати суму грошей, яку я потратив на закупку матеріалу в рахунок квартирної плати?

Ст. 26 ЗУ Про ЖКП до істотних умов Договору відносить порядок здійснення ремонту.Чи передбачено це у вашому Договорі? Чи тариф на утримання будинку для вашого ЖЕКу містить відповідну складову, яка стосується проведення поточного ремонту конструктивних елементів будинку?
Чинним законодавством автоматичне повернення коштів від ЖЕКу, які Ви витратили на ремонт даху, або зарахування їх в рахунок квартплати не передбачено. Однак, судова практика часто стоїть на боці споживачів, оскільки за їхніми позовами визнають бездіяльність ЖЕКу та стягують суми за виконаний ремонт.

« Останнє редагування: 15 Травня 2014, 17:34:27 від thunderclap »
Записаний

ron6340

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3
    • Перегляд профілю

Автор: thunderclap
Цитувати
Є письмове підтвердження неспроможності здійснити ремонт покрівлі?
підтвердження - відсутне.

Автор: thunderclap
Цитувати
Слід розуміти так, що ЖЕК погодився прийняти від вас матеріали і з їх використанням виконати ремонт, але на суму вартості цих матеріалів ЖЕК не погоджується зменшити суму плати за послугу утримання будинку і прибудинкової території?
Так

Автор: thunderclap
Цитувати
Стаття 360 ЦК стосується утримання співвласниками своєї частки майна. Покрівля, яка протікає, належить всім власникам приміщень (квартир) в будинку. ЖЕК не є власником ані будинку, ані покрівлі. Цією статтею можна скористатися для стягнення з інших співвласників їх частки вартості ремонту покрівлі в тому випадку, якщо б ви власним коштом провели б цей ремонт. Співвласник або співвласники, які зробили необхідні витрати на утримання майна, мають право вимагати від іншого співвласника або співвласників їх відшкодування. Щодо ЖЕКу, то вона вам нічого не дає. Ваші стосунки з ЖЕКом мають визначатися Договором. Він у вас є?
Договор відсутній.

Я хочу зробити покрівлю над своєю квартирою, при цьому зобовязати комунальне підприємство зменшити суму плати за утримання будинку на суму вартості матеріалів. Власники інших квартир не хочуть робити покрівлю, посилаючись на те, що вона(покрівля) тільки над моєю квартирою.
Звертатись до суду стосовно інших співласників - клопотно, тяганина, цікавить варіант стосовно комунального підприємства - стосовно зменшення плати за утримання.
Складова тарифу - поточний ремонт покрівлі - становить 7 %. Площа покрівлі над моєю квартирою відносно площи всієї покрівлі складає близько 5 %.
« Останнє редагування: 25 Жовтня 2017, 18:41:18 від Юрій Васильович »
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

підтвердження - відсутне.
Зверніться до ЖЕКу письмово із скаргою на протікання покрівлі, вимогою обстеження і складання відповідного акту. Якщо актом буде підтверджено дірявий стан покрівлі, наявність слідів замокання тощо, вимагайте здійснення невідкладно ремонтних робіт (все це робіть письмово). На ваше письмове звернення ЖЕК зобов'язаний надати вам вмотивовану відповідь. Просто слова до справи не пришиєш!
Цитувати
Договор відсутній.
За відусутності Договору ситуація дещо ускладнюється, бо саме Договір має передбачати порядок здійснення ремонтних робіт та відшкодування їх вартості.
Цитувати
Я хочу зробити покрівлю над своєю квартирою, при цьому зобовязати комунальне підприємство зменшити суму плати за утримання будинку на суму вартості матеріалів. Власники інших квартир не хочуть робити покрівлю, посилаючись на те, що вона(покрівля) тільки над моєю квартирою.
Звертатись до суду стосовно інших співласників - клопотно, тяганина, цікавить варіант стосовно комунального підприємства - стосовно зменшення плати за утримання.
За відсутності Договору з ЖЕКом питання зменшення плати за утримання будинку на суму ваших витрат з ремонту покрівлі вбачається дуже проблематичним. Прямої норми закону, яка б зобов'язувала ЖЕК за відсутності його бажання зменшувати вам плату немає. То ж питання слід вирішувати шляхом домовленостей.
Цитувати
Складова тарифу - поточний ремонт покрівлі - становить 7 %. Площа покрівлі над моєю квартирою відносно площи всієї покрівлі складає близько 5 %.
Якщо чинним тарифом передбачено витрати на проведення поточного ремонту покрівлі, то для ЖЕКу є обов'язком її ремонтувати. Без згоди самого ЖЕКу ви не повинні переберати цей обов'язок на себе. Бо інакше можете не отримати від ЖЕКу відшкодування понесених витрат. Спочатку слід довести документально бездіяльність ЖЕКу аби потім уже через суд вимагати компенсації ваших витрат.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email