'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Бочан против Украины (№2)  (Прочитано 7002 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Бочан против Украины (№2)
« : 19 Лютого 2015, 18:38:11 »

Решение по делу «Бочан против Украины (№2)», которое приняла Большая палата Евросуда, является очередным «звоночком» украинской власти по выполнению ее международных обязательств, — М.Щербатюк

Цитувати
19 февраля 2015 года Источник:Юридическая Практика

Европейский Суд дважды признал нарушение права на справедливый суд в деле пенсионерки Марии Бочан, — сообщает Украинский Хельсинский союз по правам человека. Государству предстоит выплатить г-же Бочан компенсацию в размере 10000 евро. Правозащитники отмечают, что: «Бочан против Украины (№2)» первое решение Большой Палаты Европейского Суда по правам человека по Украине. Это открытый намек отечественным судьям и власти: «Решение Европейского Суда нужно выполнять».

Более 10 лет Мария Бочан пыталась доказать свое право на квартиру в частном доме, который занял посторонний человек. Несколько раз суды первой и второй инстанций принимали решения в ее пользу, но их отменял Верховный Суд Украины. Европейский Суд признал нарушение права заявительницы на справедливый суд и назначил ей компенсацию в размере 2000 евро.

Решение Европейского Суда должно было стать основанием для пересмотра решения и шансом исправить допущенные отечественными судьями ошибки. Но Верховный Суд ошибок не увидел.

Мария Бочан второй раз обратилась в Европейский суд. На этот раз ее дело рассматривала Большая палата Евросуда, которая рассматривает только наиболее важные и резонансные дела.

Решение снова было принято в ее пользу. Но, на этот раз судьи Европейского Суда отметили, что выводы Евросуда были искажены Верховным Судом Украины и право на справедливый суд было проигнорировано. Дословно в решении Европейского Суда говорится, что «в своем решении от 14 марта 2008 года Верховный Суд грубо исказил заключение Суда, изложенные в его решении от 3 мая 2007 года».

По мнению Максима Щербатюка, программного директора Украинского Хельсинского союза по правам человека, поднятая в решении Евросуда проблема чрезвычайно актуальна, поскольку Верховный Суд фактически пытается самостоятельно толковать решения Европейского Суда. «Это приводит к тому, что есть решения Евросуда против Украины, которые так и не выполняются. Пример этого дела является очень ярким, так как показывает, отношение Украины к выполнению решений Евросуда. Важно, что решение по этому делу приняла Большая палата Европейского Суда, это является очередным «звоночком» украинской власти по выполнению ее международных обязательств », — объясняет Максим Щербатюк.

Правозащитник убежден, если Верховный Суд и в дальнейшем будет действовать в таком же духе, то будет подвергаться сокрушительной критике со стороны Евросуда. В результате чего Украина может лишиться не только авторитета правового государства, но и десятков тысяч евро из госбюджета на выплату компенсации пострадавшим от действий судей.

http://pravo.ua/news.php?id=0046417
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Бочан против Украины (№2)
« Reply #1 : 19 Лютого 2015, 18:41:36 »

97 річна бабуся двічі принизила Верховний суд України в Європейському Суді

Цитувати
   Європейський Суд двічі визнав порушення права на справедливий суд в справі пенсіонерки Марії Бочан. Зокрема через довільне тлумачення його рішень Верховним судом України. За це держава виплатить пані Бочан компенсацію в розмірі 10 тисяч євро. Правозахисники зазначають: «Бочан проти України (№2)» – перше рішення Великої палати Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо України. Це відкритий натяк вітчизняним суддям та владі:  «Рішення Європейського Суду потрібно виконувати».

Більше 10 років Марія Бочан намагалася довести своє право на квартиру в приватному будинку, яку зайняв сторонній чоловік. Декілька разів суди першої та другої інстанцій ухвалювали рішення на її користь, але їх скасовував Верховний суд. Зневірившись досягнути правди в Україні жінка написала заяву до Страсбургу.

Європейський Суд визнав порушення права заявниці на справедливий суд та призначв їй компенсацію в розмірі 2 тисячі євро.

Рішення Європейського суду мало стати підставою для перегляду рішення Марії Бочан та шансом виправити допущені вітчизняними суддями помилки. Але Верховний суд помилок не побачив, і знову «відфутболив» настирливу бабусю, вважаючи, що поставив крапку у цій справі.

Важливо, що серед суддів Верховного суду, які приймали це рішення було багато заслужених юристів України, зокрема Ярослав Романюк нинішній голова Верховного суду, Анатолій Ярема заступник голови цього суду, Микола Пшонка старший брат усім відомого екс генерального прокурора та багато інших.

Та бабуся вирішила не здаватися, і вдруге звернулася за справедливістю до Європейського суду. Цього разу її справу розглядала Велика палата ЄСПЛ, яка розглядає тільки найбільш важливі і резонансні справи.

Рішення знову було на користь жінки. Але, цього разу судді Європейського суду досить конкретно звинуватили своїх українських колег з Верховного Суду у спотворенні висновків ЄСПЧ та ігноруванні права на справедливий суд. 97-річна бабуся має  отримати компенсацію, вже в розмірі 10 тисяч євро.

Дослівно у рішенні Європейського суду зазначається, що «в своєму рішенні від 14 березня 2008 року Верховний суд грубо спотворив висновки Суду, викладені в його рішенні від 3 травня 2007 року»

На думку Максима Щербатюка, програмного директора Української Гельсінської спілки з прав людини піднята в рішенні ЄСПЛ проблема – надзвичайно актуальна, оскільки Верховний суд фактично намагається самостійно тлумачити рішення Європейського Суду. «Це призводить до того, що є рішення ЄСПЛ проти України, які так і не виконуються. Приклад цієї справи є дуже яскравим, оскільки показує, відношення України до виконання рішень ЄСПЛ. Важливо, що рішення по цій справі прийняла Велика палата Європейського Суду, що є черговим «дзвіночком» українській владі щодо виконання її міжнародних зобов’язань», – пояснює Максим Щербатюк.

Правозахисник переконаний, якщо Верховний суд і надалі діятиме у такому ж дусі, то піддаватиметься нищівній критиці з боку ЄСПЛ. У наслідок чого Україна може позбутися  не лише авторитету правової держави, а й десятків тисяч євро з держбюджету на виплату компенсації постраждалим від дій суддів.

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1424267480

Марія Бочан виграла суд проти України
http://gazeta.ua/articles/scandals-newspaper/_mariya-bochan-vigrala-sud-proti-ukrayini/196904
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Бочан против Украины (№2)
« Reply #2 : 19 Лютого 2015, 18:45:54 »

Бочан против Украины (№ 2): первое решение Большой Палаты Европейского суда по правам человека против Украины
Номер справи
22251/08)
дата
05.02.2015
Коротко
Нарушение статьи 6 § 1 Конвенции: право на справедливый суд
категорії
Право на справедливый суд
Судебный орган
Европейский суд по правам человека
Страна
Украина
Статус
Остаточне 05.02.2015

(click to show/hide)
http://precedent.in.ua/index.php?id=1423580315
« Останнє редагування: 19 Лютого 2015, 18:49:27 від Перо »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email