'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ВССУ: наслідки несамовільного відключення від теплопостачання  (Прочитано 1077 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
Державний герб України

У х в а л а

іменем  україни

13 травня 2015  рокум. КиївКолегія суддів судової палати у цивільних справах

Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:

головуючого                     Дьоміної О.О.,

суддів:                           Коротуна В.М.,                                                                               Дем'яносова М.В.,                                                                                                Парінової І.К.,                                                                        Cтупак О.В.,   

розглянувши в судовому засіданні справу за позовом комунального підприємства «Харківські теплові мережі» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання, за касаційною скаргою комунального підприємства «Харківські теплові мережі» на рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 13 жовтня 2014 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 08 грудня 2014 року,

в с т а н о в и л а:

У травні 2014 року комунальне підприємство «Харківські теплові мережі» (далі - КП «Харківські теплові мережі») звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідачі є власниками квартири АДРЕСА_1. При цьому, КП «Харківські теплові мережі» надає відповідачам послуги з централізованого опалення та підігріву холодної води для потреб гарячого водопостачання, які відповідачі зобов'язувалися своєчасно оплачувати за встановленими тарифами у строки й на умовах, передбачених договором.

Проте відповідачі за період з 01 вересня 2010 року по 30 червня              2013 року не в повному обсязі сплачували вартість наданих послуг,  в зв'язку з чим утворилася заборгованість у розмірі 4469,18 грн, яку позивач і просив стягнути з відповідачів на свою користь.

Рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 13 жовтня 2014 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Харківської області від 08 грудня 2014 року, у задоволенні позову було відмовлено.

У касаційній скарзі КП «Харківські теплові мережі» просить скасувати ухвалені судові рішення та справу передати на новий розгляд, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції, з висновком якого погодився й апеляційний суд, виходив з того, що оскільки послуги з теплопостачання з 2003 року та послуги з гарячого водопостачання з                  2009 року КП «Харківські теплові мережі» відповідачам не надавалися, то підстави для стягнення заборгованості за вказані послуги в період з                        01 вересня 2010 року по 30 червня 2013 року відсутні.

Судами встановлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 є власниками квартири АДРЕСА_1. КП «Харківські теплові мережі» надавало відповідачам послуги з централізованого опалення та підігріву холодної води для потреб гарячого водопостачання, які відповідачі зобов'язувалися своєчасно оплачувати за встановленими тарифами у строки й на умовах, передбачених договором.

Виконавцем послуг з постачання централізованого опалення та гарячого водопостачання до будинку, де проживають відповідачі, є КП «Харківські теплові мережі».

Судами також встановлено, що відключення приладів опалення (радіаторів) у вказаній квартирі від внутрішньобудинкової системи опалення було проведено 15 жовтня 2003 року за заявою відповідача ОСОБА_1 від 06 жовтня 2003 року.

Із актів від 15 жовтня 2003 року та 04 листопада 2003 року, складених КП «Харківські теплові мережі», вбачається, що вказане відключення проводилось не самовільно, а працівниками балансоутримувача ЖЕУ-32; порушень цілісної внутрішньобудинкової системи опалення немає; опалювальні прилади демонтовано, транзитні стояки системи опалювання теплоізольовані. Опалення здійснюється за допомогою автономної системи опалення - побутового електрообігрівального приладу конверторного типу, технічні характеристики якого дозволяють обігрівати приміщення квартири.

Гаряче водопостачання відрізане представниками аварійної служби            № 15-62» 01.09.2009 року. Із актів обстеження системи теплоспоживання  від 12 квітня 2010 року та 16 липня 2014 року, які складені КП «Харківські теплові мережі», вбачається, що в точці вводу гарячого водопостачання відсутній вихід в квартиру, теплопостачання та гаряча вода в квартиру не подаються.

Пунктами 9, 30 постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 1997 року № 1497, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин передбачено, що у разі відмови споживача від користування послугами з  теплопостачання та водовідведення він має право розірвати договір та вимагати відключення відповідних мереж. При цьому заборгованість за отримані послуги, пов'язані з відключенням, повинна бути відшкодована споживачем у добровільному або судовому порядку. Споживач не має права самовільно переобладнувати з порушенням проектних рішень, використовувати не за призначенням та псувати інженерне обладнання житлових приміщень, житлових будинків.

Суди, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, дійшли вірного висновку про те, що оскільки послуги з теплопостачання з 2003 року та послуги з гарячого водопостачання з 2009 року КП «Харківські теплові мережі» відповідачам не надавалися, то підстави для стягнення заборгованості за вказані послуги в період з 01 вересня 2010 року по                     30 червня 2013 року відсутні.

Також суди дійшли вірного висновку про те, що відключення від мереж центрального опалення та гарячого постачання проводилось відповідачами не самовільно та порушень цілісної внутрішньобудинкової системи опалення не було встановлено.

Зазначені висновки судів відповідають обставинам справи, а також узгоджуються з нормами матеріального та процесуального права, які судами правильно застосовані.

Відповідно до ст. 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 336, 337 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

у х в а л и л а :         

Касаційну скаргу комунального підприємства «Харківські теплові мережі» відхилити.

                               Рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 13 жовтня  2014 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 08 грудня 2014 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

                             

Головуючий                                                                       О.О. Дьоміна

Судді:                                                           В.М. Коротун                                       

М.В. Дем'яносов

І.К. Парінова                                                 

О.В. Cтупак
     
http://reyestr.court.gov.ua/Review/44243876
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email