'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Демонтаж радиатора - как узаконить?  (Прочитано 2557 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

VKL11

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5
    • Перегляд профілю
    • Email

Здравствуйте уважаемые участники и создатели форума!
Простите за язык, на украинском пока излагаю хуже, скоро исправлюсь.

Помогите пожалуйста разобраться в сложившейся ситуации.
В новой квартире в октябре был начат капитальный ремонт, который во многом был просто необходим.
Благодаря Форуму и здравому смыслу была поставлена задача установить теплосчетчик(и) несмотря на однотрубную вертикальную систему отопления.
Квартира 3-х комнатная, дом 9-ти этажный кирпичный постройки 60-х годов, город Киев. В каждой из 3-х комнат и кухне были радиаторы (старые чугунные - ровесники дома) всего 4 соответственно, причем стояк был единственный, который находился в кухне и от него вправо и влево отходили радиаторы на кухню и в зал (сам стояк был фактически байпасом), остальные радиаторы в комнатах (условно назовем спальне и детской) заходили от соседских стояков (той же конструкции) через стену. Радиаторы по информации от прежних хозяев грели плохо. Спасало наличие теплых соседей и толстых стен. Прежними хозяевами предпринимались усилия по увеличению теплоотдачи от радиаторов, благодаря чему было увеличено количество секций в зале аж до 16-ти (при площади проходного зала 19 кв.м) и в спальне. Спальня зал и кухня расположены вдоль одной стены. Учитывая этот факт необходимо было закладывать дополнительный обогрев комнат. По предварительному проекту нужен был демонтаж радиатора в кухне для установки мебели под окном, и демонтаж радиатора в детской для возможности демонтажа подоконного блока при выходе на балкон с установкой большого и светлого окна.
Решив начать с согласования демонтажа радиаторов для проекта я обратился в ЖЕК. Мастер выслушал и сказал, что нужно пригласить слесаря обслуживающего дом для изучения возможности хотя предупредил, что послезавтра будет включено отопление и любые изменения возможны по окончанию отопительного сезона. Был дан его телефон слесаря. Мы тут же созвонились и договорились о встрече. Вердикт встречи - сделать можно, если делать то срочно, до включения отопления. На официальные объяснения с инженером не было ни времени ни самого инженера. В итоге были полностью демонтированы радиаторы и полностью заглушены (заварены) трубы в кухонной ветке, спальне и детской, осталась только самая длинная секция зала там были установлены краны на подачу и обратку, для дальнейших действий. Также был демонтирован полотенцесушитель, который работал от отопления. Вся работа была проведена качественно и ответственно, у слесаря более чем 40-летний стаж в этом районе. После изучения демонтированных труб подтвердилась версия о "заростании" труб за 50 лет и как следствие - холодные радиаторы, диаметр уменьшился вполовину плюс налетом было образовано сильно замысловатое русло, что отражалось на движении теплоносителя.
В итоге - я очень приблизился к установке счетчика, при этом система отопления стала почти горизонтальной:-).
Попытки продолжить получать (вроде как на будущее) официальное разрешение по демонтажу радиаторов описанных мастеру в ЖЕКе, давали один результат "Делайте, что хотите, но никаких бумаг мы не дадим".
Остается вариант - задним числом. Чтобы не наломать дров, хочу очень подготовиться к следующему этапу. Самый пугающий вопрос - теоретическая возможность при проверке получить требование вернуть прежнее состояние. Это не возможно ни логически, ни морально ни практически. От соседей устных жалоб нет и быть не может - у них может быть только улучшение. Но трактовать можно как нарушение системы отопления. Хотя нарушением можно считать и установку не только счетчика, но и запорной арматуры при банальной замене радиаторов. При этом трубы далеко за пределами сроков эксплуатации и реальное (хотя и не задокументированное) уменьшение диаметра вследствии "заростания" труб - это не нарушение системы отопления. Куски демонтированных заросших остались, да и рассмотреть их содержимое можно было только после демонтажа.
Но все это лирика.

Прошу у Вас помощи в вопросах:
1. Получения разрешения (на будущее) если этот вариант еще целесообразен (для ЖЕКа официально пока ничего не изменилось).
2. Возможность узаконивания задним числом;
3. Право избежать получения или избежать выполнения требования вернуть прежнее техническое состояние.
4. Возможно есть нерассмотренный вариант действий, для конечной цели - установки теплосчетчика.


С уважением,
Владимир К.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Демонтаж радиатора - как узаконить?
« Reply #1 : 11 Листопада 2015, 00:31:01 »

Правильно понял, Вы хотите узаконить перепланировку отопления?
Изменение в проекте системы отопления дома делает проектный институт или лицо имеющее лицензию на проектирование. ЖЕК, кроме работ по договоренности ни даст ни каких разрешений. Нет полномочий.
Тепловики поставляющие ЦО будут устанавливать и принимать счетчики тепла на обслуживание. Оттуда и будут проблемы с перепланировкой системы отопления. Вам решать, или деньги тепловикам и все закончится, или проект с разрешением. Проект тоже деньги, но будут документы.

Зачем задним числом? Обсуждайте везде перепланировку отопления как перспективу своего желания. Дадут разрешение тогда для всех и приступите к работам по перепланировке.   
 
Записаний

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Демонтаж радиатора - как узаконить?
« Reply #2 : 20 Листопада 2015, 01:42:24 »

Доброго дня,

Якщо я вірно зрозумів, то штатна система опалення у Вашій квартирі з трьома стояками, а не з одним. Один йде через кухню і від нього живляться кухня, зала і рушникосушарка, два інших проходять через квартири сусідів.
Кількість радіаторів на стояку взагалі розраховується. І робиться це так, щоб температура в кімнатах по всіх поверхах була приблизно однаковою.
Це означає, що якщо Ви будете опалювати всю квартиру від одного стояка (того, що йде на кухні), то це знизить температуру у квартирах, що йдуть після Вашої.
В цей же час у квартирах, що знаходяться на стояках, що живили радіатори у двох інших кімнатах, температура підвищиться (бо ваші радіатори не будуть відбирати тепла).
Виникне розбаланс опалення.
Практично він може бути невеликий, але це буде достатнім аргументом, щоб відмовити Вам у дозволі на перепланування системи опалення. Особливо критичним буде те, що ви будете багато відбирати тепла з кухонного стояка.
Тому вихід тільки один — замінити радіатори новими і встановити 3 лічильники тепла, відмовившись від перепланування.
Тобто на кожен стояк по лічильнику.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Демонтаж радиатора - как узаконить?
« Reply #3 : 20 Листопада 2015, 10:17:28 »

Є ще варіант, використання розподілювачів з одним лічильником. Правда останнім часом теплопостачальники відмовляються їх реєструвати.
Записаний

VKL11

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5
    • Перегляд профілю
    • Email

Дуже дякую за відповіді!
Але проблема в тому, що демонтаж вже зроблено і повернути до попереднього стану майже неможливо.
Попередньо дві компанії з ліцензією погодилися на розробку проекту.
Тому питання - чи достатньо наявності проекту для перепланування?
І які ще можливі варіанти дій для уникнення повертання до попереднього стану? Через штраф?
Взагалі планується використання електричної системи опалення (все технологічно без перевищення доведеної
потужності) і лічильник потрібен для можливості вимкнення системи централізованого опалення. Також можливо є якісь переваги
в тому, що це 2-й поверх (цокольний) весь перший поверх за проектом – нежитлове приміщення.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Також можливо є якісь переваги в тому, що це 2-й поверх (цокольний) весь перший поверх за проектом – нежитлове приміщення.
  Щось тут не так... Цокольний поверх це нижче від першого. А Ви пишете другий...

Цитувати
термін Поверх цокольний
Поверх цокольний - поверх з позначкою підлоги приміщень нижче планувальної позначки землі на висоту не більше половини висоти приміщень.
http://dbn.at.ua/blog/poverkh_cokolnij/2012-10-09-190

Цитувати
Цокольний поверх – це поверх, який є чимось середнім між першим рівнем і підвалом, тому що розташований наполовину під землею. Його стіни утворюють фундамент. Як правило, житлові приміщення в цокольному поверсі намагаються не розміщувати. Причиною цього є і недолік природного освітлення, і психологічні чинники. Одним з таких факторів є людська фобія «спуску під землю». Тому цокольний поверх найчастіше використовують для допоміжних приміщень, котелень, комор, санвузлів. Також можна зустріти розміщені на такому поверсі більярдні, басейни, зали для тренажерів та фітнесу.
http://svitohlyad.com.ua/domashnij-zatyshok/scho-take-tsokolnyj-poverh/

Цитувати
Цокольний поверх — це частково або повністю заглиблений нижче рівня грунту поверх будівлі. В цоколі зазвичай обладнують господарські приміщення, гараж, але деякі проекти передбачають пристрій в цокольному поверсі лазні, сауни або навіть спортзалу з басейном. Для будинків, побудованих на невеликих ділянках або на схилі, цокольний поверх просто незамінний — він дозволяє значно збільшити корисну площу будівлі без розширення площі забудови.
http://zrobymo.com.ua/tsokol-nij-poverh-svoyimi-rukami.html

Стосовно переваг, то дуже сумнівно...
« Останнє редагування: 02 Грудня 2015, 15:41:18 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Тому питання - чи достатньо наявності проекту для перепланування?

Це не перепланування, це переобладнання.
Цитувати
Переобладнання  -   улаштування    в    окремих     квартирах багатоквартирних   будинків  індивідуального  опалення  та  іншого інженерного обладнання,   перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування  і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

1.4. Умови     і    порядок    переобладнання,    перебудови, перепланування  будинків,  жилих  і  нежилих  у   жилих   будинках приміщень
     1.4.1. Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих  будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу  виконавчого  комітету  місцевої  Ради народних депутатів відповідно до законодавства.
     1.4.2. Переобладнання жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках  приміщень  містить  у собі - улаштування в окремих жилих будинках,   жилих   і   нежилих   у   жилих   будинках   приміщень індивідуального   опалення   та іншого  інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових  приладів; влаштування  і    переобладнання    туалетів,   ванних   кімнат, вентиляційних каналів.
     ...
     1.4.4....
     Перепланування жилих  будинків,  жилих  і  нежилих  у   жилих будинках  приміщень,  що  погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається.
     1.4.5. Для    одержання   дозволу   на   переобладнання   або перепланування жилих будинків,  жилих і нежилих у  жилих  будинках приміщень їх власник або уповноважена ним особа,  наймач (орендар) приміщення за згодою його власника  подають  до  органу  місцевого самоврядування  заяву  про  надання  дозволу на переобладнання або
перепланування та,  у разі необхідності,  можуть  подаватися  такі документи:
     - копія свідоцтва  на  право  власності  або  договору  найму (оренди) приміщення;
     - копія  поповерхових  планів,  завірених   в   установленому порядку;
     - проект переобладнання або  перепланування  жилих  будинків, жилих   і   нежилих  у  жилих  будинках  приміщень,  погоджений  в установленому порядку;
     - згода власників, співвласників (наймачів) або уповноважених ними  осіб  на  переобладнання  та  перепланування  приміщень,  що перебувають у їх спільній власності.
     1.4.6. Власник,  наймач (орендар) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення,  що припустив самовільне переобладнання або  перепланування,  що  призводить  до  порушення конструктивних   елементів  або  засобів  протипожежного  захисту, зобов'язаний  за  свій   рахунок привести це  приміщення   до попереднього стану.
     У разі,  якщо самовільне  перепланування  або  переобладнання приводить  до  погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та  порушуються права інших споживачів,   зазначені   роботи виконуються виконавцем послуг,  питання відшкодування вартості цих робіт власником,  наймачем (орендарем) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення  вирішується  у  судовому порядку.


http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Попередньо дві компанії з ліцензією погодилися на розробку проекту.
Тому питання - чи достатньо наявності проекту для перепланування?
Якщо у Вас буде проект переобладнання інженерної системи ЦО в межах Вашої квартири з висновком про відсутність погіршення умов експлуатації   системи ЦО будинку після виконання переобладнання, можете звернутись до ОМС про надання дозволу на переобладнання. Далі викликаєте балансоутримувача для складення акту прийому-здачі виконаних ( відповідно до проекту) робіт з переобладнання системи ЦО. Копію Акту і проекту надаєте теплопостачальнику. Вимагаєте надати ТУ на встановлення приладу обліку у квартирі з переобладнаною системою ЦО.
Записаний

VKL11

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5
    • Перегляд профілю
    • Email

Попередньо дві компанії з ліцензією погодилися на розробку проекту.
Тому питання - чи достатньо наявності проекту для перепланування?
Якщо у Вас буде проект переобладнання інженерної системи ЦО в межах Вашої квартири з висновком про відсутність погіршення умов експлуатації   системи ЦО будинку після виконання переобладнання, можете звернутись до ОМС про надання дозволу на переобладнання.

Дуже дякую шановний Юрій Васильович!

Чи вірно "після виконання переобладнання"?

Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Вірно.
Скажу по другому:
Потрібно отримати проект переобладнання інженерної системи ЦО в межах Вашої квартири та  висновок,  що це переобладнання не вплине на умови експлуатації   системи ЦО будинку. Тобто після виконання переобладнання не буде погіршення.
 Далі можете звернутись до ОМС про надання дозволу на переобладнання.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email