Форум > Запитання

Як забрати з музею свій спадок?

(1/2) > >>

Юнга:
У музеї, підпорядкованому міській раді, за актом прийому-передачі на тимчасове зберігання та експонування(договір не укладався) на умові «до заяви власника про повернення»  з 2006 року знаходяться предмети(муз. інструменти), власник яких помер.
 
У заповіті померлого ці конкретні предмети не зазначені, там лише стандартні формулювання.
 
Крім цього акту(без №),  інших документів на музейні предмети немає: ні оцінки, ні страховки.
 
Після смерті власника нащадком у нотаріуса була в установленому порядку зареєстрована спадкова справа. У спадку квартира, на яку нащадок ще не оформив документ на право власності, оскільки продавати її не збирається: нотаріус йому роз’яснив, що це можна не робити, оскільки його дітям  квартира і так перейде у спадок.
З музейними ж актами нотаріальні дії не вчиняються.

При усному спілкуванні музей відмовляється від видачі предметів або їх переоформлення на тимчасове зберігання на ім’я нащадка.
Вимагають то довідки від нотаріуса (взята у нотаріуса довідка, що спадкова справа на стадії оформлення, їх не задовольнила), то судового рішення, то оформлення свідоцтва про право власності на квартиру.
Який вихід з такої ситуації? Подано письмовий запит, поки нема відповіді.

Gelo:

--- Цитата: Юнга від 21 Червня 2019, 01:32:09 ---Після смерті власника нащадком у нотаріуса була в установленому порядку зареєстрована спадкова справа.
--- End quote ---
У наследника есть нотариально заверенный документ, подтверждающий вступление в права наследства? Непонятно, далее упоминается о какой-то справки от нотариуса.
--- Цитувати --- У музеї, підпорядкованому міській раді, за актом прийому-передачі на тимчасове зберігання та експонування(договір не укладався) на умові «до заяви власника про повернення»  з 2006 року знаходяться предмети(муз. інструменти),
--- End quote ---
Сделайте копию акта.
Подайте в музей заявление. Зарегистрируйте его и сделайте отметку с печатью на втором (своем) экземпляре о его регистрации. К заявлению приложите копии: нотариального документа подтверждающее права наследия и копию акта.
В заявлении изложите свои требования. Ждите месяц. В ответе музей должен изложить причину отказа в соответствии с законодательством. Требования справки, решение суда, оформление квартиры и прочее должно быть юридически обосновано. Устные общения для них очень удобные. Можно "морочить голову" долгие годы.

 По истечения месячного срока и отсутствия ответа или при письменном отказе придется подавать в суд.
Для суда делаете: копию своего заявления в музей с отметкой о получении музеем своего экземпляра, копию ответа из музея (при наличии), копию акта и копию нотариального документа, подтверждающее права на наследство.

Проконсультируйтесь у государственного нотариуса о правах наследника по вопросам которые вас интересуют. Он может подсказать (если убедите) где, что написано в законодательстве, какие статьи или нормы защищают ваши интересы и права. Это будет юридическим основанием и на это будете ссылаться в заявлении при изложении своих прав на наследство и требований. 
 



Юнга:
Дякую.
Заява на ім’я директора музею подана з реєстаційним № та датою, а також з копіями: паспорту спадкоємця, свідоцтва про смерть спадкодавця, акту прийому-передачі, заповіту, витягу з спадкового реєстру про реєстрацію спадкової справи, також додана довідка, яку порадив взяти нотаріус - про те, що спадкова справа знаходиться на стадії оформлення.
Довелось спілкуватися з двома нотаріусами, вони не стикалися з подібною проблемою, але вважають, що наданих документів достатньо. Щодо статей ЦК, то доведеться їх самостійно шукати.
Оскільки музей комунальний, спробуємо після відмови звернутись до ОМС, якому музей підпорядкований, є сподівання, що вирішиться без суду.
Якщо все ж не вирішиться, підкажіть, будь ласка, як правильно сформулювати позовну вимогу(визнати законним спадкоємцем музейних предметів?) та як перекласти судові витрати на музей.

Gelo:

--- Цитата: Юнга від 22 Червня 2019, 15:43:18 --- також додана довідка, яку порадив взяти нотаріус - про те, що спадкова справа знаходиться на стадії оформлення.
--- End quote ---
  Если нотариус дал такую справку, он сказал когда закончится стадия оформления? Без свидетельства о праве на наследство с вами разговаривать будут, но без свидетельства ничего не отдадут. Вы не вступили в права наследства. Добивайтесь получения этой справки.
Когда были поданы документы нотариусу для оформления своих прав? 

Юнга:
Свідоцтва про право на спадщину спадкоємець не отримував, оскільки не планував продавати  квартиру, в якій живе. Нотаріус пояснив, що  «відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину»( п.3 ст.1296 ЦК).

Спадкоємець подав нотаріальний запит у БТІ. Коли вдасться  оформити свідоцтво про право на спадщину - невідомо, нотаріус працює півдня один раз на тиждень, черги величезні.

Якщо я правильно розумію, у свідоцтві про право на спадщину в якості спадщини буде лише квартира, музейні експонати  нотаріус туди не впише. Як доводити на них своє право?

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Відповідь

Go to full version