'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Питання плати за абонентське обслуговування за ЗУ №2189  (Прочитано 2635 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9836
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Отримано у О/П від дописувача The InfRiNgeR Of CalmNeSs питання щодо плати за абонентське обслуговування за ЗУ №2189.
Тема має суспільнй інтерес, не  є особистою. Обговорення таких питань у О/П не ведеться. Тому питання перенесені до Форуму.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9836
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Доброї ночі, Юрій Васильович!

З пошуку не знайшов будь-яких обговорень з приводу нарахувань плати за абонентське обслуговування постачальником води (ХВП), (у нас в Одесі їм є філія Інфоксводоканал). Підкажіть чи вважаєте Ви правомірним їхнє нарахування нової послуги без згоди споживача? Можливо у Вас є своя ситуація з цього приводу, хотілося б почути вашу думку.

З повагою, The InfRiNgeR Of CalmNeSs
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9836
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ст. 14 ЗУ "Про ЖКП":
Цитувати
Плата виконавцю комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і електричної енергії) за індивідуальним договором складається з:

1) плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

2) плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;

3) плати за обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, які забезпечують надання такої послуги, що визначається договором між виконавцем та співвласниками.
Треба дивитись яку співвласники багатоквартирного будинку  обрали модель організації договірних відносин, визначених частиною першою статті 14.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9836
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ст. 14 ЗУ "Про ЖКП":
Цитувати
Плата виконавцю комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і електричної енергії) за індивідуальним договором складається з:

1) плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

2) плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;

3) плати за обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, які забезпечують надання такої послуги, що визначається договором між виконавцем та співвласниками.
Треба дивитись яку співвласники багатоквартирного будинку  обрали модель організації договірних відносин, визначених частиною першою статті 14.
Цитувати
Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором"
То есть если исполнитель не заключал со мной индивидуальный договор, то требовать с меня оплату за абонентское обслуживание не правомерно, так? или я что-то упускаю из виду?

1-й пункт, да, воду они поставляют, хоть и не питьевую, но всё же, тут вопросов нет, за поставленную хлорированную воду нужно оплачивать

А вот по 2-му пункту вопрос, смотрю тут КМУ определило граничный размер платы за абонентское обслуживание, но у меня получается значение около 65К? Вы случайно не пробовали считать?

По 3-му пункту вряд ли водопоставляющая организация имеет право требовать плату за обслуживание и текущий ремонт указанных систем, т.к. мы платим бывшему жэку сдпт куда входит эта услуга (то что они это не выполняют, другой вопрос)

Треба дивитись яку співвласники багатоквартирного будинку  обрали модель організації договірних відносин, визначених частиною першою статті 14.
А как это можно понять? За всех совладельцев не скажу, но лично у меня не подписан индивидуальный договор (согласно части первой пункта первого ст. 14). Управителя у нас нет, насколько я знаю, если под управителем не имеется ввиду правопреемник жэка, да и коллективный договор лично я не подписывал (согласно части первой пункта второго ст. 14). Что касается части первой пункта третьего ст. 14, то осмд у нас нет (хотели создать, но не вышло), а вот юр лицо, которое объединяет совладельцев и якобы в их интересах заключает соответствующий договор о предоставлении коммунальных услуг, как коллективным потребителем, очень даже возможно. Видимо нужно обратиться в эту обслуживающую организацию и уточнить это, верно?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9836
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
1-й пункт, да, воду они поставляют, хоть и не питьевую, но всё же, тут вопросов нет, за поставленную хлорированную воду нужно оплачивать
Питну.   Можливо неякісну...  Але то вже інше питання.  Хлорування то один з етапів технології очищення та обеззаражування води (переведення її зі стану технічної до стану питної).
Цитувати
А вот по 2-му пункту вопрос, смотрю тут КМУ определило граничный размер платы за абонентское обслуживание, но у меня получается значение около 65К? Вы случайно не пробовали считать?
В повідомленнях про ту ПКМУ наводили суму десь у 34 грн. Реально в Одесі маєте
Цитувати
Розмір плати за абонентське обслуговування в розрахунку на 1 особовий рахунок на місяць (з ПДВ):

– без водоміра – 20,03 грн;

– один водомір холодної води – 26,52 грн;

– два і більш водомірів - 29,81 грн.
https://odesa.depo.ua/ukr/odesa/odesiti-platitimut-shchomisyachnu-abonplatu-za-vodu-202003051125833
Цитувати
По 3-му пункту вряд ли водопоставляющая организация имеет право требовать плату за обслуживание и текущий ремонт указанных систем, т.к. мы платим бывшему жэку сдпт куда входит эта услуга (то что они это не выполняют, другой вопрос)
Можливі варіанти. Але це інше питання...
Цитувати
А как это можно понять?
Дивіться ст. 14 та п. 4 "Прикінцевх та перехідних положень". Там все вказано.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Не вдаючись у законність встановлення плати, бо немає повної інформації, почитайте цю постанову ВС від 29.04.2020 р. у справі № 521/6670/18:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/89034186
де період встановлено по 29.04.2020 р. тобто й щодо частини періоду, коли вже було абонентське облуговування. На Форумі викладено судову практику (висновки ВС) щодо повірки лічильників за рахунок виконавців:
https://gro-za.org/forum/index.php?topic=10257.15
Можете використати у спорі з виконавцем ТОВ «Інфокс», філія «Інфоксводоканал».
« Останнє редагування: 02 Червня 2020, 16:53:36 від Перо »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email