'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Добрий день Віктроре Івановичу! Комунальне підприємст...  (Прочитано 2366 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр

  • Гість

Добрий день Віктроре Івановичу! Комунальне підприємство подало позов про стягнення «боргу» за теплопостачання. В запереченнях проти позову вказувалось на те, що позовна заява не видповідає вимогам ст.ст.119,120 ЦПК. Проте, суддя виніс ухвалу про відкриття провадження у справі. На попередньому засіданні йому було заявлено відвід, який він задовільнив.

На попередньому засіданні з новим складом суду знову було заявлено клопотання про розгляд заяви про залишення позовної заяви без розгляду на підставі п.2), п.8) ст.207 ЦПК. Суддя письмовою ухвалою ( яка на його переконання оскарженню не підлягає) відмовив в задоволення клопотання, мотивуючи тим, що провадження у справі вже відкрито попереднім суддею. У зв\\\'язку з цим виникають такі питання :

1. Чи можливе залишення позовної заяви без розгляду на підставі п.2), п.8) ст.207 ЦПК після винесення ухвали про відкриття провадження у справі ?

2. Чи можна оскаржити по заяві про залишення позовної заяви без розгляду в апеляційному порядку окремо від рішення суду відповідно до п.15) ч.1 ст.293 ЦПК?

3. Чи доречно було заявляти це клопотання на попередньому засіданні, можливо його потрібно заявити на судовому розгляді ( був випадок, коли суддя відмовив в розглялі ааналогічної заяви на підставі ст.130 ЦПК)?

Якщо є можливість, прокоментуйте, будь-ласка, ситуацію, що виникла. Дякую.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Не має значення, який суддя відкрив провадження у справі. Якщо позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 119, 120 ЦПК, то вона повинна бути залишена без розгляду на підставі ст. 207 ЦПК. Тут Ви праві, а суддя неправий. Відносно змісту п. 15 ч. 1 ст. 293 ЦПК - у даному випадку її застосувати неможливо, оскільки насправді заява не залишена без розгляду. Правда, Вам ніщо не заважає погратися зі свавільними суддями - подайте апеляційну скаргу на ухвалу, справа буде направлена до апеляційного суду, скарга скоріш за все буде залишена без задоволення, а Ви виграєте час. Використайте його для пред\\\'явлення власного позову до КП. Ст. 207 ЦПК не обмежує період часу, протягом якого може бути постановлена ухвала про залишення заяви без розгляду. Крім того, учасники процесу не обмежені у праві подавати клопотання у будь-якій стадії процесу і скільки завгодно разів. Якщо суддя вперто відмовляється, можна подати письмові заперечення на дії головуючого у порядку ст. 160 ЦПК. Не полінуйтеся викласти усі відомі обставини, підкріпити посиланнями на норми права, щоб суддя не міг просто так відмахнутися. У разі відхилення заперечень з\\\'явиться підстава для відводу судді (інші обставини згідно з п. 4 ч. 1 ст. 20 ЦПК). Не забувайте вимагати копію інформації з носія технічного запису судового процесу, робіть зауваження з приводу його неправильності або неповноти, вимагайте надати роздруківку фонограми, у разі безпідставної відмови (а вона буде саме такою!) - скаржіться до голови місцевого суду, до голови апеляційного суду, до судової адміністрації, до Вищої ради юстиції, до голови профільного комітету ВР України, вимагайте порушити дисциплінарну справу проти судді у зв\\\'язку з порушенням ним присяги. Нехай чиновники попрацюють на утвердження верховенства права. Але Вамтакож не слід сидіти, склавши руки. Після кожного засідання виконуйте роздруківку фонограми власноручно, або замовте кому-небудь. Потім напишіть пояснення у справі (можна подавати необмежену кількість), додайте розруківку, подайте через канцелярію. Одночасно подайте клопотання про посвідчення роздруківки. Отримаєте купу безпідставних відмов. Далі знову оскаржуйте, заявляйте відводи тощо. Не забувайте про витребування та про забезпечення доказів (це різні по формі і змісту клопотання/заяви). Зверніться з позовом про укладення Типових договорів, затверджених постановами КМУ №№ 560 та 630. Витребуйте тарифи, оскаржіть їх у порядку КАСУ. Вимагайте проведення перерахунків за недодані послуги, повернення зайво нарахованих/сплачених коштів. Надайте котррозрахунок Вашої заборгованості. Усі подібні заяви слід подавати у письмовому вигляді через канцелярію, у разі відмови - оскаржувати. Вашому КП і судді мало не покажеться!
Записаний

Ольга та Л. П.

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю

Вікторе Івановичу, ми розуміємо, що Ви спираєтесь на практику трактування і застосування статей суддями.

А чи можна страктувати семантику виразу у п. 1 ст. 293 «...можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали ЩОДО... 15) залишення заяви без розгляду» наступним чином:

слова «ухвала щодо залишення заяви без розгляду» означають «ухвала з питання про (стосовно, відносно, з приводу) залишення заяви без розгляду», а це може бути ухвала залишити або ухвала не залишати. В даному випадку суддя постановила ухвалу не залишати позовну заяву без розгляду. Тобто може застосовуватись п. 1.15 ст. 293.

Таке трактування здається правильним семантично, і виглядає логічним — навіщо судові проводити процес, а потім в апеляційному порядку скасовувати рішення і залишати позовну заяву без розгляду, коли вона від початку підлягала залишенню без розгляду?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

На жаль, ні. Суддя повинен діяти у даному випадку відповідно до законів формальної логіки, тобто подібно до юридичного робота, програмою якого служить ЦПК. Якщо немає ухвали про залишення заяви без розгляду, але є ухвала про відмову задовольнити клопотання про залишення позову без рогляду, то немає чого оскаржувати до винесення рішення у справі. А те, що апеляційний суд і так, і інакше без роботи не залишиться, можна не сумніватися. Якщо апеляційна інстанція зверне увагу на порушення порядку відкриття провадження у справі, то на цьому її розгляд може й закінчитися. А суд першої інстанції, якщо йому хочеться розглядати завідомо безперспективну справу з огляду на зазначену обставину, то нехай він попрактикується в обґрунтуванні свого апріорі неправильного рішення.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email