Розділи засновника > Про зловживання у галузі вищої освіти

Зловживання в інших університетах України

(1/1)

gro-za:
Наводимо конкретні факти.

Тетяна Academia:
Пекло вступної кампанії–2010 Дмитро Гнап, для УП _ Вівторок, 17 серпня 2010, 13:19
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/08/17/5306046/

gro-za:

--- Цитата: Тетяна Academia від 17 Серпня 2010, 19:15:04 ---Пекло вступної кампанії–2010 Дмитро Гнап, для УП _ Вівторок, 17 серпня 2010, 13:19
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/08/17/5306046/

--- End quote ---

Два роки тому вступні іспити до вишів були скасовані, і замість них введено тестування, також відоме як зовнішнє незалежне оцінювання знань, ЗНО. Відтоді, ректори та декани втратили можливість впливати на набір студентів, протягуючи за вуха "мажорів" та завалюючи розумних дітей.

Тим не менше, цьогорічні вступники мали змогу переконатись: при достатньому бажанні, можна обійти і ЗНО.

"Я була в шоці не від того, що мою доньку не зарахували. А від того, що замість неї попроходили діти, у яких був набагато менший бал", - ділиться враженнями про вступну кампанію Наталя Балабуєва з Луганська.

Її донька, Дарина, цього року вступала на спеціальність "маркетинг" до Східноукраїнського Національного університету Даля. Коли з'явилися списки зарахованих, то в них замість доньки та її подруг, були вступники, які були на сотню нижче по рейтингу й зі значно меншими балами.

Обурена Наталя разом із батьками інших абітурієнтів пішла розбиратись в приймальну комісію. Там вони отримали несподівану відповідь: "Рейтинг не має значення, треба було приносити не копії, а оригінали документів. Хто приніс - той вступив".

Батьки не погоджувалися, адже наявність оригіналів не дає переваги при зарахуванні. Це суперечить пункту 18.1 "Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2010-му році", затверджених міносвіти.

Який тоді сенс змагатися під час тестування?

Натомість у приймальній комісії сказали, що нічим допомогти не можуть. І запропонували приходити наступного року.

Олексій Кормілецький, активіст громадянської мережі "Опора", яка вже третій рік спостерігає за вступом, порадив батькам написати скарги на ім'я ректора вишу, міністра освіти та до прокуратури.

Батьки так і зробили, і о диво! За кілька годин їм подзвонили із приймальної комісії й повідомили, що для всіх скаржників несподівано знайшлися місця на бюджеті. Єдине, про що попросили в комісії - забрати скарги, якщо батьки більше не тримають зла на університет.

Але, як виявилося, така практика відсіву розумних і не зручних абітурієнтів, застосовувалася не лише в Луганську, а й по всій країні. "Опорівці" кажуть, що цими днями отримували по кілька сотень дзвінків та листів на день саме через цю проблему.

Міністр освіти та науки Дмитро Табачник усе заперечує й вважає, що в абітурієнтів було достатньо часу, щоб подати оригінали до потрібних вишів і не відчувати себе скривдженими.

Це й справді було б так, якби приймальні комісії вишів виконували доручення самого Табачника, і формували б студентські групи з найкращих вступників, почекавши до 16-го серпня.

Натомість, багато університетів набрали студентів ще 10-го серпня, зачинивши двері перед вступниками, у яких були справді високі рейтинги. {...}

Тетяна Academia:
Кабмин готовится узаконить поборы в вузах
http://weekly.ua/pulse/theme/2010/09/09/121121.html

Не научат, так наживутся, 09.09.2010 Олег Репризов специально для Weekly.ua

Тетяна Academia:
Освіта від Табачника. Під кого модернізуються правила вступу до вишів?
http://life.pravda.com.ua/columns/4ca0a22744f4d/

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

Go to full version