Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
Компанія "Київводоканал" оцінює кошти, необхідні для реконструкції водопровідних і каналізаційних мереж, в 400 млн. гривень. Про це повідомила радник голови правління ПАТ "Київводоканал" з інформаційної політики Вікторія Яковлєва.Яковлєва відзначила, що за наявності фінансування компанія готова виконати капітальний ремонт мереж протягом поточного року."Для ремонту мереж необхідно близько 400 млн. гривень. І при наявності фінансування, роботи можна було б завершити до кінця цього року", - сказала Яковлєва.Вона повідомила, що в Києві довжина водопровідних і каналізаційних мереж становить близько 7 тис. км, з яких понад 1тис. км не придатні до експлуатації.Яковлева додала, що за січень-лютий цього року у підприємства було більше 1000 виїздів, в минулому році за цей період відбулося 998 аварій.За її словами, з підвищенням температури при розмерзанні грунту кількість аварій різко зросте.За матеріалами: «Українські Новини».
Компанія "Київводоканал" вважає збитковим встановлений для населення тариф на водопостачання і водовідведення 3,18 гривні/куб. м. Про це повідомила радник голови правління "Київводоканалу" з інформаційної політики Вікторія Яковлєва."Сьогоднішній тариф збитковий і становить 58% від собівартості", - зазначила вона.Як аргумент Яковлева привела вартість літра бутильованої води, яка становить не менше 4-5 гривень і відповідно, за її словами, 1 куб. м бутильованої води коштує 4-5 тис. гривень.Нагадаємо, Національна комісія державного регулювання у сфері комунальних послуг підвищила з 1 березня для "Київводоканалу" тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для потреб населення на 6% до 3,18 гривні/куб. м з урахуванням ПДВ (водопостачання - 1,79 гривні/куб. м, водовідведення - 1,39 гривні/куб. м). Київська міська державна адміністрація відзначила, що має намір шукати варіанти, при яких для населення зазначені тарифи залишаться на колишньому рівні.За матеріалами: «Українські Новини».
"Київводоканал" нагадує, що з 1 березня згідно з постановою Кабміну зросли тарифи на холодну воду.Так, вартість послуги централізованого водопостачання тепер становить 1,49 гривні за 1 куб. м (1,788 гривні з ПДВ); централізованого водовідведення – 1,16 гривні за 1 куб. м (1,392 гривні з ПДВ).За словами радника голови правління "Київводоканалу" з питань інформаційної політики Вікторії Яковлєвої, нові тарифи зросли на 18 копійок."Київводоканал" не має договірних відносин безпосередньо із населенням, окрім абонентів, що проживають у приватному секторі. Тобто товариство постачає воду до прибудинкового лічильника, за показаннями якого і виставляє рахунок районним ЖЕО. Починаючи з 1 березня, ціна за один поданий до будинку кубометр води збільшиться на 6% і тепер складатиме 3 гривні 18 копійок", - пояснила Яковлєва.Водночас, як повідомляє перс-служба КМДА, Попов не підписуватиме розпорядження про підвищення тарифів на холодне водопостачання у столиці, оскільки вважає його неправомірним."Про будь-яке підвищення тарифів кияни повинні бути поінформовані заздалегідь. Це, щонайменше, два з половиною місяці. Крім того, підвищення тарифів зараз неприпустиме, зважаючи на економічну скруту. Ми не повинні гасити пожежі, яких не розпалювали, тому я просто не підписуватиму цього розпорядження", – наголосив Попов.Українська правда. Київ
Столичний водоканал перейшов на автономне опаленняПАТ АК «Київводоканал» переходить на автономне опалення.як повідомили у прес-службі КМДА, на водопровідній насосній станції «Троєщина» встановлено тепловий котел.У рамках підготовки до опалювального сезону працівниками НС «Троєщина» виявлено, що вузол обліку теплової енергії, встановлений на тепломережі, вийшов з ладу. Заміна подібного лічильника коштує значних грошей, у зв’язку з цим керівництво «Київводоканалу» вирішило встановити на насосній станції тепловий котел.Раціональність такого кроку полягає також у можливості зекономити на сплаті рахунків за електроенергію. Зокрема, вартість електроенергії, що використовується для підігріву води у теплових котлах, значно менша, аніж вартість теплової енергії, яка подається для опалення до тепломережі компанією «Київенерго».У рамках урядової програми енергозбереження товариство підготувало два проекти щодо встановлення теплових насосів на водопровідній насосній станції «Оболонь» та каналізаційній насосній станції «Комсомольська», які дозволять економити споживання електроенергії принаймні втричі.
Тарифи для населення на холодну воду покривають втрати водоканал лише на 66%.Про це під час круглого столу заявила заступник гендиректора "Київводоканалу" з юридичних питань та інвестицій Віта Струкова."Тарифи для населення покривають витрати товариства на 66%, але з урахуванням оплати на рівні 82%, відсоток покриття фактичних затрат обіговими коштами знижується до 55%", - наголосила вона.Струкова додала, що на сьогоднішній день тариф на водопостачання та водовідведення, який було затверджено регулятором для "Київводоканалу", підвищився на 18 копійок (6%) і складає 3,18 гривні. Українська правда. Київ
Сьогодні собівартість послуг, що надаються «Київводоканалом», покривається тарифом на 60%. Про це голова правління ВАТ «АК" Київводоканал "» Валерій Ченчевий розповів в прямому ефірі каналу «Київ».«Те, що зараз платять кияни - це тільки на 60% закриває наші витрати, а 40%, так би мовити, - це наш збиток. Це означає, що ми на 40% недостатньо ремонтуємо мережі або робимо профілактику. Як результат, поступово наші комунікації, оборотні кошти та активи старіють. Потрібно змінювати насоси на більш нові та продуктивні, треба міняти і ремонтувати мережі. Ми погіршуємо стан «Київводоканалу», напевно, це нікому з киян не потрібно», - зазначив він.Валерій Ченчевой нагадав, що в Києві тариф на водопостачання та водовідведення є одним з найнижчих в Україні, а найвищий - у Донецьку та Луганську. При цьому голова правління «Київводоканалу» додав, що в найближчому майбутньому підвищення тарифів очікувати не варто, хоча останнє слово в цьому питанні залишається, звичайно ж, за Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
ПАТ «АК «Киевводоканал» заявляет о задолженности ряда объединений совладельцев многоквартирных домов и жилищно-строительных кооперативов в размере 25 млн грн. за потребленные услуги. По информации пресс-службы “Киевводоканала”, из 1 тыс. 269 ОСМД и ЖСК, с которыми на сегодняшний день сотрудничает общество, 178 организаций, то есть 14% общего количества, не рассчитываются за поставки холодной воды для подогрева и ее отведения.
Станом на 27 лютого загальний борг абонентів за холодну воду та водовідведення перед "Київводоканалом" складає понад 390 мільйона гривень.Як повідомляє прес-служба водоканалу, зазначена заборгованість підтверджена рішеннями судів.З загальної суми боргу майже 25 мільйонів гривень складає борг низки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів.У водоканалі відзначили, що проблема не поширена по всьому місту. Так, 49 подібних ОСББ і ЖБК знаходяться в Деснянському районі та 40 – в Оболонському."Їх загальна заборгованість складає більш ніж 15 мільйонів гривень, тобто більше половини всієї суми боргу. Трохи краща ситуація в Святошинському та Дарницькому районах, де за холодну воду на підігрів не сплачують 24 та 23 організації відповідно. В той же час, у Печерському районі взагалі відсутні неплатники", - йдеться в повідомленні.У Шевченківському районі столиці, за даними водоканалу, лише два несумлінних ОСББ та ЖБК, а у Солом’янському – 4 організації-боржники."Після низки невдалих спроб провести конструктивний діалог з неплатниками, керівництво "Київводоканалу" прийняло рішення про оприлюднення на сайті повного списку будинків, власники яких не сплачують за холодну воду на підігрів, із зазначенням назви кооперативу, його адреси, а також суми накопиченого боргу", - йдеться в повідомленні."Київводоканал" закликає мешканців будинків, балансоутримувачами яких є ОСББ та ЖБК перевірити наявність свого кооперативу у вказаному списку та, у випадку його виявлення, поцікавитись у будинкових власників, на що були витрачені кошти і яким чином буде вирішуватись проблема, що утворилася.
На Деснянській та Дніпровській водопровідних станціях будуть знезаражувати питну воду із використанням низькоконцентрованого гіпохлориту натрію.Як повідомляється на сайті "Київводоканалу", це буде зроблено у відповідності до розпорядження КМДА № 818 від 30 травня 2013 року."З метою запобігання негативного впливу рідкого хлору на навколишнє природне середовище, а також для удосконалення техніко-екологічної безпеки Деснянська та Дніпровська водопровідні станції ПАТ "АК "Київводоканал" будуть реконструйовані з впровадженням технології знезараження питної води з виробництвом та використанням низькоконцентрованого гіпохлориту натрію", - сказано у повідомленні.Товариство при цьому є замовником робіт, який відповідає за визначення проектної і підрядної організації для виконання робіт, а також за розробку та затвердження проектно-кошторисної документації.Крім того, у документі зазначається, що фінансування робіт буде здійснюватись відповідно до показників Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2013 рік.У свою чергу, Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА повинен подати Департаменту економіки та інвестицій КМДА пропозиції щодо включення запланованих до реконструкції об’єктів до програм економічного і соціального розвитку Києва на 2014 р. і наступні роки.У повідомленні зазначається, що значна частина очисних споруд Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій, міських водопровідних мереж та обладнання "вже перевищили нормативний термін експлуатації, що може призвести до зниження ефективності очищення питної води, підвищення витрат матеріальних та енергетичних ресурсів, збільшення собівартості послуг".Проекти реконструкції Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій з впровадженням технології знезараження питної води з виробництвом та використанням низькоконцентрованого гіпохлориту натрію вже розроблено.Наразі документи по Деснянській станції знаходяться на експертизі в Державному підприємстві "Спеціалізована державна експертна організація – Центральна служба Української державної будівельної експертизи" та проходять процедуру зняття зауважень.Проектно-кошторисна документація по Дніпровській станції готується до подачі на проходження комплексної державної експертизи, зазначає прес-служба "Київводоканалу".