'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ОСКАРЖЕННЯ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ І ДІЙ ПРОКУРАТУРИ / МІЛІЦІЇ  (Прочитано 136895 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

А як діяти, якщо по моїм заявам були постанови про відмову в порушенні кримінальної справи(по одній справі постанова МВС, а по другій постанова районного прокурора), і ці постанови я не оскаржував до суду, а оскаржив до прокуратури м. Києва, та до генеральної прокуратури, і потім отримав відповідь від районної прокуратури, про те, що вони не вбачають за потрібне порушувати кримінальну справу?

І ще питання - мене МВС повідомило(простим листом, ще до набрання чинності новим КПК) про те, що прийнята ще одна постанова про відмову в порушенні крим. справи(по третій справі), але я саму постанову ще не отримав.
То цю останню постанову в будь якому разі потрібно оскаржувати до суду?

1) Якщо немає відповідей від міської прокуратури і ГПУ (на скарги щодо постанови райпрокуратури) -слід оскаржувати бездіяльність прокуратури м. Києва і ГПУ. Яки чином її оскаржувати -зараз слід міркувати, оскільки фактично одночасно діє 2 КПК.

2) Слід цю постанову міліції отримати, а потім вирішити питання оскарження в "старому" порядку. Оскаржувати чи ні -це Вам вирішувати.
« Останнє редагування: 23 Листопада 2012, 13:22:07 від Перо »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

викладаю шаблон клопотання, яке мною підготовлено і сьогодні подано.


ГПУ, як і раніше, нічого не робить. Замість вирішення клопотання (за поданою за "старим" КПК заявою про злочин до ГПУ), воно передано до міської прокуратури, а останньою -до районної. Але тепер є, що оскаржувати до суду.  ;)
Крім того, нова "фішка" по внесенню "старих" заяв про злочин до ЄРДР. Якщо stepan, наприклад, раніше подав 4 заяви про злочин (по яким за дії "старого" КПК не було винесено процесуального рішення), то зараз можуть внести в ЄРДР не всі 4 заяви, а одну (тобто за усіма заявами про злочини, що подані однією особою). Хоча, відповідно до ст. 217 КПК об'єднання матеріалів можливо лише на стадії досудового розслідування, яке починається з моменту внесення в ЄРДР. 
Ось, що відбувається на місцях:
А руки-то помнят!
http://blogs.pravda.com.ua/authors/golovan/50b8b95ae7527/
Записаний

Mariasha

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 114
    • Перегляд профілю

-"По его словам, «реестр предназначен, прежде всего, для того, чтобы рядовой гражданин не ходил за милиционером или прокурором, или другими правоохранительными, прося их помощи и защиты от преступников».
Правоохранители больше не смогут скрывать преступления. «Каждое заявление будет основанием для полноценного досудебного расследования, а тот, кто его подаст, немедленно получит действенный механизм защиты своих законных прав. Раньше такого не было», – заверил г-н Пшонка."


Этот пшонка, брешет, как дышит. Простой гражданин и близко не имеет доступ к этому реестру. Все как было шито-крыто так и осталось. Еще бы! Менты никогда не работали, а сейчас, с каким-то реестром, так и разогнались. Тьфу. противно.
Записаний

Дятел

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 280
  • Вода камень точит, а дятел - долбит!
    • Перегляд профілю

А мне пришло пару писем из райпрокуратуры с номерами уголовных производств :)
Правда в КПК столько оснований для закрытия УП (от "встановлена відсутність події кримінального правопорушення;" до "не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати;") что с трудом верится что станет лучше... Но хотябы не стало хуже!
« Останнє редагування: 03 Грудня 2012, 00:14:02 від Дятел »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Мифы единого реестра

Цитувати
По сути дела, разница небольшая: если раньше «фильтр» стоял на входе, то теперь он будет стоять на выходе. В течение последних 5 лет правоохранительные органы Украины ежегодно регистрировали приблизительно 3 млн заявлений и сообщений о преступлениях, и все они вносились в специальный электронный реестр (автоматизированная информационно-поисковая система «Факт»), держателем которого было МВД. Однако только по 500 тыс. из них возбуждались уголовные дела, а по остальным выносились либо отказные, либо аналогичные им по смыслу постановления. Теперь, помимо «Факта», заявления и сообщения будут вноситься и в ЕРДР, но в течение 7 дней большая их часть отсеется постановлениями о закрытии уголовных производств за отсутствием события или состава уголовного правонарушения.

http://sud.ua/news/2012/12/03/45039-mifi-edinogo-reestra
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

За час роботи ЄРДР відкрито 95 тис кримінальних проваджень

Цитувати
За минулі два тижні, протягом яких в Україні діє новий Кримінальний процесуальний кодекс, до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено майже 95 тисяч заяв про кримінальні правопорушення і за усіма відкрито кримінальні провадження.

Як повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України, за два тижні роботи реєстру, станом на 8.00 год. 04.12.2012, до ЄРДР внесено 94931 заяви про кримінальні правопорушення. За усіма заявами відкрито кримінальні провадження.

За останню добу, зокрема, відкрито 5252 кримінальних проваджень, з них 4896 – органами внутрішніх справ.

http://www.zib.com.ua/ua/13012-za_chas_roboti_erdr_vidkrito_95_tis_kriminalnih_provadzhen_.html
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Генпрокуратура звітує, що органи слідства завалені справами

Цитувати
За два тижні роботи Єдиного реєстру досудових розслідувань відкрито понад 100 тисяч кримінальних проваджень.

Про це свідчать дані реєстру, які оприлюднила прес-служба Генпрокуратури.

Зокрема, станом на 5 грудня до ЄРДР було внесено 101491 заяву про кримінальні правопорушення. За усіма заявами відкрито кримінальні провадження.

За останню добу, зокрема, відкрито 6560 кримінальних проваджень, з них 5958 - органами внутрішніх справ.

Раніше міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, коментуючи набуття чинності нового Кримінально-процесуального кодексу, заявив, що міліція більше не може не відреагувати на будь-яку заяву громадянина про правопорушення.

http://www.pravda.com.ua/news/2012/12/5/6978838/
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

викладаю шаблон клопотання, яке мною підготовлено і сьогодні подано.
ГПУ, як і раніше, нічого не робить. Замість вирішення клопотання (за поданою за "старим" КПК заявою про злочин до ГПУ), воно передано до міської прокуратури, а останньою -до районної. Але тепер є, що оскаржувати до суду.
Отримав сьогодні також 4 повідомлення на 4 мої клопотання до Генпрокуратури.
ГП передало мої клопотання до прокуратури м. Києва "для організації перевірки та прийняття рішення".
Як правильно оскаржувати дії прокуратури в даному випадку?
Оскаржувати бездіяльність ГП до Печерського районного суду?
Додати до скарги своє "Клопотання" до ГП та повідомлення від неї?
« Останнє редагування: 05 Грудня 2012, 23:17:46 від stepan »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Як правильно оскаржувати дії прокуратури в даному випадку?

Якщо оскаржується бездіяльність стосовно повідомлень про злочини, що скоєні суддями, то слід звертатися до ВССУ для визначення підсудності. Щодо інших злочинів -до райсуду. Викладаю тексти поданих мною скарг. Завтра у мене розгляд перших скарг (протягом 72 годин після подання).
Записаний

Дятел

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 280
  • Вода камень точит, а дятел - долбит!
    • Перегляд профілю

Якщо оскаржується бездіяльність стосовно повідомлень про злочини, що скоєні суддями, то слід звертатися до ВССУ для визначення підсудності.
Олийнык Д.В., я с Вами не согласен!
Не нужно в ВССУ подавать! Нужно подавать прямо в райсуд!
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Як правильно оскаржувати дії прокуратури в даному випадку?
Якщо оскаржується бездіяльність стосовно повідомлень про злочини, що скоєні суддями, то слід звертатися до ВССУ для визначення підсудності. Щодо інших злочинів - до райсуду. Викладаю тексти поданих мною скарг. Завтра у мене розгляд перших скарг (протягом 72 годин після подання).
Я подавав заяви про злочин до районної прокуратури(Святошинської) з 2008 по 2011 роки  і процесуальні рішення по деяким з них не були прийняті.
Потім я оскаржував цю бездіяльність до Міської та Генеральної прокуратур, і рішення також не були прийняті.
А 29.11.12 р. я подав клопотання до Генеральної прокуратури, щоб мої повідомлення про злочин внесли до Реєстру, але Ген.прокуратура 30.12.12 р. передала мої клопотання до Міської прокуратури.
То мені оскаржувати бездіяльність Генеральної прокуратури до Печерського райсуду, чи бездіяльність районної прокуратури до Святошинського суду? 
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Завтра у мене розгляд перших скарг (протягом 72 годин після подання).


Ось як, відмовляючи у відкритті провадження, тлумачиться суддями зміст поданого клопотання:
Цитувати
Посилання ОСОБА_1 на п. 3 Перехідних положень КПК України 2012р. є безпідставним з огляду  на наступне.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/27852916

Цитувати
Поряд з цим, порядок вирішення заяв та повідомлень про злочини, які надішли до органів дізнання, слідчих, прокурорів до набрання чинності КПК України від 13.04.2012 і по яких не прийнято рішення про порушення кримінальної справи чи про відмову у порушенні кримінальної справи, регламентовано пунктом 3 Перехідних положень КПК України.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/27852918

По іншим скаргам відкриті провадження; почався, але безпідставно відкладений розгляд (неявка представника органу досудового розслідування, або явка без-будь якого уявлення про предмет розгляду).
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Не нужно в ВССУ подавать! Нужно подавать прямо в райсуд!

Подавайте. Бажано з посиланням на прийняту в подальшому ухвалу.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

То мені оскаржувати бездіяльність Генеральної прокуратури до Печерського райсуду, чи бездіяльність районної прокуратури до Святошинського суду?

Оскаржувати бездіяльність райпрокуратури до райсуду (якщо до прокуратури подавалося повідомлення про злочин, скоєний не суддями).
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

http://reyestr.court.gov.ua/Review/27852918

Цитувати
З урахуванням вищевикладеного, стосовно вимоги скарги в частині зобов'язання слідчого чи прокурора вирішити клопотання про визнання потерпілим, також слід зазначити, що такі вимоги не можуть бути предметом судового розгляду у зв'язку з тим, що предметом оскарження за п.1 ч.1 ст.303 КПК України в частині оскарження бездіяльності, що полягала у нездійсненні інших процесуальних дій, які слідчий зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, є бездіяльність слідчого, вчинена при здійсненні досудового розслідування.

Разом з цим, слід звернути увагу, що КПК України не регламентує процедури вирішення слідчим клопотання чи заяви про визнання потерпілим і відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому розслідуванні оскарженню підлягає лише рішення про відмову у визнанні потерпілим.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/27852918

Якщо суди відмовляють, визнати скаржника потерпілим, то може мені не варто оскаржувати бездіяльність прокуратури, не маючи принятого рішення про відмову у визнанні потерпілим?
А чи не може вважатись "відмовою у визнанні мене потерпілим" - повідомлення від ГП про те, що моє клопотання про визнання мене потерпілим було направлено до прокуратури м. Києва для організації перевірки?
Адже воно було відправлене 30.11.12 р., тобто коли вже сплинув термін 10 днів для внесення в Реєстр повідомлень про злочини, по яким не було прийнято рішення.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email