'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Не можу знайти постанову НКРЕ про затвердження тарифів на тепло/ГП з 1.02.2011  (Прочитано 22373 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Записаний

Luko

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

тому що таким був діючий затверджений тариф на момент підписання договору
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

тому що таким був діючий затверджений тариф на момент підписання договору

Яким би не був тариф на момент договору, після встановлення і взяття на облік лічильника, плата справляється за показами лічильника:
Цитувати
"12. У  разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії  споживач  оплачує  послуги згідно з їх показаннями пропорційно  опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення  власником,  балансоутримувачем  будинку та/або   виконавцем   заходів   з   утеплення   місць   загального користування будинку.

     У разі нездійснення таких  заходів  споживач  не  сплачує  за опалення місць загального користування будинку.

Покази лічильника в Дж переводяться в Гкал діляться на сумарну площу квартир і потім вже множаться на площі окремих квартир і на вартість Гкал
Записаний

Luko

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

це якщо вартість ГКал встановлено в законному порядку

а до рішення НКРЕ всі попередні встановлення тарифів були незаконними
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

це якщо вартість ГКал встановлено в законному порядку
а до рішення НКРЕ всі попередні встановлення тарифів були незаконними

Так це ж зовсім інше питання. Незаконними ж були і тарифи на кв. м.
До того ж в їх розрахунок вартість Гкал входить як складова
Записаний

Luko

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

тарифи на кв м діяли до прийняття постанови КМУ 630
оскільки інших тарифів згідно  ПКМУ 630 не прийняли в законному порядку, то продовжували діяти тарифи, дійсні на момент прийняття ПКМУ 630
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

до постанови 630 діяла постанова 1497 від 30.12.1997р з аналогічним пунктом:
Цитувати
15. У  разі  встановлення  будинкових (або на групу будинків)
теплолічильників споживач сплачує за опалення згідно з показаннями
цих приладів пропорційно до опалюваної житлової площі квартири.
Віктор Іванович скільки років платить по своїм лічильникам, то він же вартість 1 Гкал не з неба бере. І Вам якщо Ви визнаєте тариф до 2005р. дійсним, можна було б брати вартість Гкал станом на 2005р. чи до 2005р. розмір плати був би ще меншим чим по тому тарифу, що Ви застосовуєте.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Если вы из Киева, (что очевидно) то:
стоимость оплаты квадратного метра в месяц в г. Киеве (для других городов ДРУГОЙ коэффициент) расчитывается по формуле
Ц=С*0,147/12=С*0,01225
Где С - стоимость одной гКал
Только зачем Вам это, у Вас жеж договор?! :)
« Останнє редагування: 30 Грудня 2010, 23:08:47 від ВАВАНчик »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Нічого не розумію... скільки тоді платити за опалення з січня? в типовому договорі, який підписано в мене з ЖУ Південне написано "Тариф за кв.м/міс - 0.80 грн." Тобто зараз я помножую цей тариф на опалювальну площу і плачу на р/р ЖУ Південне.

Якщо в постанові (постановах) тариф встановлено в ГКал, то мені потрібно дочекатись, скільки нарахує ЖУ Південне згідно будинкового лічильника і тоді вже сплачувати цю суму на р/р?
Пані Людмило! не дайте себе заплутати!
Якщо ву ВАс є договір, підписаний обома сторонами і в ньому зазначена сума тарифу - платите згідно умов договору. І в кошик для сміття (або в окрему теку, докази завданої Вам шкоди нечесною підприємницької діяльністю) всі виставлені рахунки з іншими сумами. І маєте повне право не звертати увагу ні на які тарифні розпорядження КМДА. Ви ж не підписували з виконавцем додаткових угод до договору, згідно яких змінюється тариф? Як я розумію - не підписували.

Друге питання (це треба самій порахувати, чи вигідно Вам його піднімати) - законом заборонено стягувати плату згідно нормативів, якщо встановлені лічильники. Одночасно, якщо цим зачепити виконавця, він може забажати розірвати договір, укладати дод. угоди з "космічними тарифами" і таке інше. Воно Вам треба? На сьогодні Ви на 100 % захищені від судових переслідувань.

Ц=С*0,147/12=С*0,01225
Где С - стоимость одной гКал
Наскільки я пам`ятаю, джерело походження коефіцієнта 0,147 - з КТМ-204.
« Останнє редагування: 31 Грудня 2010, 08:57:11 від Тетяна Academia »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

По правде я не осилил КТМ....
Есть более простой способ получить коэффициент:
взять любое старое распоряжение КМДА, взять из него тарифы на 1 кв.м. и на 1 гКал... Поделить одно на другое и умножить на 12 (месяцев) :)
ПС: очевидно что коэффициент ТУДА (в РКМДА) попал из КТМ-204 ;)
Записаний

Luko

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Цитувати
На сьогодні Ви на 100 % захищені від судових переслідувань.
В.І. звернув увагу, що з постановою НКРЕ треба рахуватись...

Ви праві, що я не хочу піднімати питання про договір з ЖУ, проте я можу сплачувати за новим тарифом в порядку, як і раніше - на рахунок ЖУ
Ось тільки питання, скільки?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Щоб розуміти ситуацію, уважно перечитайте свій договір. В ньому зазначений тариф? В ньому записано, що всі зміни вносяться додатковими угодами?
Тут ситуація невизначеності. І з НКРЕ слід рахуватись, і - "не буди лихо поки спить тихо".
Я не бачу необхідності платити за новими тарифами без дод. угоди і не бачу необхідності піднімати це питання. Нехай виконавець її ініціює. Люди б`ються в судах, щоб укласти договори з "не космічними" тарифами.
А тут, маючи на руках договір, без підписаної дод. угоди - переплачувати...
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

луко, у вас нет калькулятора?!
Что может быть проще:
Т=171,25*0,01225=2,10грн.
Можно по другому:
старый тариф: 0,8
незаконный коэффициент: 2
изменение тарифа: (чуть больше) 30%
Итого:
0,8*2+30%=2,08(чуть больше)!
« Останнє редагування: 31 Грудня 2010, 12:11:13 від ВАВАНчик »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Наскільки я пам`ятаю, джерело походження коефіцієнта 0,147 - з КТМ-204.

Так це річна норма витрат теплоти на 1 кв. м в Гкал на опалення житлового будинку в 5-ть та вище поверхів по м. Києву . ( КТМ - 204 таблиця 7.1)
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
На сьогодні Ви на 100 % захищені від судових переслідувань.
В.І. звернув увагу, що з постановою НКРЕ треба рахуватись...

Ви праві, що я не хочу піднімати питання про договір з ЖУ, проте я можу сплачувати за новим тарифом в порядку, як і раніше - на рахунок ЖУ
Ось тільки питання, скільки?
З В.І. неможливо не погодитись.
Щоб розуміти ситуацію, уважно перечитайте свій договір. В ньому зазначений тариф? В ньому записано, що всі зміни вносяться додатковими угодами?
Згоден, потрібно читати договір.
Та взагалі ситуація не однозначна.
З одного боку : "тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;" це істотні умови договору.
з іншого : ст. 632 ЦК
Цитувати
Стаття 632. Ціна

     1. Ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

     У  випадках,   встановлених   законом,   застосовуються  ціни (тарифи,   ставки   тощо),   які  встановлюються  або  регулюються уповноваженими  органами  державної  влади  або органами місцевого самоврядування.

     2. Зміна  ціни  після  укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

 Дивимся закон: ст. 32 ЗУ  № 1875 "Про жкг-послуги"
Цитувати
Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги
     1. Плата    за   житлово-комунальні   послуги   нараховується щомісячно відповідно до умов договору.
     2. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з  розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
     .......            ..........       ..........
     5. У   разі   зміни   вартості   житлово-комунальних послуг виконавець/виробник  не  пізніше  ніж за 30 днів повідомляє про це споживача з  визначенням  причин  зміни  вартості   та   наданням відповідних  обґрунтувань  з  посиланням на погодження відповідних органів.
Законом передбачено завчасно попередити, вимоги про переукладання договору через зміну вартості послуг жкг у законі немає.
Потрібно читати договір, якщо в самому договорі не прописано про вимогу переукладання договору (чи додаткової угоди до говору) в разі зміни тарифу/ціни, то, на мою думку, у разі судового спору малоймовірно щоб суд взяв до уваги пояснення споживача про несплату за новим тарифом з причини непереукладеного договору.
« Останнє редагування: 01 Січня 2011, 17:52:42 від Юрій Васильович »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email