'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Право балансоутримувача виставляти споживачам рахунки за ЖКП та отримувати кошти  (Прочитано 8512 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Beholder

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 29
    • Перегляд профілю
    • Email

Яким НПА передбачено балансоутримувача виставляти споживачам рахунки за ЖКП та отримувати кошти?

ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" надає йому тільки право звертатися  до суду про звернення стягнення на майно осіб, які    відмовляються    оплачувати    рахунки    за     споживання житлово-комунальних послуг   або   відшкодовувати  завдані  збитки майну, що перебуває в нього на балансі.

Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Яким НПА передбачено балансоутримувача виставляти споживачам рахунки за ЖКП та отримувати кошти?

Спробуте відповісти на це питання через призму ч. 4 ст. 19 ЗУ "Про ЖКП".
Записаний

Beholder

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 29
    • Перегляд профілю
    • Email

Дуже і дуже розпливчасто. Немає конкретики....
Мені б, бажано, знайти пряме посилання на таке право.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Конкретика залежить від цивільно-правових угод, укладених балансоутримувачем, тобто змісту цих угод.
Записаний

Beholder

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 29
    • Перегляд профілю
    • Email

Між споживачами та балансоутримувачем немає ніяких угод. Цей балансоутримувач вважає, що оскільки він не є виконавцем послуг, то він і не зобовязаний укладати договори з споживачами...

Може і справді немає у нього такого законного права? Може тут можливо застосувати положення ст. 901, 902, 903 ЦК? Про договір надання послуг?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Між споживачами та балансоутримувачем немає ніяких угод. Цей балансоутримувач вважає, що оскільки він не є виконавцем послуг, то він і не зобовязаний укладати договори з споживачами...

"Цей" -це який (у Вашому випадку)?

Цитувати
Може і справді немає у нього такого законного права? Може тут можливо застосувати положення ст. 901, 902, 903 ЦК? Про договір надання послуг?

Якщо Ви вважаєте балансоутримувача фактично надавачем послуг, тоді він є їх виконавцем. А значить -має запропонувати до підписання договір. У чому конкретно питання?
Записаний

Beholder

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 29
    • Перегляд профілю
    • Email

Розглядаємо випадок, коли балансоутримувач не є виконавцем послуг. І відмовляється від укладання договорів. Але вважає, що, оскільки між ним і виконавцями послуг договори укладено, то це є достатньою підставою для того, щоб виставляти рахунки і отримувати кошти.

Питання традиційне для цього форуму - захист прав споживачів.
Зрозуміло, що споживачі можуть вимагати укладання з ними договорів. А до тої пори як регулювати правовідносини між споживачами та балансоутримувачем? На підставі чого сплачувати рахунки?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Розглядаємо випадок, коли балансоутримувач не є виконавцем послуг. І відмовляється від укладання договорів. Але вважає, що, оскільки між ним і виконавцями послуг договори укладено, то це є достатньою підставою для того, щоб виставляти рахунки і отримувати кошти.


Потрібно отримати документальне підтвердження того, що балансоутримувач не вважає себе виконавчем послуг (його відписку, наприклад). А також зробити інформаційний запит до місцевої РДА -хто ж є виконавцем і на якій правовій підставі? Мені у 2011 р. повідомили, що виконавцями є Київенерго і Київводоканал (що спростовано рішення суду):
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4722.0.html

Зараз відбувається процес "не мытьем, так катаньем":
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5106.0.html

Цитувати
Питання традиційне для цього форуму - захист прав споживачів.
Зрозуміло, що споживачі можуть вимагати укладання з ними договорів. А до тої пори як регулювати правовідносини між споживачами та балансоутримувачем? На підставі чого сплачувати рахунки?


Сплачувати на підставі факту надання послуг в обсязі, який фактично надається і за тарифами, які вважаєте встановленими законно. Про свій випадок я вже писав. У мене немає ніяких перерахувань коштів за ЖКП через КП ГІОЦ (у Києві), а є їх сплата безпосередньо на поточний рахунок балансоутримувача будинку, якого я вважаю надавачем послуг. За ЖКП мною сплачується по тарифах, що існували до 01.06.2009 р. (про це я вказую у рахунках, які у свій час отримав у бухгалтерії ЖЕО). Оскільки до цього тарифи у м. Києві (з 01.12.2006 р.) я вважаю також незаконними, то було відправлено вимоги здійснення перерахунків по тарифах + перерахунків по ненаданих послугах. Відповіді не маю. Чекаю на позов до мене, на що відразу буде подано зустрічний позов. Іншого шляху вирішувати цей пласт проблем не існує.
Записаний

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

Цитувати
Яким НПА передбачено балансоутримувача виставляти споживачам рахунки за ЖКП та отримувати кошти?

ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" надає йому тільки право звертатися  до суду про звернення стягнення на майно осіб, які    відмовляються    оплачувати    рахунки    за     споживання житлово-комунальних послуг   або   відшкодовувати  завдані  збитки майну, що перебуває в нього на балансі
Шановний Beholder!  Право вимагати оплати має управитель будинку. Якщо прочитати
ЦК главу 70, то стає  ясно, що за будь яких умов, управитель  утримує майно на окремому  балансі.
Отже балансоутримувач не завжди є управителем, але управитель завжди утримує майно, яким управляє на окремому балансі.
Я не знаю конкретно Вашої ситуації.  Ваш БУ, якщо він не укладав з Вами договорів,
згідно ЦК не має права вимагати з Вас оплати.
Записаний

Beholder

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 29
    • Перегляд профілю
    • Email

Чекаю на позов до мене, на що відразу буде подано зустрічний позов. Іншого шляху вирішувати цей пласт проблем не існує.
Спробуйте. Але майте на увазі, що суд відразу поставить перед Вами питання - чому ж Ви досі не подавали позов?

З приводу мого питання. Я прошу допомоги у учасників форуму стосовно обгрунтування тієї позиції, що за відсутності укладених договорів, балансоутримувач, якому споживач не доручав управління своїм майном, не має права виставляти платіжні вимоги та отримувати на свій рахунок кошти.
Записаний

Beholder

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 29
    • Перегляд профілю
    • Email

Право вимагати оплати має управитель будинку. Якщо прочитати
ЦК главу 70, то стає  ясно, що за будь яких умов, управитель  утримує майно на окремому  балансі.
Отже балансоутримувач не завжди є управителем, але управитель завжди утримує майно, яким управляє на окремому балансі.
Я не знаю конкретно Вашої ситуації.  Ваш БУ, якщо він не укладав з Вами договорів,
згідно ЦК не має права вимагати з Вас оплати.
Згоден з Вами. Дякую за нагадування про главу 70.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Спробуйте. Але майте на увазі, що суд відразу поставить перед Вами питання - чому ж Ви досі не подавали позов?


Позов я збирався подавати по завершенню справи № 2а-57/09:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4484.msg20745.html#msg20745
Після цієї постанови доводиться робити перегрупування сил, бо кількості аргументів на мою користь поменшало. Що у свою чергу не дозволяє на даний момент вирішити на свою користь усі гіпотетично заявлені вимоги. 

Записаний

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

Цитувати
З приводу мого питання. Я прошу допомоги у учасників форуму стосовно обгрунтування тієї позиції, що за відсутності укладених договорів, балансоутримувач, якому споживач не доручав управління своїм майном, не має права виставляти платіжні вимоги та отримувати на свій рахунок кошти.
Приєднуйтесь! Я Ваш соратник.  Всі мої матеріали на форумі  присвячені цій проблемі.
На жаль, адміністрація форуму  не підтримує мою позицію. Поставлені неодноразово питання  на цю тему не мають підтримки (замовчуються).  В разі якщо,  тему з нашим обговоренням проблеми заблокують, прошу  писати в особисті повідомлення. 
Записаний

Beholder

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 29
    • Перегляд профілю
    • Email

Якщо прочитати ЦК главу 70, то стає  ясно, що за будь яких умов, управитель  утримує майно на окремому  балансі.

Цікавий НПА по цій темі http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0377-09
ПРАВИЛА
управління будинком, спорудою, житловим
комплексом або комплексом будинків і споруд
Записаний

MirEks

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7
    • Перегляд профілю
    • Email

Я прошу допомоги у учасників форуму стосовно обгрунтування тієї позиції, що за відсутності укладених договорів, балансоутримувач, якому споживач не доручав управління своїм майном, не має права виставляти платіжні вимоги та отримувати на свій рахунок кошти.
ЩО означає цей вислів:" балансоутримувач, якому споживач не доручав управління своїм майном". ЯКИМ чином я повинен ДОВІРИТИ балансоутримувачу своє майно?

Ситуація така: колись наш будинок був відомчий, потім ( в 1999 році його передали на баланс селищної ради). Аж потім ми почали приватизовувати квартири і ставати сласниками....
Що ж ДАЛІ РОБИТИ? (Щоб  "ДОВІРИТИ балансоутримувачу своє майно?")
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email