Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
2 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, прийняла нову методику формування тарифів на послуги водопостачання і водовідведення.
Сведения о том, что Нацкомуслуг намеревается повысить тарифы на коммунальные услуги на 30%, не соответствуют действительности, заявили в ведомстве. Регулятор сообщил о намерениях передать повышение тарифов в ведание Кабмина."Приведенные рядом изданий расчеты были сделаны Нацкомиссией летом 2012 года в рамках выполнения заданий по приведению тарифов к экономически обоснованному уровню. Осенью 2012 года расчеты были переданы в Кабинет министров Украины для согласования. Подсчеты показали, что доведение тарифов до уровня покрытия будет достаточно значительным и ощутимым для населения. Так как социальная защита населения - это один из приоритетов государственной политики, график корректирования тарифов был отклонен". Так, регулятор пояснил, что есть два различных термина: экономически обусловленный тариф - цена, которая должна быть, и тариф оплаты за предоставленную услугу - то, что оплачивает население. На данный момент, по сообщению ведомства, эти две величины не совпадают. По состоянию на 14 января 2013 года, по подсчетам Комиссии, в среднем по стране экономически обоснованный тариф составляет 325 грн/Гкал (действующий - 227 грн/Гкал). В сфере водоснабжения средняя экономически обоснованная стоимость куба воды для граждан 5,97 грн, а действующая - 3,63 грн за кубометр. Подчеркивается, что покрытие разницы из бюджета является государственной политикой. На данный момент регулятор разработал и внес в Кабмин проекты документов, по которым именно правительство будет определять уровень изменения тарифов и их график.Напомним, что ранее в СМИ сообщалось, что по расчетам, предоставленным правительству Нацкомиссией, осуществляющей госрегулирование в сфере коммунальных услуг, тарифы должны вырасти в среднем на треть.
Нова постанова (№253) набуває чинності 10 січня 2014 року. Раніше при встановленні тарифів застосовувалася постанова №245 “Про затвердження процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення”, однак вона не містила вичерпного переліку документів для встановлення тарифів.
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, збільшила з 1 квітня 2014 року тариф на тепло для бюджетних установ і комерційних споживачів на 41% і 20% - до 850 гривень/Гкал і 825 гривень/Гкал відповідно.Як повідомляє прес-служба регулятора, відповідне рішення ухвалене на відкритому засіданні Нацкомпослуг 31 березня."Нацкомпослуг відкоригувала тарифи на теплову енергію на паливну складову, через зростання ціни на природний газ для потреб ТКЕ, адже в структурі середнього тарифу на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів вартість газу становить понад 80%", - сказано у повідомленні.При цьому у Нацкомпослуг відзначили, що ціна на природний газ у другому кварталі 2014 року порівняно з першим кварталом поточного року зросла на 58% для бюджетних установ - до 4387 гривень за тисячу кубометрів, а для інших споживачів - на 27%, до 4387 гривень за тисячу кубометрів.Раніше Кабмін постановою №81 від 25 березня рекомендував Нацкомпослуг підвищити тарифи на теплову енергію і гаряче водопостачання для населення у середньому на 40% з липня 2014 року, а також розглянути питання підвищення тарифів для населення до кінця березня-2014.
Верховна рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії.За відповідний законопроект № 4644-д за основу і в цілому проголосували 230 народних депутатів зареєстрованих у сесійній залі."Проект розроблений з метою створення сприятливих умов для збалансованого розвитку ринку житлово-комунальних послуг, унормування відносин виконавців та споживачів, підвищення якості послуг та ефективності механізму формування та встановлення тарифів на їх надання", - йдеться у пояснювальній записці.Законопроектом передбачається надання права Нацкомпослуг встановлювати тарифи на теплову енергію з урахуванням послуг з опалення, що виключить процедуру двоетапного затвердження тарифів для споживачів.Також передбачається запровадження зарахування коштів, що вносяться за теплову енергію, на поточні рахунки із спеціальним режимом використання теплопостачальних та теплогенеруючих організацій для проведення розрахунків за використаний природний газ."Прийняття законопроекту сприятиме ефективному функціонуванню сфер надання послуг з централізованого опалення, послуг централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, водовідведення, покращенню розрахунків за спожитий природний газ підприємствами теплоенергетики", - зазначається у пояснювальній записці.
Тепло подорожает на 40%: больше всего придется платить жителям Донецка и КиеваВ разных городах тарифы поднимут неодинаковоЖителям многоквартирных домов в городах Украины уже с 1 июля придется платить больше за коммунальные услуги — Нацкомиссия по регулированию комуслуг (НКК) повысила в среднем на 40,1% стоимость гигакалории тепла — с 224,3 грн/Гкал (без НДС) до 314,2.Как разъяснил нам пресс-секретарь НКК Александр Стасюк, тарифы на тепло не повышались с 2011 г. и сейчас приводятся к экономически обоснованному уровню (себестоимость плюс прибыль 2,5%) и это значит, что настолько же в среднем подорожают отопление и горячая вода.Но в разных городах тарифы поднимут неодинаково, там где они дотировались из горбюджета, рост окажется больше.Самое большое повышение — в Донецке (на 97,91%) и Киеве (на 74,26%), а например, в Буче (под Киевом) они останутся прежними, так как там Гкал уже сегодня стоит 385 грн.Эксперт энергорынка Валентин Землянский говорит, что с 1 июля подорожает только горячая вода, а тепло — с 15 октября, так как сейчас практически везде за него платят лишь в отопительный сезон.Расчеты показывают, что, например, в Киеве куб. м горячей воды с 1 июля будет стоить не 16,24 грн, как сейчас, а 28,3 грн (+12 грн), а обогрев кв. метра площади в хрущевке — не 3—3,2 грн, а 5,2—5,6 грн. То есть, 40-метровое жилье с одним обитателем подорожает осенью на 130—140 грн до 400 грн, а семье из двух взрослых и двух детей, проживающих в 3-комнатной квартире площадью 70 кв. м — на 320—335 грн. до более 1100 грн в месяц.По словам Землянского, это не последнее повышение, так как цена газа для предприятий теплокоммунэнерго пока не увеличилась. Если ее поднимут, как требует МВФ, на 40%, то тепло и горячая вода могут подорожать еще на 25% уже от новых расценок.
З 1 липня у столиці зростуть тарифи на гарячу воду та опалення для населення.Відповідне рішення НКРКП прийняла на своєму відкритому засіданні 18 червня 2014 року, повідомляє прес-служба ПАТ "Київенерго".Зокрема, тарифи на послуги з централізованого постачання гарячої води з 1 липня 2014 року встановлені на рівні 25,10 гривень за тисячу кубометрів за умови підключення сушки для рушників до системи гарячого водопостачання та на рівні 23,48 гривень за тисячу кубометрів за відсутності рушникосушників.Тариф з централізованого опалення для абонентів житлових будинків, які обслуговує Компанія, встановлений на рівні 375,30 гривень за 1 Гкал при наявності будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії та на рівні 9,22 гривень за 1 кв. м за місяць протягом опалювального періоду (з ПДВ) при відсутності будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії."Звертаємо Вашу увагу, що тариф на послуги з централізованого опалення встановлений Комісією є сезонним та діє в опалювальний період", - повідомляє прес-служба.Нагадаємо, що наприкінці квітня поточного року НКРКП своєю Постановою №465 від 23.04.2014 встановила з 1 липня 2014 року ПАТ "Київенерго" тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення на рівні 295,17 гривень/Гкал.Зокрема, тариф на виробництво теплової енергії для ПАТ "Київенерго" становить 248,65 гривень/Гкал, на транспортування - 44,4 гривень/Гкал, на постачання - 2,12 гривень/Гкал.Як пояснили в Комісії, рішення прийнято з метою приведення тарифів на теплову енергію в Україні для потреб населення до економічно обґрунтованого рівня на виконання Постанови КМУ №81 від 25 березня 2014 року.За даними НКРКП, середньозважене підвищення тарифів на теплову енергію за сукупністю всіх підприємств по Україні становило 41%.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг затвердила нові, ще вищі, тарифи на послуги холодного водопостачання.Замість обіцяних з 1 липня 6,22 гривні за 1 кубічний метр води, тепер вода коштуватиме 7,46 гривні, повідомляє сайт "Київводоканалу"."Тарифи наберуть чинності з 1 липня поточного року та складуть 7 гривень 46 копійок з ПДВ. Наразі, за підрахунками спеціалістів, саме такий тариф є обґрунтованим, тобто включає в себе повну окупність виробництва послуг, а також інвестиційну складову", - відзначили у водоканалі.У "Київводоканалі" наголосили, що тариф 3,18 гривні, що діє сьогодні, покриває лише 53% собівартості виробництва води, що не дозволяє платити гідну заробітну плату працівникам, ремонтувати мережі та модернізувати систему очистки води."У результаті критичного недофінансування галузі виробничі потужності та інженерні мережі, які експлуатує ПАТ "АК "Київводоканал", наразі майже повністю зношені й абсолютно енергонеефективні", - йдеться в повідомленні.У водоканалі наголосили, що вони не мають змоги сплачувати за спожиту електроенергію, що призвело до накопичення боргу перед ПАТ "Київенерго"."Це може призвести до знеструмлення виробничих об’єктів "Київводоканалу" і, як наслідок, викликати перебої з подачею питного водопостачання мешканцям міста", - йдеться в повідомленні.У "Київводоканалі" відзначили, що востаннє тариф піднімали у березні 2012 року, однак Київська адміністрація відмовилось надавати населенню послуги за новим тарифом, зобов’язавшись компенсувати цю різницю з бюджету міста."На жаль, за 2 роки "дії" нового тарифу жодної копійки компенсації на рахунки Товариства так і не надійшло. На сьогодні зазначена різниця складає біля 60 мільйонів гривень", - заявили у прес-службі водоканалу.Як відомо, раніше повідомлялося, що 1 липня холодна вода подорожчає на 96%: з 3,18 гривні - до 6,22 гривні за кубометр. З 1 липня у столиці також зростуть тарифи на гарячу воду та опалення для населення. Зокрема, гаряча вода подорожчає більш, ніж на 70%.
Национальная комиссия по государственному регулированию в сфере коммунальных услуг отменила для столицы практику оплаты «за коммуналку» «до 20 числа» и «после 20 числа» каждого месяца.Киевские власти не приветствуют такое решение, ведь плата «до 20 числа» очень хорошо зарекомендовала себя, стимулировала горожан вовремя оплачивать жилищно-коммунальные услуги, позволила резко сократить количество долгов. Но, видно госрегулятор оторван от реальности, раз принял такое решение.В связи с повышением тарифов на газо- и водообеспечение, централизованное отопление правительство решило компенсировать населению дополнительные расходы.Как пояснили «Фактам и комментариям» в департаменте социальной политики горгосадминистрации, право на компенсацию имеют семьи, совместный среднемесячный доход которых за предыдущие шесть месяцев не превышает суммы прожиточного минимума всех членов семьи.Для трудоспособных граждан прожиточный минимум за месяц составляет 1 218 гривен, для утративших трудоспособность — 949 гривен, детей до 6 лет — 1032 гривны, детей от 6 до 18 лет — 1 286 гривен.Для назначения компенсаций следует обращаться в профильные управления соцзащиты по месту жительства, предъявив такие документы: заявление, справки о доходах каждого члена семьи, проживающего в данной квартире (за исключением выплат пенсий), справку о составе семьи, паспорт гражданина Украины или другой документ, удостоверяющий личность.Адреса и телефоны горячих линий по вопросам назначения субсидий и компенсаций: Городской департамент социальной политики — проспект Комарова, 7, тел.: 404−46−43, 404−36−46; Голосеевское районное управление — улица Бубнова, 5, тел. 257−23−87; Дарницкое — Харьковское шоссе, 176 г, тел.: 563−96−42, 563−99−70; Деснянское — проспект Маяковского, 15, тел.: 545−14−14, 545−14−05; Днепровское — улица Курнатовского, 7а, тел.: 542−66−09, 542−66−60, 542−66−61, 540−59- 55; Оболонское — улица Озерная, 18 а, тел. 467−98−58; Печерское — улица Цитадельная, 4/7, тел.: 254−35−37, 288−51−24; Подольское — улица Ярославская, 31 б, тел. 425−85−16; Святошинское — улица Г. Юры, 14 б, тел.: 405−73−13, 405−35−58; Соломенское — проспект Воздухофлотский, 40, тел. 207−39−12; Шевченковское — проспект Победы, 15, тел. 238−00−51.
Набуло чинності підвищення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, тарифів на водопостачання, водовідвід і водоспоживання.Про це пишуть "Українські новини".Так, з 1 липня НКРКП підвищила тариф на централізоване водопостачання та водовідведення для жителів Києва більш ніж в 2 рази, або на 3,96-4,28 гривні куб. м до 7,46 гривень/куб. м (з урахуванням ПДВ).Національна комісія державного регулювання у сфері комунальних послуг підвищила тариф на холодну воду і водовідведення для населення у Луцьку на 71-86% до 8,52 гривні/куб. м з липняТакож, підвищили тариф на централізоване водопостачання та водовідведення на 55,3%, або на 2,98 гривні до 8,37 гривні/куб. м для населення Дніпропетровська.Національна комісія державного регулювання у сфері комунальних послуг з 1 липня також підвищила тариф на централізоване гаряче водопостачання для населення Рівного в 1,5-1,7 рази.НКРКУ також підвищила тариф на гарячу воду для населення в Запоріжжі на 87,64%, або 10,78 гривні до 23,08 гривень за куб. м з 1 липня.Крім того, НКРКУ підвищила тариф на гарячу воду для населення Львова на 45,2-55,9% до 25,04-26,88 гривні/куб. м і на холодну на 38,61%, або 2,22 гривні до 7,98 гривні/куб. м.Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, вважає за необхідне підвищити в середньому тариф на воду і водовідведення на 84% до 4,42 гривень/куб. м без ПДВ.За даними НКРКП, мінімальний діючий тариф на воду в країні становить - 0,77 гривень/куб. м води без ПДВ, максимальний - 7 гривень/куб. м без ПДВ.
01.12.2014, 16:24ОГОЛОШЕННЯпро відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послугНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг інформує, що в Окружному адміністративному суді м. Києва відкрито провадження в адміністративній справі № 826/16830/14 за позовом Зубко Юлії Вікторівни до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, про оскарження постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послугвід 01 серпня 2014 року № 1126 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Вишнівськводоканал» Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області».Судове засідання призначено на 08 грудня 2014 о 14 годині 40 хвилин в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1, зал судових засідань №35.