'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Інформаційний запит  (Прочитано 11776 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Інформаційний запит
« : 15 Січня 2012, 23:38:39 »

1. Чи можна подавати інформаційний запит до ЖЕКи (приватного) згідно із ЗУ "Про доступ до публічної інформації". Маю на увазі, чи можна подавати інформзапит до цього ЖЕКи, адже він не є суб'єктом владних повноважень.

2. Якщо до РДА двічі подано один і той самий інфозапит (бо в першому не було відповіді, а замість відповіді порада звернутись до ЖЕКи з цими питаннями) про  балансоутримувача, виконавців, виробників послуг у даному будинку, про рішення про затвердження у встановленому законом порядку тарифів на ЖКП, про РКМДА, за якими відбувається нарахування за послуги тощо (всього близько 10 пунктів), але відповідь дана тільки по одному пункту - з другого запиту перераховано РКМДА, згідно з якими відбувалися нарахування.
То чи означає це, що: 1) немає ні виробників, ні виконавців, ні затверджених рішень про тарифи?
2) не надано повної об'ктивної інформації?
3) це підстава для витребування доказів, оскільки інфозапити не дали результату?

3. Раніше у ЗУ "Про надання інформації" був пункт про надання її в 10-денний термін. Після прийняття ЗУ "Про доступ до публ.інформації" цього пункту в ЗУ "Про надання інформації" не знайшла. Але ж якщо ЗУ "Про доступ ..." має відношення лише до суб'єктів владних повноважень, то таким чином тепер замість чекання на інфу від усіх інших посадовців протягом 10 днів, прийдеться чекати 30 днів? Тобто такі зміни до ЗУ "Про надання інформації" обмежують мої права?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #1 : 16 Січня 2012, 00:03:59 »

1. Публічна чи не публічна інформація -слід бачити, про що запит. У відповідному законі вказано, що не обов'язково адресат має бути СВП (є "інші розпорядники").
2. Означає, що запитувана інформація не отримана. Відповідальність встановлена ст. 212 прим. КУпАП. А також це свідчить про складнощі в отриманні доказів (тобто підстава для їх витребування).
3. Щодо того -обмежують чи ні права: це Вам вирішувати.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #2 : 16 Січня 2012, 01:30:41 »

Дякую за відповідь.
І ще одне уточнення до запитання. тобто якщо я хочу одержати швидше відповідь, то маю подавати інформзапит, а не заяву про надання інформації згідно ЗУ "Про інформацію", бо обов'язку надати відповідь у 10-денний термін у цьому ЗУ вже немає?

Щодо інформзапиту, то малася на увазі інформація від ЖЕКи про повідомлення про перерахунки, про протоколи громадських слухань, про методику проведення нарахувань тощо. Адже ЖЕКа є її розпорядником.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #3 : 16 Січня 2012, 18:52:20 »

Неважливо як Ви називаєте звернення - "заява" чи "запит". Інформація (крім публічної) має надаватися протягом 15 днів (згідно ЗУ "Про звернення громадян"), як така що не потребує додаткового вивчення.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #4 : 16 Січня 2012, 19:36:47 »

Перо, дякую. 
Але читаючи ЗУ "Про надання інформації" (ост.редакція) не знайшла там нічого про терміни.
Треба буде ще раз уважно перечитати.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #5 : 16 Січня 2012, 20:15:35 »

Перо, дякую. 
Але читаючи ЗУ "Про надання інформації" (ост.редакція) не знайшла там нічого про терміни.
Треба буде ще раз уважно перечитати.

Вже немає там про терміни.
Записаний

genna1950

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 298
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #6 : 16 Січня 2012, 23:05:05 »

Закон України "Про доступ до публічної інформації" передбачає отримання інформації на протязі 5-ти днів.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #7 : 20 Січня 2012, 13:48:50 »

Стаття по темі в Українській правді
Стаття наводить зразок скарги до прокуратури
(click to show/hide)
Записаний

genna1950

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 298
    • Перегляд профілю
Re: Інформаційний запит
« Reply #8 : 01 Лютого 2012, 18:39:23 »

22 січня 2012 до КМР я направив запит на інформації щодо заборони розповсюдження конфіденційної інформації щодо мене.
Мій запит був перенаправлений до Печерської РДА, а ті в свою чергу - КП УЖГ "Печернськжтило", на яку, так як і на Печерську РДА, КП ГІОЦ я скаржився.
Завтра направлю Скаргу до прокуратури щодо порушення Закону "Про захист персональних даних" та "Про доступ до публічної інформації"
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email