Доброго дня!
Сусіди збудували в коридорі загального користування перегородку з дверима без погодження з власником суміжної квартири. Таке перепланування з встановленням важких металевих дверей спричинює вібрацію стіни суміжної квартири та сильний грюк. Квартира купувалася без урахування таких недоліків.
Перегородка в коридорі загального користування з дверами відокремлює одну, дві, три квартири? Чи знаходиться вхід в суміжну квартиру за цією перегородкою? Краще схематично змалювати здійснені перепланування.
Після звернення до одної з юридичних компаній, була отримана відповідь, що таке перепланування не є підставою судових розглядів, оскільки така перегородка не є перешкодою доступу сусіда до своєї квартири.
Питання навіть не в тому чи першкоджає перегородка і двері доступу сусідові до квартири, а в тому, що коридор, частина якого була відокремлена перегородкою, є приміщенням загального користвування і на правах спільної сумісної власності він належить всім квартировласникам в будинку. То ж будь-які перепланування в ньому зачіпають майнові права співвласників, в т.ч. і з сусідньої квартири.
Згідно до ЦК ст.369
Стаття 369. Здійснення права спільної сумісної власності
1. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
2. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.
То ж для відокремлення певної частини від спільних приміщення має бути досягнута домовленість між всіма співвласниками.