'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Оплата за повірку лічильників  (Прочитано 26290 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #30 : 06 Березня 2019, 16:36:25 »

З 10.06.2018р. діятиме така норма :
Відклали до 01.05.2019р.
Записаний

Пересiчний

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 75
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #31 : 26 Вересня 2019, 16:56:02 »

У моїх квартирних лічильників води спливає міжповірочний інтервал, до речі на останній повірці моїм встановили 3 роки (чому не 4? лічильникам більше 10 років).

Я правильно розумію, що якщо я зараз за свої кошти не проведу повірку лічильників, а ця послуга в Києві коштує 300 грн/одиниця (без демонтажу), то постачальник послуги (води) стане нараховувати мені за загальнобудинковим лічильником?
Чи є інформація, як діють люди: повіряють за власний кошт, чи очікують?
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #32 : 26 Вересня 2019, 19:24:41 »

У моїх квартирних лічильників води спливає міжповірочний інтервал, до речі на останній повірці моїм встановили 3 роки (чому не 4? лічильникам більше 10 років).

Я правильно розумію, що якщо я зараз за свої кошти не проведу повірку лічильників, а ця послуга в Києві коштує 300 грн/одиниця (без демонтажу), то постачальник послуги (води) стане нараховувати мені за загальнобудинковим лічильником?
Чи є інформація, як діють люди: повіряють за власний кошт, чи очікують?
Постачальник послуги почне Вам нараховувати за нормами споживання, після того, як Ви перевірите лічильники без демонтажу, і скоріш за все виявиться, що Ваші лічильники не відповідають вимогам допустимої похибки лічильника.
Це з власного досвіду. Хоча не виключено, що у Вас буде по іншому.
А тому, чим пізніше Ви надумаєте перевіряти лічильники, тим довше вони у Вас пропрацюють без перевірки.
Працівник ЦКС порекомендувала пройти перевірку лічильників у центрі метрології, з демонтажем, та з власною доставкою лічильників до центру.
Записаний

Пересiчний

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 75
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #33 : 26 Вересня 2019, 22:07:59 »

чим пізніше Ви надумаєте перевіряти лічильники, тим довше вони у Вас пропрацюють без перевірки.

Це занадто чудова новина, щоб в неї беззастережно повірити.
Одначе мені здається, більш досвідчені форумчани поставлять ваші слова під сумнів. Хоча б тому, що постачальник послуги не стане роками чекати, коли я таки надумаю перевірити  лічильники.
І ще: в моєму випадку демонтаж лічильників - операція дуже клопітна (там просто не пристосовано для технологічного демонтажу декоративних панелей, на превеликий жаль; робили гастари). Не кажучі про відвезти-привезти.
« Останнє редагування: 26 Вересня 2019, 22:28:06 від Пересiчний »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #34 : 27 Вересня 2019, 01:39:51 »

чим пізніше Ви надумаєте перевіряти лічильники, тим довше вони у Вас пропрацюють без перевірки.

Це занадто чудова новина, щоб в неї беззастережно повірити.
Одначе мені здається, більш досвідчені форумчани поставлять ваші слова під сумнів. Хоча б тому, що постачальник послуги не стане роками чекати, коли я таки надумаю перевірити  лічильники.
Я ж Вам кажу, з власного досвіду - моя родичка купила квартиру в Києві в 2007 р., в квартирі були лічильники. Десь році в 2015-16 ЖЕК почав надсилати повідомлення, що ваші лічильники треба повірити, але родичка їх не перевіряла, продовжувала платити за воду по лічильниках.І так би мабуть було і до сьогодні, якби вона не пропустила 2 чи 3 місяці в кінці 2018 чи на початку 2019 р., і не заплатила за воду. І після цього сайт водоканалу та КП ГІОЦ перестали приймати показання лічильника, і почали нараховувати за нормами споживання. І довелось йти до ЦКС що б з"ясувати питання.А в ЦКС сказали, що вже потрібно перевіряти лічильники, і більше нараховувати по лічильникам не будуть. Добре, замовили перевірку, заплатили гроші за перевірку без демонтажа - 800 грн. за 2 лічильника. Перевірили - лічильники не відповідають нормативам.
Працівник ЦКС каже - треба було краще відвезти до центру метрології, їм більше довіри, і перевірка коштує дешевше.
А якби не пропустили оплату за воду, то і досі платили б по лічильникам встановленим у 2007 р., а може і раніше.
« Останнє редагування: 27 Вересня 2019, 01:44:54 від stepan »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #35 : 27 Вересня 2019, 10:46:45 »

У моїх квартирних лічильників води спливає міжповірочний інтервал, до речі на останній повірці моїм встановили 3 роки (чому не 4? лічильникам більше 10 років).
Міжповірочний інтервал для деяких лічільників залишився 3 роки. Залежить від типу та року випуску. Потрібно перевіряти в реєстрах.
А раніше у Вас було скільки? Якщо у Вас було 4 а встановили 3, то треба звернутися до вииконавця послуги з заявою про виправлення помилки. І матимете ще рік.
чим пізніше Ви надумаєте перевіряти лічильники, тим довше вони у Вас пропрацюють без перевірки.
Це занадто чудова новина, щоб в неї беззастережно повірити.
Одначе мені здається, більш досвідчені форумчани поставлять ваші слова під сумнів.
Саме так. Якщо Ви отримаєте повідомлення від виконавця послуги про потребу в повірці, то чекати, що про Вас забудуть, вже ризиковано.
Я ж Вам кажу, з власного досвіду - моя родичка купила квартиру в Києві в 2007 р., в квартирі були лічильники. Десь році в 2015-16 ЖЕК почав надсилати повідомлення, що ваші лічильники треба повірити, але родичка їх не перевіряла, продовжувала платити за воду по лічильниках.І так би мабуть було і до сьогодні, якби вона не пропустила 2 чи 3 місяці в кінці 2018 чи на початку 2019 р., і не заплатила за воду. І після цього сайт водоканалу та КП ГІОЦ перестали приймати показання лічильника, і почали нараховувати за нормами споживання. ...
...  А якби не пропустили оплату за воду, то і досі платили б по лічильникам встановленим у 2007 р., а може і раніше.
Не факт. Річ у тім, що ЖЕКи У Києві не слідкували за дотриманням міжповірочних інтервалів, а Київводоканал не був виконавцем послуги. Після змін У ЗУ "Про ЖКП" від 2014р. і покладення функції виконавця на  Київводоканал і виявилася проблема існування тисяч неповірених лічильників у експлуатації. Поступово це виправляється.
Записаний

Пересiчний

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 75
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #36 : 28 Вересня 2019, 00:56:27 »

... замовили перевірку, заплатили гроші за перевірку без демонтажа - 800 грн. за 2 лічильника. Перевірили - лічильники не відповідають нормативам.
Працівник ЦКС каже - треба було краще відвезти до центру метрології, їм більше довіри, і перевірка коштує дешевше.
Мені в якійсь фірмі казали, що при непроходженні перевірці (без демонтажу) їх майстер плату не бере. А бачить це ще на стадії зьому показань.
В центрі метрології лічильники промивають ортофосфоркою. Я промивав Адіпінкою на добу - теж багато лайна вийшло.
Записаний

виктор андреевич

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 419
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #37 : 13 Жовтня 2019, 17:36:19 »

на практике у моего знакомого тупо начислили  за гор. воду 6тыс. грн при реальном долге в 3тыс. при обращении в ЦоК деснянского р-на - заявили, что это такое наказание за то, что  дата поверки счетчиков пропущена . Никто не уведомлял об этом пропуске. Потребитель заказал поверку  В КИЕВТЕПЛОЕНРГО, которая  И была проведена ЗА 700 ГРН. и теперь ОБЕЩАЮТ ПРОВЕСТИ возврат необоснованых НАЧИСЛЕНИЙ. Вот такие   методы профашистские!!!
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #38 : 21 Жовтня 2019, 12:36:28 »

на практике у моего знакомого тупо начислили  за гор. воду 6тыс. грн при реальном долге в 3тыс. при обращении в ЦоК деснянского р-на - заявили, что это такое наказание за то, что  дата поверки счетчиков пропущена . Никто не уведомлял об этом пропуске. Потребитель заказал поверку  В КИЕВТЕПЛОЕНРГО, которая  И была проведена ЗА 700 ГРН. и теперь ОБЕЩАЮТ ПРОВЕСТИ возврат необоснованых НАЧИСЛЕНИЙ. Вот такие   методы профашистские!!!
Это как на другой планете. Я сам демонтирую, отвожу на поверку в Укрметртестстандарт за копейки и сам монтирую водомеры. Есть временные вставки. Счетчикам уже 15 лет. Не вижу никаких проблем со всем этим.
« Останнє редагування: 21 Жовтня 2019, 12:39:54 від Олександр_2015 »
Записаний

виктор андреевич

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 419
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #39 : 28 Жовтня 2019, 15:24:16 »

А кто опломбирует счетчики( водомеры) на месте установки ? Если все действия вы сами осуществляете, ведь все равно надо опломбировать обслуживающей организацией
Записаний

Пересiчний

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 75
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #40 : 07 Грудня 2019, 00:46:02 »

Нещодавно провів повірку квартирних лічильників за власний кошт (300 грн кожний, без демонтажу). І от дізнаюсь, що київрада встановила внескі за обслуговування київводоканалом вузлів комерційного обліку з централізованого водопостачання:

https://ips.ligazakon.net/document/view/upr19123?an=1

Я правильно розумію, що цей документ розтлумачує обслуговування загальнобудинкових лічильників, чи квартирні теж якимось боком стосується і треба тепер написати прохання про компенсацію витрачених мною коштів?
« Останнє редагування: 07 Грудня 2019, 00:59:24 від Пересiчний »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #41 : 07 Грудня 2019, 11:11:54 »

Цей документ нічого не "розтлумачує"... Він встановлює розмір
Цитувати
внесків за обслуговування Приватним акціонерним товариством "Акціонерна компанія "Київводоканал" вузлів комерційного обліку комунальної послуги з централізованого водопостачання
у Кєві по кожному будинку окремо.
Вузол комерційного обліку - це загальнобудинковий лічильник.
Ваші квартирні лічильники називаються вузлами розподільного обліку. Див. ЗУ "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" :
Цитувати
4) вузол комерційного обліку - вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом;

6) вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів;
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-19#n81
Повірку квартирного лічильника споживач оплачує або безпосередньо сам, або ця плата включається як складова до плати за абонентське обслуговування. Див. ЗУ "Про метрологію та метрологічну діяльність"
Цитувати
Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
{Абзац частини четвертої статті 17 в редакції Закону № 2189-VIII від 09.11.2017}
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1314-18   На скільки мені відомо, на сьогодні плата за абонентське обслуговування ще не встановлена.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #42 : 07 Грудня 2019, 18:15:26 »

А кто опломбирует счетчики( водомеры) на месте установки ? Если все действия вы сами осуществляете, ведь все равно надо опломбировать обслуживающей организацией
По правилам форума, Вы должны были меня процитировать. Я только увидел, что это Вы ко мне обращаетесь. Киевводоканал пломбирует водомер холодной воды, а ООО "Евро-реконструкция" - горячей (на левом берегу Киева). Нет никаких проблем. Более того, каждый раз, когда температура горячей воды ниже нормы, я даю заявку об этом, составляется соответствующий акт и я плачу по факту (несколько месяцев платил по тарифам холодной воды).
« Останнє редагування: 07 Грудня 2019, 19:05:26 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Оплата за повірку лічильників
« Reply #43 : 07 Грудня 2019, 18:26:53 »

Нещодавно провів повірку квартирних лічильників за власний кошт (300 грн кожний, без демонтажу)...
Де Ви знайшли таку дорогу повірку? Відвозте свої водоміри до ДП "Укрметртестстандарт". Цієї весни повірка одного водоміра була ~80 грн. Роблять якісно, швидко, старі лічильники проходять повірку, не псуються. Якщо робити повірку в Київводоканалі, то висока ймовірність, що лічильник буде зіпсовано. Якщо роботи повірку дома, то висока ймовірність, що лічильник повірку не пройде.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email