'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена  (Прочитано 15503 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« : 04 Листопада 2014, 12:50:26 »

Продовження історії в судовому порядку - ЖЕО подало на мене позов
(якщо доцільно - прохання до модераторів сторити відповідну тему у цивільних справах та перенести).

СН не було (принаймні, я нічого про це не знаю). Надійшло повідомлення разом з ухвалою, копією позовної заяви й
додатками. Публікую (додатки - вибірково, щоб не смітити; кому цікаво - лише скажіть, я викладу решту).


Буду подавати заперечення. Загальні/типові речі спробую сформулювати сам. Викладу на рецензію пізніше.
Однак дуже прошу звернути увагу на специфічні щодо заяви речі (якщо є). Також буду вдячний за будь-яку іншу допомогу, в т.ч. офлайн.

Дякую.

Початок можна бачити на http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8418.0/topicseen.html
« Останнє редагування: 04 Листопада 2014, 22:14:36 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #1 : 04 Листопада 2014, 21:55:54 »

1. Позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 118 ЦПКУ.
В заяві навіть не згадується про відмову у видачі СН або про скасування СН. У додатках відсутня копія відповідної ухвали (про відмову у видачі або про скасування СН).  Подавайте клопотання про залишення позовної заяви бкз розгляду.
2. Позивач не зазначив яку саме послугу Вам надає. Не надав копій рішень про затвердження тарифів.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #2 : 05 Листопада 2014, 09:39:02 »

1. Позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 118 ЦПКУ.
В заяві навіть не згадується про відмову у видачі СН або про скасування СН. У додатках відсутня копія відповідної ухвали (про відмову у видачі або про скасування СН).  Подавайте клопотання про залишення позовної заяви бкз розгляду.
2. Позивач не зазначив яку саме послугу Вам надає. Не надав копій рішень про затвердження тарифів.
1. Дякую. Так і зроблю. Означає це, що заперечення подавати не треба? Поки достатньо клопотання, але якщо його не задовольнять, тоді вже - заперечення? Чи варто страхуватися і подавати заперечення одночасно з клопотанням? Мені не лінь, але чи доцільно усі козирі відразу засвітити і давати час виправитися?
2. Дійсно, там усе в купі. З розрахунку можна тільки здогадуватися, що "там". Без сумніву тільки "утримання..." по 2.90 грн. за кв.м. А решта неясно. Але що зобов'язує позивача подавати саме копії тарифних рішень?

І ще кілька питань:
3. В оригинальній темі обговорювалася непереконливість твердження про те, що МСК "Управдом" - балансоутримувач. Наводилися посилання на Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс (ПКМУ 1521). Критикувалося "авізо" як документ, що може підтвердити передачу будинку на балас.
Треба це використовувати? Чи потрібно визнавати МСК "Управдом" балансоутримувачем?
4. Мабуть, просте для багатьох (не для мене) запитання: це нормально, що на позовній заяві немає прізвища "директора"? Питаю, бо є відчуття, що там не все ладно з першими особами: вони їх вічно міняють, фактично діють зовсім інші люди (заступники) за довіреностями, іноді підписують документи від імені директора, не будучи їм. Що можна/варто у зв'язку з цим у суду просити?
5. Ще одне просте: позов на мене і дружину. Я хочу цим займатися сам (з повної згоди дружини, звісно). Як вчинити, щоб не порушуючи, позбавити її потреби ходити на засідання? Тільки довіреність?

Ще раз дуже дякую.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #3 : 05 Листопада 2014, 21:21:42 »

Ще пара запитань:
1. Є думка, що крім клопотання про відсутність СН, варто подати також апеляцію на ухвалу. Що скажете?
2. Про балансоутримувача. ОСМД у нас відсутнє. Значить, єдиним джерелом визначення б/у може бути рішення ОМС. Його разом з позовом не надано. Єдиним документом є авізо. Але, якщо уважно його читати, то бачимо що позивач прийняв будинок поза баланс (поки що не питаємо, чи мав право). Але ж згідно ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно. А тут не НА, а ПОЗА. Російською я би переклав не "ВНЕ", а "МИМО баланса". Це перспективний напрям?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #4 : 07 Листопада 2014, 08:43:47 »

   Стосовно апеляції на ухвалу. Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПКУ оскарження ухвали про відкриття провадження окремо від рішення суду можливе лише у разі порушення правил підсудності ( тобто лише якщо провадження відкрито не тим судом). А ч. 2 передбачає:
Цитувати
2. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.


    Стосовно баласоутримання. Є потреба перевірити чи визначено позивача виконавцем послуги з управління будинком (також з утримання будинком та надання комунальних послуг) відповідно до Наказу №60 http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0541-05
 
1. Дякую. Так і зроблю. Означає це, що заперечення подавати не треба? Поки достатньо клопотання, але якщо його не задовольнять, тоді вже - заперечення? Чи варто страхуватися і подавати заперечення одночасно з клопотанням? Мені не лінь, але чи доцільно усі козирі відразу засвітити і давати час виправитися?
2. Дійсно, там усе в купі. З розрахунку можна тільки здогадуватися, що "там". Без сумніву тільки "утримання..." по 2.90 грн. за кв.м. А решта неясно. Але що зобов'язує позивача подавати саме копії тарифних рішень?

І ще кілька питань:
3. В оригинальній темі обговорювалася непереконливість твердження про те, що МСК "Управдом" - балансоутримувач. Наводилися посилання на Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс (ПКМУ 1521). Критикувалося "авізо" як документ, що може підтвердити передачу будинку на балас.
Треба це використовувати? Чи потрібно визнавати МСК "Управдом" балансоутримувачем?
4. Мабуть, просте для багатьох (не для мене) запитання: це нормально, що на позовній заяві немає прізвища "директора"? Питаю, бо є відчуття, що там не все ладно з першими особами: вони їх вічно міняють, фактично діють зовсім інші люди (заступники) за довіреностями, іноді підписують документи від імені директора, не будучи їм. Що можна/варто у зв'язку з цим у суду просити?
5. Ще одне просте: позов на мене і дружину. Я хочу цим займатися сам (з повної згоди дружини, звісно). Як вчинити, щоб не порушуючи, позбавити її потреби ходити на засідання? Тільки довіреність?

1. Можна і не зразу. Але, якщо у задоволенні клопотання суддя відмовить, то доведеться подавати заперечення одразу в ході засідання і у Вас не буде свогопримірника з відміткою канцелярії про отримання. А інколи потрібні аркуші справи "губляться".
2. Зобов'язує ЦПКУ. Зокрема ст. 60.
3. Потрібно використовувати і ПКМУ №1521, і Наказ № 60.
4. Ненормально. Не відповідає держстандарту з діловодства.
Цитувати
5.23 Підпис складається з назви посади особи, яка підписує документ (повної, якщо документ надруковано не на бланку, скороченої - на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалу(-ів) і прізвища.
Знайдіть ДСТУ 4163-2003
Потрібно витребувати Статут підприємства для з'ясування повноважень "керівництва". Перевірити в ЄДР ( http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html  ) хто є керівником.
5. Довіреність.  Можна їй подати заяву про розгляд справи без її участі. Або хай вона просто не приходить - отримаєте заочне рішення.
Але є питання чи правомірно вимагають стягнути солідарно? Хто власник квартири? Власність спільна сумісна, чи спільна часткова, чи взагалі не спільна?
« Останнє редагування: 07 Листопада 2014, 19:43:40 від Юрій Васильович »
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #5 : 24 Листопада 2014, 17:14:16 »

Дякую за попередні відповіді.
За сімейними обставинами відклав справу, але зараз повертаюся, враховуючи, що скоро засідання.
Від себе додам, що другий відповідач, напевно, неналежний, оскільки свід-во на право власності тільки на мене.

Крім того, викладаю проект клопотання на рецензію:
(click to show/hide)
Завтра планую викласти проект заперечення, яке до засідання надавати суду не буду.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #6 : 25 Листопада 2014, 01:09:24 »

І саме заперечення:
(click to show/hide)
Мені здавалося, що термін подачі заперечень - 26 включно. Але згодом мене переконали, що подавати треба 25-го.
Дякую усім, хто встигне переглянути.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #7 : 25 Листопада 2014, 11:56:21 »

Планую також додати у заперечення фрагмент десь на початку:
(click to show/hide)
А кінцівку клопотання виправив таким чином:
(click to show/hide)
« Останнє редагування: 25 Листопада 2014, 12:38:36 від Євген »
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #8 : 26 Листопада 2014, 17:55:13 »

Відбулось СЗ.
Представник позивача приніс заяву на зміну позовних вимог (як сказав, виправили помилки і додали ще жовтень 2014).
Я клопотав про додатковий час на вивчення нової заяви (вона з додатками). Суддя погодилася і (чомусь) сказала, що подавати заяву про розмір вимог можна за 7 днів до засідання. Наступне засідання призначили на 11.12.14.
Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #9 : 28 Листопада 2014, 16:50:29 »

Отаке доніс представник позивача. У них там були арифметичні й інші помилки (місяці пропущені) + додали жовтень. Суті не міняє, наскільки я зрозумів.
Але чи не треба було доплатити збір наперед до подачі заяви?
Цитувати
Стаття 80. Ціна позову
...
3. У разі збільшення розміру позовних вимог або пред'явлення нових вимог несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд з відповідною заявою. У разі зменшення розміру позовних вимог питання про повернення суми судового збору вирішується відповідно до частини першої статті 83 цього Кодексу.

Записаний

Євген

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 68
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #10 : 28 Листопада 2014, 17:48:14 »

Щодо балансоутримувача.
Виклав тут останню відповідь ДРДА щодо б/у.
Не дуже вона мені сподобалася. Що можете порадити в моїй ситуації, якщо я все ж хочу знати правду про чинного б/у?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #11 : 28 Листопада 2014, 19:27:41 »

Але чи не треба було доплатити збір наперед до подачі заяви?
Ні. Розмір судового збору що з суми 9164,42 грн., що з 9956,62 грн.  є однаковою - 0,2  розміру мінімальної заробітної плати.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #12 : 01 Грудня 2014, 23:59:16 »

Щодо балансоутримувача.
Виклав тут останню відповідь ДРДА щодо б/у.
Не дуже вона мені сподобалася. Що можете порадити в моїй ситуації, якщо я все ж хочу знати правду про чинного б/у?

Юрий Васильевич уже подсказал:

    Стосовно баласоутримання. Є потреба перевірити чи визначено позивача виконавцем послуги з управління будинком (також з утримання будинком та надання комунальних послуг) відповідно до Наказу №60 http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0541-05

К исковому заявлению не приложено доказательств, что истец является балансодержателем или управителем.
Это не подтвердилось и последним Вашим запросом. В Вашем случае надо требовать чтобы суде была копия акта приема-передачи на баланс или с баланса на баланс, установленной формы.
Цитувати
  ЗУ " Про ЖКП" Стаття 24. Права та обов'язки балансоутримувача
1. Балансоутримувач має право:
1) здійснювати функції утримання на балансі переданого йому за договором з власником майна та управляти їм чи передавати за договором повністю або частково функції управління управителю;
6) звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за споживання житлово-комунальних послуг або відшкодовувати завдані збитки майну, що перебуває в нього на балансі.
Стаття 25. Права та обов'язки управителя
1. Управитель має право:
6) звертатися до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та до суду в межах повноважень, визначених законом та договором, для забезпечення належного виконання умов договору виробниками, виконавцями та споживачами.
 

Отсутствие подтверждения о балансодержателе лишает истца права на подачу искового заявления. Вот с юридической формой обращения в суд в отказе рассмотрения искового заявления Вам здесь подскажут, мне трудновато с этим  ;)

Законом не предусмотрено   не НА, а ПОЗА. .На балансе есть дом или нет дома.
« Останнє редагування: 02 Грудня 2014, 00:04:03 від Gelo »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #13 : 02 Грудня 2014, 00:45:14 »

Отсутствие подтверждения о балансодержателе лишает истца права на подачу искового заявления.
Не обов'язково.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Позов ТОВ "МСК "Управдом" до Євгена
« Reply #14 : 02 Грудня 2014, 20:22:20 »

Отсутствие подтверждения о балансодержателе лишает истца права на подачу искового заявления.
Не обов'язково.
Не понял.
 В ЗУ ведь сказано, что право обращения в суд имеет балансодержатель или управитель.
Если подходить с условий договора по ЖКУ, то в ч.1ст.29 сказано, что договор заключается с балансодержателем или управителем. Вероятно сюда относится и предприятие получившее право на частичное балансосодержание.
Остальные договора будут незаконные.

Юрій Васильович, так что еще дает право истцу обращаться в суд не являясь балансодержателем?
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email