Після аварії у електромережі будинку повстало питання захисту квартирної мережі від такого лиха. Нижче публікую своє рішення проблеми.
Зазвичай квартирна електромережа обладнана тільки автоматичними вимикачами ("пробки" чи автомати) які відключають квартиру від електропостачання у разі реєстрації надмірного току. Таким чином забезпечуєтья захист від короткого замикання.
Автоматичні вимикачі не забезпечують захист від надмірного підвищення чи заниження напруги та не відключать напругу у разі, якщо, наприклад, працюючий електроприлад впав у ванну з водою.
Таким чином, разом з автоматичними вимикачами бажано встановити пристрій захисту від перенапруги та пристрій захисного вимкнення.
Я використовую пристрій захисту від перенапруги ZUBR D340y та пристрій захисного вимкнення Merlin Gerin ВД63 40A-30mA.
У вкладенні розміщена інструкція до D340y. Підключення приладів відбувалося за схемою 2 цієї інструкції.
Всі електронні прилади у квартирі підключаються до мережі через джерело безперебійного живлення чи стабілізатор напруги. У якості джерела безперебійного живлення використовуються APC Back-UPS RS 500 та APC Smart-UPS SC 420. Останній має систему мониторингу напруги яка і використовується мною для подачі актів претензій на якість електричної енергії до Київенерго.
У якості стабілізатора напруги використовується APC Line-R LE1200I.