'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Позов від ЖБК після скасування судового наказу (договору немає)  (Прочитано 26577 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Чечако

  • Гість

Шановні добродії! У вересні 2015року я отримав судовий наказ від ЖБК, написав заяву про скасування судового наказу і отримав ухвалу суду, згідно якої судовий наказ було скасовано. Частина копій без персональних даних додається.
20 лютого 2016 року рекомендованим листом я одержав судову повістку, ухвалу суду про відкриття провадження за позовом  ЖБК, позов ЖБК, розрахунок заборгованості та інші документи, у тому числі довіреність на представника ЖБК в суді. А розгляд справи призначено на 25 лютого. На пошті я написав заяву на надання довідки (коли цей лист було отримано), але за новими правилами моя заява буде передана до лівобережного поштамту, а звідти, простим поштовим відправленням, буде направлена на мою адресу. Крім чека на 12грн. за довідку більше нічого не має.  Сума позову зросла майже вдвічі. З"явились 3% та ще інфляційні відсотки хоча їх, начебто, застосовують лише при наявності договірних відносин, а ЖБК постійно ухиляється від укладання договорів. Також у позові обгрунтовують збільшення терміну позовної давності на весь строк заборгованості (а не на три роки) тим, що у ЖБК раніше не було коштів для позову. Я єдиний споживач, але не є власником квартири, хоча у позові мене визначають і споживачем і власником. Якщо судовий наказ обгрунтовувався тим, що споживач зобов"язаний платити, то у останньому позові упор робиться на ЗУ "Про кооперацію" і Статут кооперативу. Тільки зараз, з цим позовом, я, нарешті, отримав завірену копію статуту кооперативу. Раніше я ПИСЬМОВО вимагав надати мені завірену копію статуту і мене ігнорували. Більшість пунктів заяви на скасування судового наказу залишаються актуальними. Але дуже мало часу щоб усе чітко вишукалось. Крім питань про 3%, інфляційні відсотки, строк позовної давності (як на ньому наполягати і як обгрунтовувати) ще незрозуміло з чим йти (треба ж на позов відреагувати і обгрунтувати свої дії у якомусь документі: заява, чи зустрічний позов, які я ніколи не оформляв, не доходив до цього етапа). Також незрозуміло як себе вести. Як і в судовому наказі у цьому позові немає ні послуг, ні актів виконаних робіт, а лише нараховані місячні суми. Прошу допомогти зорієнтуватись і підказати напрямок руху. Може хтось підкаже до кого можно звернутись за допомогою.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Вы прописаны в квартире? Может заключен договор на проживание, который зарегистрирован и о нем знают в ЖСК?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Я єдиний споживач, але не є власником квартири,
Хто власник і чому Ви себе визнаєте споживачем? Важливо!

Далі:
Розрахунок: сума 3% завищена раз у 6 ( рахують не так). Інфляційні теж мабуть завищені, нема доказів стосовно даних інфляції і розрахунку застосованих % інфляційних.
Відсутність коштів на сплату судового збору не є  поважною причиною пропуску строку позовної давності.
Вам потрібно подавати Заперечення на позовну заяву.
Записаний

Чечако

  • Гість

Шановні добродії! Я у цій квартирі зареєстрований і проживаю. І був (чи є, якщо прописка без власності може бути підставою) членом кооперативу. Власник (понад шість років) мій брат і це його єдина приватизована квартира. Але він інвалід другої групи і не хоче прописуватись у своїй власності бо це призведе до зміни лікаря, до якого він звик. Ніякого іншого договору не існує, а якщо існує, то це - підробка. Я на протязі шести років вимагаю укладення договору і є звернення і до ЖБК і до прокуратури і до райдержадміністрації (додатки до заяви про скасування судового наказу: я їх не додав, але вони є і вже фігурують у додатках справи судового наказу). Ще у розрахунку ЖСК і у судовому наказі і у цьому позові є виплати які я не здійснював. Остання підтвердженна оплата - за травень 2009року і є квитанція. Більше нічого без договору не сплачувалось. Потім вдалося укласти договір на постачання газу(між власником і КиївГаз) і почав платити по договору за газ. І як готувати заперечення. Підкажіть будь ласка і дуже дякую за швидку допомогу.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

В розділі "Судові справи" є підрозділ "Цивільні справи" http://gro-za.org/forum/index.php/board,41.0.html Там знайдете приклади заперечень.
На якій підставі Ви вважаєте себе членом ЖБК ( прописка не підстава). Ви заяву подавали на вступ у ЖБК? Є рішення загальних зборів про прийом у члени?
Цитувати
Я на протязі шести років вимагаю укладення договору і є звернення і до ЖБК і до прокуратури і до райдержадміністрації
Логовір укладається з власником.  Ви не  власник.
Цитувати
додатки до заяви про скасування судового наказу: я їх не додав, але вони є і вже фігурують у додатках справи судового наказу
Та справа вже в архіві. В  цій справі докази потрібно надавати ще раз.
Цитувати
Ще у розрахунку ЖСК і у судовому наказі і у цьому позові є виплати які я не здійснював.
Можливо ЖБК навмисно сплатило, щоб перервати строк позовної давності. А може навіть нее платило, а просто вписало у розрахунок. Є підстава вимагати витребування судом у ЖБК копій банківських документів на підтвердження тих банківських операцій.
Ви можете  на підставі ст. 319 (ч. 4) та ст. 322 ЦКУ
Цитувати
Стаття 319. Здійснення права власності
4. Власність зобов'язує.
Стаття 322. Тягар утримання майна
1. Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
заявити, що не є належним відповідачем, томму, що Ви не є власником квартири. Як доказ надати копію документу про право власності, виданий на іншу особу.  Або  клопотати про витребування судом довідки з БТІ чи витягу з держреєстру на підтвердженняя права власності іншої особи. Просити суд відмовити у позові пред'явленому до неналежного відповідача.

Ще раз звертаю Вашу увагу: під час розрахунку 3% позивач з тих самих частин боргу рахує 3% по декілька раз. Це треба доводити судді. Загалом судді у цю  арифметику не вникають. Прогавите Ви  - суддяя  не виправлятиме ...
Записаний

Чечако

  • Гість

Шановні добродії! Я був власником цієї квартири до початку 2009 року. І був членом кооператива. Брат побажав обмінятися квартирами і ми обмінялися у 2009році. Є договор і всі документи. У кооперативі про обмін могли і не знати, хоч це не приховувалось. Я вимагав укладення договору, писав скарги, а коли доходило до укладення договору (як з КиївГазом) то з документами йшов власник (брат), підписував договір, а я пропонував як вирішити непорозуміння. Так, щоб Київгаз не барився, його було письмово попереджено про те, що за два місяці починає відлік строк позовної давності і ,якщо ми не прийдемо до згоди у сплаті заборгованості, то ми, у подальшому, будемо наполягати на застосуванні строку позовної давності. І це спрацювало. Мені не хотілось би вплутувати у ці судову тяганину власника - я ледь витримую, а його без мене просто розчавлять. Додати копію документу на право власності не проблема (ця копія вже фігурує у додатках заяви про скасування судового наказу, тож додам ще), але для мене дуже важливо щоб я не залишив брата одного в суді.    Дякую про нагадування про 3%. Я ще не заглиблювався. Я з якогось сайту скачав роз"яснення Верховного суду і побачив, що цю статтю застосовують лише до договірних відносин. А у власника договір лише з Київгазом.  Також щиро дякую за приклади заперечень.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Я з якогось сайту скачав роз"яснення Верховного суду і побачив, що цю статтю застосовують лише до договірних відносин.
Ні. Не тільки... http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8546.0.html
Брат може надати Вам довіреність і ходіть і далі самі.
Записаний

Чечако

  • Гість

Цитувати
Я з якогось сайту скачав роз"яснення Верховного суду і побачив, що цю статтю застосовують лише до договірних відносин.
Ні. Не тільки... http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8546.0.html
Брат може надати Вам довіреність і ходіть і далі самі.

Можливо, це варіант.
А чи можна заявити та врахувати матеріальні можливості споживача заднім числом? Нерегулярно виплачену заробітну плату, низький рівень доходів, велику заборгованість підприємства по заробітній платі?
 
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Можливо ЖБК навмисно сплатило, щоб перервати строк позовної давності. А може навіть нее платило, а просто вписало у розрахунок. Є підстава вимагати витребування судом у ЖБК копій банківських документів на підтвердження тих банківських операцій.
Ви можете  на підставі ст. 319 (ч. 4) та ст. 322 ЦКУ
Юрий Васильевич, можно в этом случае сразу подать ходатайство о применении срока исковой давности? Мотив налицо. Истец не предоставил доказательство, подтверждающее факт оплаты (указать дату и сумму), а без подтверждения сроки прерываются.
Вместе с этим ходатайством подать и ходатайство об истребовании доказательств, "копій банківських документів на підтвердження тих банківських операцій". 
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Заяву про застосування строку позовної давності подавати треба (прро  всяк випадок). Позовна давність може бути застосована до боргу, що утворився до 14.08. 2012р. В розрахунку сума  до 08.2012р. взагалі взята " с потолка" і судом розглядатися не повинна.   Якщо  суд на цю  маніпуляцію не відреагує,  то повинна спрацювати позовна давність.
Розрахунок  не містить переліку окремих послуг, тарифів  на ті послуги, об'ємів послуг ( площ, кількості споживачів, показів лічильників).  З  огляду на це:
Цитувати
Потім вдалося укласти договір на постачання газу(між власником і КиївГаз) і почав платити по договору за газ.
є  вірогідність, що суми з графи "Сплачено" то   є  оплата за газ. Потрібгно витребовувати надання розрахунку по кожній послузі окремо.  Якщо версія  про газ  підтвердиться, то подати копію  договору на газопостачання і пояснити,  що ті суми  до  ЖБК не мають  ні  якого стосунку. Якщо  ні,  то потрібно клопотати про  витребування судом у ЖБК копій банківських документів на підтвердження тих банківських операцій. Доводити, що то не відповідач сплачував.
Записаний

Чечако

  • Гість

Шановні добродії! Перевірив розрахунок. Юрій Васильович одразу побачив, а я через терни розрахунків до зірок. Щиро дякую.
Логічною є формула     
3%річних за кожний місяць= (нарахування(за кожен місяць)*0,03/365)* кількість днів просрочки. 
А позивач розрахував по формулі   
3%річних за кожний місяць= (ЗростаючийБОРГ(кожного місяця)*0,03/365)* кількість днів просрочки.
І нарахування, яке потрапило в БОРГ, кожний наступний місяць знову обкладається трьома відсотками. Замість 684 гривень накручено більше 8 тисяч гривень. І що з цим робити? Включити до заперечення? 

 Інфляційні розраховані для кожної суми заборгованості по місяцях, тож внизу (вересень 2015) середній індекс інфляції  дорівнює індексу інфляції (102,3), а потім середній індекс розраховується перемноженням місячних індексів у зворотньому напрямку (вересень, серпень, липень, червень).
Інфляційні= нарахована сума*((середній індекс-100)/100)
Тут здається розрахунок збігається
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Замість 684 гривень накручено більше 8 тисяч гривень. І що з цим робити? Включити до заперечення? 
Так, включить у заперечення.
Стосовно інфляції,  потрібно мати таблицю індексів з сайту мінстату. Потім порахувати відсоток інфляції для суми боргу ( суми нарахувань якщо сплата 0) кожного окремого місяця з міссяяця наступного після виникнення боргу до місяця подання позовної  заяви.  Потім суми  боргу помісяччно помножити на  відсоток інфляції, порахований для відповідного місяця. (Складається враження, що і розмір інфляції завищено. Але я не рахував.)
Приклад розрахунку коефіціентів у вкладенні.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Записаний

Чечако

  • Гість

Інфляційні я порахував. Індекси ішляції взяв з Дебет-Кредит і вони співпали з даними позивача. Розрахунок також дав ті самі результати. Могу викласти файл в Excel, але він нашвидкоруч зляпаний і пояснень нуль. Боюсь, що буде засмічувати сайт.
З якої дати можна обчислювати строк позовної давності? З дати позову(лютий 2016), чи з дати судового наказу (серпень-вересень 2015)?
Заяву про застосування строку позовної давності подавати треба (прро  всяк випадок). Позовна давність може бути застосована до боргу, що утворився до 14.08. 2012р. В розрахунку сума  до 08.2012р. взагалі взята " с потолка" і судом розглядатися не повинна.   Якщо  суд на цю  маніпуляцію не відреагує,  то повинна спрацювати позовна давність.
Розрахунок  не містить переліку окремих послуг, тарифів  на ті послуги, об'ємів послуг ( площ, кількості споживачів, показів лічильників).  З  огляду на це:
Цитувати
Потім вдалося укласти договір на постачання газу(між власником і КиївГаз) і почав платити по договору за газ.
є  вірогідність, що суми з графи "Сплачено" то   є  оплата за газ. Потрібгно витребовувати надання розрахунку по кожній послузі окремо.  Якщо версія  про газ  підтвердиться, то подати копію  договору на газопостачання і пояснити,  що ті суми  до  ЖБК не мають  ні  якого стосунку. Якщо  ні,  то потрібно клопотати про  витребування судом у ЖБК копій банківських документів на підтвердження тих банківських операцій. Доводити, що то не відповідач сплачував.

У мене є останній сплачений рахунок за комунальні послуги за травень 2009 року і все.
Оплата за газ майже за три роки у 2012 році склала  210 гривень.
Клопотання ніколи не готував. Де б подивитись і як обгрунтувати?
Заперечення я спробую підготувати. Достатньо в цьому запереченні вимагати розрахунку по кожній послузі чи готувати додатковий документ(Заяву)?
Вимагати застосування строку позовної давності в запереченні, чи подавати окрему заяву?
Як би виграти трохи часу, бо його дуже мало. Чи можна якось перенести засідання?
У цьому ЖБК колишній голова обходився без загальних зборів. Скоріш за все, протоколи загальних зборів та голова сама і складала. Я вимагав завірені копії, але нічого не отримав.
Є мої звернення про те, що кілька РОЗРАХУНКІВ тарифів загальними зборами не розглядалися. Тарифи об"являлися, але не розглядалися. Є мої звернення з цього приводу. Загальні збори кооперативу підмінялися громадськими слуханнями, але розрахунок тарифів збори не бачили. Зарплату голові та іншим загальні збори не затверджували. Складових послуг загальні збори не бачили. Самі послуги сумнівні (підкачка води у 9-поверховому будинку. Тож про які тарифи можна говорити? Є звернення, але до суду не звертались. Чи прийме суд до уваги ті звернення, чи не варто сподіватись та напрягатись? І що то за звір такий-клопотання?  У голові карусель.
Суд післязавтра, а я бідкаюсь як би окреслити той перелік документів, який вже повинен бути готовий.
   
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email