'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Прошу допомоги  (Прочитано 5400 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сергей

  • Гість
Прошу допомоги
« : 15 Квітня 2010, 17:05:55 »

Шановні Віктор Іванович та форумчани!
Шукаючи відповіді на свої питання в інтернеті, потрапив на Ваш форум та вирішив спробувати найти відповіді тут.

26 березня цього року районним судом було прийняте заочне рішення по цивільній справі за позовом ВАТ "Дніпропетровськгаз" до моєї дружини про стягнення заборгованості (2000-2009 рік) по оплаті послуг з газопостачання квартири - попереднього місця її проживання, з якого вона виписалася ще в 1998 році. Чому заочне Ви напевно вже здогадалися - відповідач достовірно знаючи про час та місце розляду справи у суді, що підтверждується повідомленням про вручення їй судової повістки.
Подали заяву про перегляд, де вказуємо причини відсутності на засіданні. Річ у тім, що суд направляв повідомлення за адресою, до якої ми вже більше 10 років не маємо відношення (штамп в паспорті як доказ, виписка з домової книги), але хтось (теперішні власники, поштарка... не знаємо) його таки "отримав" згідно з повідомленням про вручення. Суддя просить надати докази що отримувала не дружина. Сьогодні письмово звернулись в поштове відділення з проханням надати інформацію коли, ким, на підставі чого (і таке інше) була отримана судова повістка - навіть не захотіли приймати заяву. Знову сиджу, вичитую закони та готую клопотання до суду для отримання інформації... Пишу, а сам думаю - а далі що? Ну нададуть відповідь що отримала моя дружина та копію з "Книги для запису..." з якоюсь закорлючкою. Але ж це ніяк не буде доказом того, що отримала не моя дружина :( Що підскажете, що нам робити в цій ситуації?

І, якщо можливо, ще декілька питань.

Згідно п.106 постанови КМУ "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку"
    На бланку  повідомлення про вручення поштового відправлення з позначкою "Вручити особисто",
    внутрішнього рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" одержувач  розписується та
    зазначає прізвище.
В копії повідомлення, отриманого в суді, відсутній підпис особи. Чи можна вважати таке повідомлення про вручення недійсним? Якщо так, як це мотивувати?

Лінія захисту після скасування заочного рішення для мене начебто не є проблемою - позовна давність, відсутність договору, не являється власником та багато іншого (правда не маю юридичної освіти). Та як би ж я був відповідачем... Чи можу я вступити в розгляд справи в якості представника, третьої особи чи щось інше, крім випадку нотаріальної довіреності? Чи є така можливість і на підставі чого? Адвокат не має сенсу - позов на 600 гривень.

Вибачаюсь за стиль написаного, в голові вже каша :)

З подякою та надією про допомогу
Сергій
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Прошу допомоги
« Reply #1 : 15 Квітня 2010, 19:22:48 »

Шановні Віктор Іванович та форумчани!
Шукаючи відповіді на свої питання в інтернеті, потрапив на Ваш форум та вирішив спробувати найти відповіді тут.

26 березня цього року районним судом було прийняте заочне рішення по цивільній справі за позовом ВАТ "Дніпропетровськгаз" до моєї дружини про стягнення заборгованості (2000-2009 рік) по оплаті послуг з газопостачання квартири - попереднього місця її проживання, з якого вона виписалася ще в 1998 році.  Чи можу я вступити в розгляд справи в якості представника, третьої особи чи щось інше, крім випадку нотаріальної довіреності? Чи є така можливість і на підставі чого? Адвокат не має сенсу - позов на 600 гривень.
{...}
Вибачаюсь за стиль написаного, в голові вже каша :)
З подякою та надією про допомогу
Сергій 
Сергію, Ваша справа нескладна. Ви вірно оцінюєте ситуацію. Маєте право вступити у справу у якості представника за довіреністю. Довіреність можна оформити за місцем роботи, якщо не маєте бажання оплачувати послуги нотаріуса.
Стосовно запиту до поштового відділення - якщо Вам чинять перепони та відмовляють, можете поскаржитися керівництву вузла зв'язку, якому підпорядковане відділення. А також звернутися до прокуратури у зв'язку з порушенням норм ЗУ "Про звернення громадян". Попередньо було б доцільно зустрітися з начальником поштового відділення і пояснити йому, які неприємності може мати внаслідок своєї неправомірної позиції.
Записаний

Сергей

  • Гість
Re: Прошу допомоги
« Reply #2 : 15 Квітня 2010, 20:35:28 »

Дякую за відповідь!
Цитувати
Довіреність можна оформити за місцем роботи
При усному зверненні по закінченню засідання стосовно п.2 ст.42 ЦПКУ суддя погортала свої "толмути" і сказала "в цьому випадку не положено" :(
Цитувати
можете поскаржитися керівництву ... А також звернутися до прокуратури
Так, але це все час... До дати засідання лишилось вже не так і багато, а я ще навіть не розумію як довести факт неодержання судової повістки, якщо навіть копії з книги про записи з невідомо чиїм підписом будуть нами отримані. Чи через суд, чи з вузлу зв'язку.
Пробачте що перепитую, але що Ви скажете відносно відсутності підпису адресата (вказано лише прізвище) на повідомленні про вручення? Чи можливо його вважати неналежно оформленим згідно законодавства та як наслідок таким, що не може вважатись як доказ про отримання повідомлення? Як правильно цю думку подати суду?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Прошу допомоги
« Reply #3 : 16 Квітня 2010, 09:20:54 »

 

Дружина (як і кожен громадянин) має право посвідчити свою довіреність на тому підприємстві де вона працює, або у своєму ЖЕКу ( за місцем його проживання).
також вона має право  під час засідання (зазвичай на початку) заявити усно що вона надає Вам повноваження представника (правда судді перестраховуючись вимагають тут же написати цю заяву письмово і її підшивають до справи, думаю написати не складно). Таким способом зараз користуються все більше громадян, бо нотаріус дорогий.

Цитувати
Стаття 42. Документи, що посвідчують повноваження
                представників

     1. Повноваження  представників  сторін  та  інших  осіб,  які
беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами:

     1) довіреністю фізичної особи;

     2) довіреністю   юридичної   особи   або   документами,    що
посвідчують службове становище і повноваження її керівника;

     3) свідоцтвом   про   народження   дитини  або  рішенням  про
призначення  опікуном,  піклувальником  чи  охоронцем   спадкового
майна.

     2. Довіреність   фізичної   особи   повинна  бути  посвідчена
нотаріально або посадовою особою організації,  в  якій  довіритель
працює,  навчається,  перебуває на службі,
стаціонарному лікуванні
чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.

     3. Довіреність  від  імені  юридичної  особи   видається   за
підписом  посадової особи,  уповноваженої на це законом,  статутом
або положенням, з прикладенням печатки юридичної особи.

     4. Повноваження  адвоката  як   представника   можуть   також
посвідчуватись  ордером,  який  виданий  відповідним  адвокатським
об'єднанням, або договором.

     5. Оригінали документів, зазначених у цій статті, або копії з
них, посвідчені суддею, приєднуються до справи.

     6. Фізична  особа  може надати повноваження представникові за
усною заявою, яка заноситься до журналу судового засідання.
« Останнє редагування: 16 Квітня 2010, 09:28:01 від Юрій Васильович »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Прошу допомоги
« Reply #4 : 16 Квітня 2010, 10:43:47 »

Складності можуть бути потім - представнику без довіреності не будуть надавати копії технічного запису, копії ухвал та рішень, не нададуть справу для ознайомлення. Те ж станеться і в апеляційній інстанції.
Записаний

Сергей

  • Гість
Re: Прошу допомоги
« Reply #5 : 16 Квітня 2010, 13:33:46 »

Цитувати
вимагають тут же написати цю заяву письмово і її підшивають до справи
Хм... Закладуючи міну сповільненої дії?
Цитувати
представнику без довіреності не будуть надавати копії...
Для цього є дружина. Жива та здорова. Чого і Вам бажаю! :)
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Прошу допомоги
« Reply #6 : 16 Квітня 2010, 19:08:22 »

Цитувати
Закладуючи міну сповільненої дії?

усна заява заноситься до журналу судового засідання, як і належить. а окремі судді ще беруть іписьмову.

Цитувати
представнику без довіреності не будуть надавати копії технічного запису, копії ухвал та рішень, не нададуть справу для ознайомлення.

знаю декількох відповідачів, що цим скористалися. у суді 1-ї інстанції  - проблем не було, за апеляційний відомостей не маю. в мене такої потреби не було.


Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Прошу допомоги
« Reply #7 : 16 Квітня 2010, 20:14:22 »

Цитувати
вимагають тут же написати цю заяву письмово і її підшивають до справи
Хм... Закладуючи міну сповільненої дії?
Цитувати
представнику без довіреності не будуть надавати копії...
Для цього є дружина. Жива та здорова. Чого і Вам бажаю! :)
Ну, тоді доведеться ходити по канцеляріях удвох, на перше засідання апеляційного суду також.
Записаний

anton_

  • Гість
Re: Прошу допомоги
« Reply #8 : 19 Липня 2010, 22:19:40 »

Цитувати
... що Ви скажете відносно відсутності підпису адресата (вказано лише прізвище) на повідомленні про вручення? Чи можливо його вважати неналежно оформленим згідно законодавства та як наслідок таким, що не може вважатись як доказ про отримання повідомлення? Як правильно цю думку подати суду?
В мене зараз така сама ситуація, суд виніс заочне рішення, оскільки в матеріалах справи є повідомлення, в яких вказано моє прізвище, підпису немає, тільки прізвище. Я повісток не отримував, хочу написати заяву про перегляд (ціна питання 9746 грн.). Але як доказати, що я не отримував цих повісток, коли в повідомленні про вручення працівник пошти вказав моє прізвище і доказує мені (в усній розмові), що вручив мені їх особисто?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Прошу допомоги
« Reply #9 : 19 Липня 2010, 22:44:20 »


В мене зараз така сама ситуація, суд виніс заочне рішення, оскільки в матеріалах справи є повідомлення, в яких вказано моє прізвище, підпису немає, тільки прізвище. Я повісток не отримував, хочу написати заяву про перегляд (ціна питання 9746 грн.). Але як доказати, що я не отримував цих повісток, коли в повідомленні про вручення працівник пошти вказав моє прізвище і доказує мені (в усній розмові), що вручив мені їх особисто?

слід мати на увазі що відповідно до "Правил надання послуг поштового зв'язку" (Пост. КМУ № 270 від 05.03.2009р.) п.106 :
"106. Під час вручення фізичній особі реєстрованого поштового відправлення, виплати коштів за поштовим переказом з повідомленням про вручення працівник поштового зв'язку на підставі пред'явленого одержувачем документа, що посвідчує особу, зазначає на бланку повідомлення про вручення його прізвище.

На бланку повідомлення про вручення поштового відправлення з позначкою "Вручити особисто", внутрішнього рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" одержувач розписується та зазначає прізвище.

Відповідні дані на бланку повідомлення про вручення також зазначаються про особу, уповноважену на одержання внутрішнього рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка", адресованого юридичній особі або фізичній особі за місцем роботи.

Бланк повідомлення про вручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" повертається за зворотною адресою у першочерговому порядку. "


тож у Вашому випадку повідомлення про вручення без Вашого підпису не є доказом отримання повістки.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email