'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Квартирні прилади обліку тепла та води  (Прочитано 259596 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #75 : 03 Вересня 2010, 20:01:04 »

...
 Но, думаю, что я единственный, кто платит не на р/ КП ГИВЦ, а конкретно на р/р эксплуатирующей организации.
В цій частині Ви помиляєтесь. Вивчіть повідомлення у Форумі, і тоді упевнитеся, що Ви не єдиний.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #76 : 13 Вересня 2010, 12:07:22 »

 Добрий день, Віктор Іванивич та форумчани!
Я вирішила втановити в квартирі теплолічильник. В мене однотрубна (вертикальна) розводка, 4 стояка.
Подзвонила до Аква Україна, там сказали, що теплолічильник Аква -МВТ для  квартири не потрибен і запропонували інший лічильник ULTRAHEAT 2WR6
http://www.au.ua/?page=_uh_2wr6
Але коли почули, що в квартирі вертикальна розводка, відповіли, що з такою розводкою не можуть встановити теплолічильник.
Тоді я звернулася до знайомого сантахніка, щоб самостійно встановити хочаб байпаси. Показала фото з прикладом установки теплолічильника як у  Віктора Івановича. Він погодився встановити байпаси, якщо я куплю всі необхідні деталі, бо він не знає що встановлено в місті де кріпляться провода від теплолічильника. Такий у нас сервіс. Я погодилась все придбати самостійно, тому прошу сказати назву цих деталей і де можливо їх придбати.
Наступна проблема полягає в тому, яка компанія погодиться встановити потім лічильник і надати акти. Може хтось недавно займався цим питанням і порадить компанію.
Прошу допомоги.
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #77 : 13 Вересня 2010, 12:45:28 »

Світлано!
Лічильник ULTRAHEAT 2WR6 - нормальний прилад - у мене встановлений такий.
В комплекті є інструкція з установки - там знайдете все про "провода".
Далі: Вам треба, ще придбати 4 теплорозподілювачі - я надіюсь Ви не збираєтесь на кожен радіатор встановлювати теплолічильник  ULTRAHEAT 2WR6 вартістю приблизно 300 у.е.?
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4711.15.html - на цій сторінці посилання де можна придбати ці розподілювачі.
Стосовно документального оформлення запитайте у шановного Віктора Івановича.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #78 : 13 Вересня 2010, 14:58:34 »

Valery, дякую за відповідь!
Так, я пам`ятаю про розподілювачі на кожний радіатор, про встановлювання байпасів на всі 4-ри  стояка і тільки один теплолічильник. Сьогодні до вечора мені пообіцяли надати відповідь мої знайомі, чи встигнуть вони купити  такі розподілювачі в Німеччині. Якщо ні, то обов`язково направлю замовлення на teplo_rozpod@ukr.net
А ось про що забула, так це про терморегулятори. Зовсім не зайва річ. Добре що згадала.
Ви теж їх встановлювали?
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #79 : 13 Вересня 2010, 15:22:11 »

Ви маєте на увазі "термоклапани". Так у мене вони стоять по проекту забудовника. Але я радив би Вам поставити прості вентилі. Діло в тому, що у термоклапану отвір для проходження теплоносія набагато менший від внутрішнього діаметру труби і якщо у вас температура теплоносія не дуже висока - то й радіатори будуть погано нагріватись. Я мешкаю на 15 поверсі 16 п-го будинку з верхньою подачею теплоносія - то я користуюсть термоклапанами. А от внизу у мешканців проблеми з ними, більшість їх повикидувала і замінила простими вентилями.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #80 : 13 Вересня 2010, 17:36:32 »

Добрий день, Віктор Іванивич та форумчани!
Я вирішила втановити в квартирі теплолічильник. В мене однотрубна (вертикальна) розводка, 4 стояка.
Подзвонила до Аква Україна, там сказали, що теплолічильник Аква -МВТ для  квартири не потрибен і запропонували інший лічильник ULTRAHEAT 2WR6
http://www.au.ua/?page=_uh_2wr6
Але коли почули, що в квартирі вертикальна розводка, відповіли, що з такою розводкою не можуть встановити теплолічильник.
Тоді я звернулася до знайомого сантахніка, щоб самостійно встановити хочаб байпаси. Показала фото з прикладом установки теплолічильника як у  Віктора Івановича. Він погодився встановити байпаси, якщо я куплю всі необхідні деталі, бо він не знає що встановлено в місті де кріпляться провода від теплолічильника. Такий у нас сервіс. Я погодилась все придбати самостійно, тому прошу сказати назву цих деталей і де можливо їх придбати.
Наступна проблема полягає в тому, яка компанія погодиться встановити потім лічильник і надати акти. Може хтось недавно займався цим питанням і порадить компанію.
Прошу допомоги.

Доброго дня, шановна Світлано!
Ви правильно вирішили - дійсно пора встановлювати квартирні прилади обліку теплової енергії. Бо зима не за горами. Щодо байпасів - можливо, Ви знайдете ту фірму, яка минулого літа рекламувала свої послуги по виготовленню та встановленню байпасів. Причому, виготовляють не з металу (як у мене), а з пластикових труб, фітінгів та вентилів. Пошукайте в рекламі безплатних оголошень, а може знайдете і в Гуглі. Відносно теплолічильника - порадив би або Актаріс, або вітчизняний виробництва Луцької фірми "Електротермометрія", її представництво розташоване на вул. А. Ахматової (не плутати з Ганною Ахметовою). Щодо електронних приладів-розподілювачів - зверніться до Валерія Володимировича (тут є його відгук), можливо, він допоможе придбати. Майте на увазі, що ніякі електропроводи до байпасів не мають відношення. Байпас - це просто шунт від надмірного потоку теплоносія через радіатор. Без нього неможливо регулювати теплоспоживання без завдання шкоди сусідам по стояку, а також буде велика похибка показів теплолічильника, які зазвичай правильно реагують на температурний перепад не менше 3 градусів Цельсія.
Від автоматичних термоклапанів варто відмовитися. Вони ненадійні та й недешеві. У якості регуляторів теплоспоживання краще застосувати вентилі, тим більше, що вони водночас служать як відсікаючі.
Відносно компанії, яка погодиться встановити та легалізувати прилади обліку. Здається, що новими поправками до законодавства суттєво зменшився перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню. Якщо це підтвердиться, то проблем у Вас буде набагато менше, ніж у попередників. Навіть будь-який ФОП зможе це зробити, якщо не злякається відповідальності. А основна проблема в побічних наслідках, якщо неякісні деталі, або погане ущільнення трубопроводів, то можливі аварійні ситуації (залиття). Оце й відлякує фірми типу Аква-Україна. Шуму багато, а вовни мало, сказав чорт, стригучи кішку.
Удачі Вам, інформуйте учасників Форуму про результати.
« Останнє редагування: 13 Вересня 2010, 17:44:28 від gro-za »
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #81 : 13 Вересня 2010, 18:05:02 »

Я мешкаю на 10 поверсі 13 п-го будинку і теж з верхньою подачею теплоносія. Що стосується "терморегулятора" чи "термоклапана", то я мала на увазі ось це: http://amity-group.org/danfoss_r.html
А прості вентилі в мене вже стоять. Може дійсно залишити так як є.
Valery, дякую за пораду!
« Останнє редагування: 13 Вересня 2010, 18:07:37 від Світлана »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #82 : 13 Вересня 2010, 18:16:28 »

Я мешкаю на 10 поверсі 13 п-го будинку і теж з верхньою подачею теплоносія. Що стосується "терморегулятора" чи "термоклапана", то я мала на увазі ось це: http://amity-group.org/danfoss_r.html
А прості вентилі в мене вже стоять. Може дійсно залишити так як є.
Valery, дякую за пораду!

Виявляється, байпаси у Вас також встановлені. Залишається лише змонтувати один теплолічильник та чотири розподілювачі обліку. Від термоклапанів варто відмовитися. Єдина проблема, яка може виникнути, це недостатній потік теплоносія, що залежить від параметрів внутрішньобудинкової мережі. Тоді відсутність регулятора-вентиля в перемичці-байпасу може бути перепоною для забезпечення необхідного відбору теплоенергії. Однак, при верхній подачі носія цього не повинно трапитися.
« Останнє редагування: 13 Вересня 2010, 18:18:38 від gro-za »
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #83 : 13 Вересня 2010, 19:02:19 »

Вікторе Івановичу, дякую Вам за відповідь. Всі поради і зауваження приймаю на "озброєння". Отже я так розумію, що питання з встановлення байпасу відпало. Цікаво, чому сантехнік мені не сказав що така перемичка між трубами і є байпас  >:(.  Вже легше. Але ж все одно дуже переживаю за встановлення лічильника, його опломбування та підписання актів. Часу залишилось обмаль.
Ще одне питання про регулятор-вентель в перемичці-байпасу. Це такий же вентиль як у мене вже стоїть чи щось інше. Якщо так, то буду встановлювати. Прошу пояснення.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #84 : 13 Вересня 2010, 20:08:25 »

Вікторе Івановичу, дякую Вам за відповідь. Всі поради і зауваження приймаю на "озброєння". Отже я так розумію, що питання з встановлення байпасу відпало. Цікаво, чому сантехнік мені не сказав що така перемичка між трубами і є байпас  >:(.  Вже легше. Але ж все одно дуже переживаю за встановлення лічильника, його опломбування та підписання актів. Часу залишилось обмаль.
Ще одне питання про регулятор-вентель в перемичці-байпасу. Це такий же вентиль як у мене вже стоїть чи щось інше. Якщо так, то буду встановлювати. Прошу пояснення.
Вентиль такий самий. Однак, користування ним вимагає обачності. Можна випадково перекрити цей вентиль і водночас на вході або на виході радіатора. І тоді циркуляція по стояку припиниться, сусіди за це не подякують. Було б краще встановити 3-ходовий вентиль, однак ця штука стала чомусь дефіцитною. Додатково - Боже упаси застосовувати радянські вентилі, дуже ненадійні, але у 70-их роках активно встановлювалися. Тоді існувала проблема перегріву помешкань від ЦО, від неї рятувалися байпасами з 3-ходовими вентилями. А тепер скоріше недогрівають, ніж навпаки.
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #85 : 14 Вересня 2010, 11:38:34 »

Вікторе Івановичу, ще хочу уточнити про 3-ходовий вентиль. Він потрібен лише на одному байпасі де буде встановлений теплолічильник?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #86 : 14 Вересня 2010, 13:19:35 »

Вікторе Івановичу, ще хочу уточнити про 3-ходовий вентиль. Він потрібен лише на одному байпасі де буде встановлений теплолічильник?
На кожному, оскільки потреба в регулюванні тепловіддачі радіатора залишається незалежною від забезпечення нормативних параметрів для теплолічильника. У разі недогріву доводиться пропускати увесь або майже увесь потік теплоносія через радіатор. Розподілювачу обліку це не зашкодить, а у місці встановлення теплолічильника доведеться слідкувати, щоб перепад температур на вході та виході контрольного радіатора залишався у межах від 3-х градусів Цельсія.
Записаний

Дзига

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 10
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #87 : 15 Вересня 2010, 20:01:08 »

Доброго здоров’я Вікторе Івановичу.
Мені дуже кортить встановити тепловий лічильник. Але  і  в Харкові теж  фірми кажуть що неможна  встановлювати на однотрубну систему опалювання т\лічильника. Я пенсіонер і витрати на встановлення, як на мене, досить суттєві. Але я згодна на ці витрати, та Азаров мені пропонує  субсидію  на опалення лише б я нічого не робила для збереження тепла. Прийняти від нього таку подачку – цим я дам свою згоду з його  політикою керування .Але мені таке керування не подобається. Ставити т\ лічильника це багато клопоту бо не хочуть ліцензовані специ того робити, якщо цю роботу виконає простий сантехнік - відмовлять в реєстраціє чи ще щось придумають. От і гадаю як з цього скрутного становища вийти. :(
Записаний

Світлана

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 83
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #88 : 16 Вересня 2010, 13:22:18 »

Вентиль такий самий. Однак, користування ним вимагає обачності. Можна випадково перекрити цей вентиль і водночас на вході або на виході радіатора. І тоді циркуляція по стояку припиниться, сусіди за це не подякують. Було б краще встановити 3-ходовий вентиль, однак ця штука стала чомусь дефіцитною. Додатково - Боже упаси застосовувати радянські вентилі, дуже ненадійні, але у 70-их роках активно встановлювалися. Тоді існувала проблема перегріву помешкань від ЦО, від неї рятувалися байпасами з 3-ходовими вентилями. А тепер скоріше недогрівають, ніж навпаки.

Доброго дня, Вікторе Івановичу! Треба ще одне пояснення по 3-ходовому вентилю. Знайшла в магазині кран шаровий 3-ходовий TRE VIE, IVR, Італія, але вони бувають T-образні та L-образні. Не наважилася купити без уточнення з Вами (надаю фото).
Вчора обзвонила 6 компаній з приводу встановлення теплолічильника. Поки що тільки відмови. На двох компаніях "спеціалісти-інженери" навіть не знають що таке байпас. Мені довелося їм пояснювати, але їх думка не змінилася. Отже пошуки продовжуються.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Квартирні прилади обліку тепла та води
« Reply #89 : 16 Вересня 2010, 17:50:02 »

Цитувати
Знайшла в магазині кран шаровий 3-ходовий TRE VIE, IVR, Італія, але вони бувають T-образні та L-образні. Не наважилася купити без уточнення з Вами (надаю фото).
Кран, показаний на фото, очевидно Вам підійде при умові правильного монтажу байпаса. Повідомте адресу магазину, можливо я огляну наявні варіанти і дам більш аргументовану пораду.
« Останнє редагування: 16 Вересня 2010, 17:59:34 від gro-za »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email