'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.


Відповідь

Ім'я:
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:

Вкладення:
(Clear Attachment)
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 24000KB, maximum individual size 8000KB
Verification:

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Юрій Васильович
« : 01 Березня 2016, 19:52:06 »

Так.
Автор: Columbina
« : 01 Березня 2016, 19:41:41 »

Спасибо. проясняется.
В Реестр вносятся председатель правления - как  руководитель и управляющий -  с правом подписи. Правильно?
Автор: Юрій Васильович
« : 01 Березня 2016, 16:01:33 »

В статуті потрібно зразу передбачити обох. Приймати на роботу ( підписувати договір) буде голова правління, але треба встановити в статуті, що спочатку рішення приймають збори. Щоб не було потім звинувачень, що правління кого поопало бере. ФОП йому бути не потрібно.
Автор: Columbina
« : 01 Березня 2016, 14:01:41 »

не совсем поняла. Если сегодня собственники намерены принять управляющего . а через 2 года будет управлять будет самостоятельно (председатель правления) - в устав потом вносятся изменения или это можно сразу включить в устав 2 варианта? Управляющего на работу по договору принимает правление? Все права и обязанности председателя и управляющего прописываем в уставе? Нанятый управляющий не обязательно должен быть ФОП?
Автор: Юрій Васильович
« : 01 Березня 2016, 09:18:36 »

Добрый день! В ходе создания ОСМД столкнулись с вопросами.

В нашем ЖСК председатель кредиты берет. тайно от жильцов.
Так  у Вас ЖБК  чи ОСББ? В будиинках ЖБК створення ОСББ можливе лише у спосіб реорганизації, це трохи інша процедура (ст.  5 ЗУ "Про ОСББ"). 
Чи Ви вирішили пограти у "кошки мышки" з форумчанами?
На собрании инициативная группа явно переборщила: было предложено председателя избрать из состава правления, которое в свою очередь состоит из собственников. При этом председатель имеет право подписи, з\п не получает,
Нема питань... Збори мають право на це.
председатель...  ...дает доверенность на управителя, который является сторонним физическим  лицом, выполняет работу и получает з\п.
Тут не так. Управителем не може бути фізична особа. Законодавством визначено, що управління будинком це послуга, яка надається відповідно  до "Правил  управління...". Управителем може бути або юридична особа,  або ФОП - фізична особа підприємець (повинна мати дозвіл на  дііяльність за  відповідним КВЕД). З управителем ОСББ  укладає договір на управліняя будинком. Управителю ні яка довіреність  не потрібна.
ОСББ має  визначитись чи воно Управляє будинком самостійно,  чи передає функції управління  ( всі або частково) Управителю чи  Асоціації ОСББ ( ст.  12 ЗУ "Про  ОСББ").
Якщо ОСББ вирішило, що здійснюватиме  управління самостійно ( через свої органи),  а серед співвласників будинку нема такої особи, яка з цим упорається, то є  можливим запросити компетентну особу що не входить у перелік співвласників (  навіть  не мешкає в будинку). Типовий статут ОСББ у редакції до 2003р. навіть мав таке положення:
Цитувати
9.19. Правління  об'єднання на договірній основі може найняти на роботу керуючого  справами  об'єднання  для  виконання  окремих функцій   правління.   Керуючий  справами  об'єднання  несе  повну матеріальну відповідальність за  дії,  внаслідок  яких  об'єднанню завдано матеріальних збитків.
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0214-96/ed19960405  (Подібне є і в ЖБК:
Цитувати
Правління кооперативу може наймати виконавчого директора  для оперативного   управління   діяльністю   кооперативу.   Виконавчий директор не може бути членом кооперативу.
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1087-15 )
В деяких ОСББ подібну посаду  називають  "Управляючий ОСББ".   В наступних ( і  в останній) редакціях типових  статутів ОСББ і в ЗУ "Про  ОСББ" про "керуючих-управляючих" вже не згадують.  Бо держава вигадала управителя і послугу  з управління будинком. Управителем до 01.07.2015р. могла бути лише юридична особа ( наміри власників загнати в ОСББ, якими б керували ті самі КП або новітні керуючі компанії).  Зараз це ще й ФОП.   Проте закон  і не забороняє ОСББ мати найнятих управляючих. Тому і зараз цей варіант є можливим.  Але просто довіреності недостатньо. По-перше наявність такої посади повинна бути передбачена в Статуті ( прописані всі права та обов'язки). Потім ОСББ повинне з нею укласти трудовий договір. Наврядчі вона зможе діяти зовсім не підписуючи ні яких документів, тому її доведеться вносити у дані ЄДР принаймні як підписанта (керівником буде голова правління). Очевидно, що управляючогго доведеться обирати і до складу правління.  Тут я би рекомендував прописати у Статуті і в положенні про правління, що управляючий має лише дорадчий голос ( все таки це не співвласник).
Автор: Gelo
« : 01 Березня 2016, 02:08:57 »

дает доверенность на управителя, который является сторонним физическим  лицом, выполняет работу и получает з\п. Хорошо придумали?! :o :o :o

В данном вопросе нарушения закона нет.  Управитель не обязан быть совладельцем дома.
Здесь другое нарушение. Функции по управлению домом передаются управителю решением общих сборов, но не председателем.
Закон об ОСМД http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2866-14
Автор: Columbina
« : 01 Березня 2016, 00:08:51 »

Огромное спасибо!
Вы подтвердили мои худшие  предположения и они перевоплотились в уверенность: так жить нельзя!
На собрании инициативная группа явно переборщила: было предложено председателя избрать из состава правления, которое в свою очередь состоит из собственников. При этом председатель имеет право подписи, з\п не получает, дает доверенность на управителя, который является сторонним физическим  лицом, выполняет работу и получает з\п. Хорошо придумали?! :o :o :o
Автор: thunderclap
« : 29 Лютого 2016, 20:33:52 »

Доверитель является совладельцем, поверенный лишь действует от имени и в интересах доверителя. В ОСМД выборные должности могут занимать лишь совладельцы, соответственно поверенный не может быть избран, а вот его доверитель может. Лицо избранное обязано непосредственно исполнять обязанности, соответственно полномочия избранного лица не могут осуществляться иным лицом по доверенности
Автор: Columbina
« : 27 Лютого 2016, 19:51:37 »

Добрый день! В ходе создания ОСМД столкнулись с вопросами. 1. Собственник жилья может принять участие в общем собрании через представителя на основании доверенности. Может ли быть избран в правление человек, который действует на основании доверенности? По логике собственник доверяет право голоса от своего имени по вопросам своей собственности, а правление имеет другие функции\полномочия и действует от имени всех совладельцев. Поэтому думаю. что в правление может быть избран только собственник.
2. Может ли быть избран председателем человек, который представляет интересы собственника по доверенности?

Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email