Добрый день! В ходе создания ОСМД столкнулись с вопросами.
В нашем ЖСК председатель кредиты берет. тайно от жильцов.
Так у Вас ЖБК чи ОСББ? В будиинках ЖБК створення ОСББ можливе лише у спосіб реорганизації, це трохи інша процедура (ст. 5 ЗУ "Про ОСББ").
Чи Ви вирішили пограти у "кошки мышки" з форумчанами?
На собрании инициативная группа явно переборщила: было предложено председателя избрать из состава правления, которое в свою очередь состоит из собственников. При этом председатель имеет право подписи, з\п не получает,
Нема питань... Збори мають право на це.
председатель... ...дает доверенность на управителя, который является сторонним физическим лицом, выполняет работу и получает з\п.
Тут не так. Управителем не може бути фізична особа. Законодавством визначено, що управління будинком це послуга, яка надається відповідно до "Правил управління...". Управителем може бути або юридична особа, або ФОП - фізична особа підприємець (повинна мати дозвіл на дііяльність за відповідним КВЕД). З управителем ОСББ укладає договір на управліняя будинком. Управителю ні яка довіреність не потрібна.
ОСББ має визначитись чи воно Управляє будинком самостійно, чи передає функції управління ( всі або частково) Управителю чи Асоціації ОСББ ( ст. 12 ЗУ "Про ОСББ").
Якщо ОСББ вирішило, що здійснюватиме управління самостійно ( через свої органи), а серед співвласників будинку нема такої особи, яка з цим упорається, то є можливим запросити компетентну особу що не входить у перелік співвласників ( навіть не мешкає в будинку). Типовий статут ОСББ у редакції до 2003р. навіть мав таке положення:
9.19. Правління об'єднання на договірній основі може найняти на роботу керуючого справами об'єднання для виконання окремих функцій правління. Керуючий справами об'єднання несе повну матеріальну відповідальність за дії, внаслідок яких об'єднанню завдано матеріальних збитків.
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0214-96/ed19960405 (Подібне є і в ЖБК:
Правління кооперативу може наймати виконавчого директора для оперативного управління діяльністю кооперативу. Виконавчий директор не може бути членом кооперативу.
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1087-15 )
В деяких ОСББ подібну посаду називають "Управляючий ОСББ". В наступних ( і в останній) редакціях типових статутів ОСББ і в ЗУ "Про ОСББ" про "керуючих-управляючих" вже не згадують. Бо держава вигадала управителя і послугу з управління будинком. Управителем до 01.07.2015р. могла бути лише юридична особа ( наміри власників загнати в ОСББ, якими б керували ті самі КП або новітні керуючі компанії). Зараз це ще й ФОП. Проте закон і не забороняє ОСББ мати найнятих управляючих. Тому і зараз цей варіант є можливим. Але просто довіреності недостатньо. По-перше наявність такої посади повинна бути передбачена в Статуті ( прописані всі права та обов'язки). Потім ОСББ повинне з нею укласти трудовий договір. Наврядчі вона зможе діяти зовсім не підписуючи ні яких документів, тому її доведеться вносити у дані ЄДР принаймні як підписанта (керівником буде голова правління). Очевидно, що управляючогго доведеться обирати і до складу правління. Тут я би рекомендував прописати у Статуті і в положенні про правління, що управляючий має лише дорадчий голос ( все таки це не співвласник).