Прикладом про «20 Гкал» я доказую, що при правильному розділені,( якщо їм так зручно рахувати з допомогою програмного комплексу поділивши на жилі та нежилі), сума в платіжці не зміниться. 20 Гкал/ 1500 м.кв.=0,013333 Гкал.м.кв.. ; 16 Гкал/ 1200м.кв.=0,013333 Гкал.м.кв. Тобто розрахунок для мешканців залишається незмінним незалежно від наявності, чи відсутності нежилих приміщень. Я в цьому був впевнений, тому і почав боротьбу, але отримав спротив в «Київтепло».
Це не розрахунок. Цей приклад не має ніякого обгрунтування звідки взялось число 16. Якщо Теплоенерго вигадало якийсь алгоритм розподілу загального об'єму отриманих будинком Гкал на "отримані житловими" та "отримані нежитловими" приміщеннями, то хай ознайомлять Вас з ним. А ми вже потім проаналізуємо.
Маючи можливість знімати показники з лічильника, я в той же час не знаю, коли зняли показники тепловики та скільки дорахували по середньому. Тобто, не знаю кінцевої цифри, без якої підрахунки не можливі.
Ви маєте право бути присутнім під час знімання показників. Маєте право отримати ці дані за запитом. Я, наприклад, вже 12 років кожен раз отримую другий прмірник акту зняття показів тепломіра у будинку. І самостійно розраховую свій платіж на один - два тижня раніше від офіційного надання платіжок.
Моя попередня боротьба в інший справі закінчилась моєю перемогою. Думаю, що мій досвід буде цікавий та корисний іншим. Справа № 761/6144/15 (суддя Гуменюк).
Юрію Васильовичу ! На цей раз я вже Вас не зрозумів . Я два місяці наполягаю на думці, що «Наявність нежитлових приміщень, якщо вони підключені до загальної мережі опалення будинку, ніяким чином не повинно позначатися на оплаті опалення мешканцями будинку».
« Для визначення одиниці тепла на м. кв., спожиті Гкал на обидва будинки я ділю на загальну опалювальну площу двох будинків . В даному випадку 46,6126 Гкал ділю на 3660 м. кв. та помножую на площу своєї квартири» «Одні пишуть , що враховують інші не враховують наявність в будинку нежитлових приміщень. А навіщо мені ці подробиці, це їх справа користуватися цією інформацією. Якщо є нежитлові приміщення , то вони сплачують по інших тарифах, а я тут при чому..? Рахуючи, як описав за грудень 2019 р. , я ще і переплачую, бо плачу не враховуючи понижуючий коефіцієнт на опалення парадного»». На розрахунок - загальні Гкал на два будинки ділимо на опалювальну площу обох будинків - не згодні, хоча це прописано в постанові №633». « Хоча з Теплоенерго я не знайшов порозуміння, висновок можна зробити такий: для визначення кількості Гкал на опалення квартири достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за попередній місяць. Наявність нежитлових приміщень ніяким чином не повинно позначатися на визначені одиниці тепла на 1 м. кв.» «Наявність нежитлових приміщень, якщо вони підключені до загальної мережі опалення будинку, ніяким чином не повинно позначатися на оплаті опалення мешканцями будинку». «У Вас дивна арифметика. Спочатку 20 Гкал, потім 16» На жаль розрахунок за тепло відбувається по показникам платіжок, а не з наших дописів на форумі. В платіжках немає даних про загальну кількість Гкал на місяць. Тому не кожний може самостійно порахувати і впевнитись , що його не «надули» Маючи можливість знімати показники з лічильника, я в той же час не знаю, коли зняли показники тепловики та скільки дорахували по середньому. Тобто, не знаю кінцевої цифри, без якої підрахунки не можливі. Ви бачили наші платіжки, з них простій людині мало що зрозуміло. В платіжках вони пишуть Гкал, які вони вважають використаними на жилі приміщення. Прикладом про «20 Гкал» я доказую, що при правильному розділені,( якщо їм так зручно рахувати з допомогою програмного комплексу поділивши на жилі та нежилі), сума в платіжці не зміниться. 20 Гкал/ 1500 м.кв.=0,013333 Гкал.м.кв.. ; 16 Гкал/ 1200м.кв.=0,013333 Гкал.м.кв. Тобто розрахунок для мешканців залишається незмінним незалежно від наявності, чи відсутності нежилих приміщень. Я в цьому був впевнений, тому і почав боротьбу, але отримав спротив в «Київтепло». На форум я звернувся для впевненості в своїй правоті. «Борітеся - поборете!
Моя попередня боротьба в інший справі закінчилась моєю перемогою. Думаю, що мій досвід буде цікавий та корисний іншим. Справа № 761/6144/15 (суддя Гуменюк).
У Вас дивна арифметика. Спочатку 20 Гкал, потім 16 "База знань" нам не потрібна. ми й так знаємо як ПОВИННІ рахувати. Не повинно бути ніякого "(окрім нежитлових приміщень)". Є загальна опалювальна площа будинку. Це сума площ як житловх так і нежитлових приміщень що опалюються. Є кількість спожитого будинком тепла за конкретний місяць. Кількість тепла ділиться на загальну площу. Отримуєм кількість тепла на 1 кв. м в конкретному місяці. Множим отриману кількість тепла на 1 кв. м на опалювальну площу приміщення (хоч житлового, хоч нежитлового). Отримуєм кількість тепла, спожитого конкретним приміщенням. Кількість тепла, спожитого конкретним приміщенням, множим на тариф (житловим на свій, нежитловим на свій). Вас цікавить Ваш тариф.
Вибачте, уточнюю ! Для визначення кількості Гкал витрачених на опалення квартири за місяць, достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за цей місяць. Пропоную ознайомиться з «Базою знань»:
База знань контактного центру міста Києва 1551 — це особлива база даних, розроблена для управління, збору, зберігання та пошуку систематизованої інформації, що стосується різних сфер життєдіяльності міста Києва!
4. Розрахунки за послуги з централізованого опалення «Споживач оплачує послуги згідно з показаннями лічильника пропорційно опалюваній площі квартири. Після зняття показань засобу обліку, розрахований обсяг споживання, розподіляється між мешканцями пропорційно опалювальної площі квартир та нежитлових приміщень (якщо такі підключені до централізованого опалення). Методика здійснення нарахувань по квартирі: Обсяг споживання тепла в Гкал., який припадає на мешканців будинку ділиться на опалювальну площу мешканців будинку, множиться на опалювальну площу квартири та множиться на відповідний тариф. Наприклад кількість Гкал, яка була витрачена на опалення мешканців будинку складала 119,13869 Гкал. Опалювальна площа на мешканців будинку складає 4822,07 кв.м. Розрахунок Гкал, спожитих на опалення квартири здійснюється так: 119,13869 Гкал : 4822,07 кв.м. = 0,02470 Гкал/кв.м.*65,45 кв.м. (опалювальна площа квартири) = 1,61707 Гкал.* 657,24 грн.(тариф) = 1 062,80 грн.» Червоним виділив розрахункову вартість опалення 1 м. кв. Цей показник змінюється кожен місяць в основному залежно від температури та об,єму теплоносія . Наявність нежитлових приміщень, якщо вони підключені до загальної мережі опалення будинку, ніяким чином не повинно позначатися на оплаті опалення мешканцями будинку. Наводжу приклад: Умовний жилий будинок на 10 квартир має опалювальну площу 1500 м. кв. Спожито мешканцями за місяць 20 Гкал. Розрахунок : 20 Гкал/1500м.кв=0,0133333 Гкал/м.кв. Цю одиницю кожен може помножити на площу своєї квартири та на тариф і вирахувати ціну свого комфортного життя. А тепер уявимо, що декілька квартир площею 300 м. кв. продали і перевели в нежитлові. Площа житлових зменшилась до 1200 м. кв. Якщо в програмний комплекс внесені правильні показники, то в квитанції буде запис :»Спожито мешканцями згідно показників будинкового лічильника 16 Гкал . Опалювальна площа будинку (окрім нежитлових приміщень):1200 м. кв. 300 м. кв. нежитлових приміщень постачальнику тепла оплачуються згідно Постанови КМУ по тарифам в залежності від виду діяльності, яка відбувається в цих приміщеннях. В моєму випадку вважаю, що в програмний комплекс внесені невірні дані і їх треба відкоригувати.
для визначення кількості Гкал на опалення квартири достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за попередній місяць. Наявність нежитлових приміщень ніяким чином не повинно позначатися на визначені одиниці тепла на 1 м. кв.
Шановні ! Поки ще не можу сказати , що всі питання вирішив. Отримав «відомості» з Теплоенерго по зняттю показників з лічильника. Хто не знає – це по добова відомість використання теплової енергії за період між останнім та попереднім зняттям показників та підсумок за цей період. Зняття відбувається не обов’язково з 1-го по 31-е. Дні , які їм не вистачає добавляють по середньому. В платіжках пишуть Гкал , які вони рахують мешканцям . Якщо в платіжці є строчка: «Спожито мешканцями згідно з показаннями будинкового лічильника ХХХ гкал за такий-то період. Опалювальна площа будинку (окрім нежитлових приміщень) ХХХ м. кв.» , це означає, що вони вже відрахували Гкал , які вони вважають використали нежитлові приміщення. Скільки рахують нежитловим приміщенням можна дізнатися тільки маючи дані відомостей. Можу підтвердити, що під час проведення мешканцям нарахувань, враховується наявність в будинку нежитлових приміщень. Що це означає ? В програмний комплекс підприємства, яке надає тепло, закладаються дані про житлові, нежитлові площі та МЗК, які надаються від балансоутримувача чи інших «контор». Якщо закладені хибні дані, то хибні і розрахунки. Неправдиві дані особливо часто трапляються по старим будинкам . Так при опалювальній площі в нашому будинку 1627,31 м. кв., ( з довідки Жек), в програмному комплексі закладено 1361,31 м. кв. Це, можливо, описка, але при визначені кількості Гкал на 1 м. кв. опалювальної площі , це зайві сотні грн. Як приклад, квартира на 80 м. кв. в першому випадку (беру умовні 40 Гкал за місяць по площі 1627,31 м. кв.) (40 Гкал /1627,31=0,02458 Гкал Х 80 = 1,9664 Гкал. Якщо площа1361,31м. кв. , то 2,35 Гкал. Помножте Гкал на тариф та побачите різницю. І так кожен місяць. Хоча з Теплоенерго я не знайшов порозуміння, висновок можна зробити такий: для визначення кількості Гкал на опалення квартири достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за попередній місяць. Наявність нежитлових приміщень ніяким чином не повинно позначатися на визначені одиниці тепла на 1 м. кв. Маю на меті відвідати ще раз тепловиків бо проаналізував аудиозапис розмови та бачу нестиковку в їх доводах. З відповіді начальника управління продажу теплової енергії: «Питання отримання та оновлення технічного паспорта будинку має вирішуватися співвласниками будинку безпосередньо з балансоутримувачем… У разі виявлення невідповідності площ приміщень будинку , що відображені в Програмному комплексі Підприємства, фактичним, балансоутримувач має вжити заходів щодо внесення змін до технічного паспорта…та надати оновлену інформацію КП «КИЇВЕНЕРГО».
Побував на прийомі в Київтепло. Згоди по ключовим питанням не досягли. Маю аудіозапис розмови. На розрахунок - загальні Гкал на два будинки ділимо на опалювальну площу обох будинків - не згодні, хоча це прописано в постанові №633. Розмова тривала пів-години, треба слухати і аналізувати. Далі буде.
Сьогодні отримав платіжку за січень 2020 р., в якій 41,608 Гкал ,(майже правда) ,але площа будинку – 2367,62 кв. м.? Передивився платіжки за попередній сезон та з жовтня 2019 р. Крім одної у всіх платіжках площа будинку – 1091,31 кв.м. Знайшов єдину за квітень 2019 р. де площа – 2367,62 кв. м. , я до цього не звернув на нею увагу, тому що цифра 1091,31 кв. м. фігурує з 14 року. Я повідомляв, що маю змогу контролювати лічильник, крім того маю офіційні протоколи зняття показників. Нагадую, що опалювальна площа обох будинків 3668,9 кв.м. на це є довідки з ЖЕКу. Завтра іду на прийом в Київтепло.
Зараз у нас такі квитанції, більше нічого. В своїх заявах я намагався дізнатися, чому при 1627м. кв. опалювальної площі з довідки ЖЕКу , в квитанції 1091 кв м. З останньої відповіді я зрозумів, що дані в програмному комплексі Київтепло ще з часів советів і їм не хочеться перейматися їх переглядом. Довідки з ЖЕКу про опалювальну площу обох будинків я надавав їм декілька разів ще з 2013 р. Готуюсь до розмови 13.02., зберу знову всі довідки та буду боротися. Ви пам,ятаєте, я колись надсилав відео - "Ніколи не здавайся". Я і тоді не здався та виграв. СЛАВА УКРАЇНІ !
Юрію Васильовичу ! Можливо я погано сформулював питання. Я все це пояснюю тепловикам в заявах, а вони відповідають про «жилі та нежилі приміщення…» і т. п. Одні пишуть , що враховують інші не враховують наявність в будинку нежитлових приміщень. А навіщо мені ці подробиці, це їх справа користуватися цією інформацією. Якщо є нежитлові приміщення , то вони сплачують по інших тарифах, а я тут при чому..? Рахуючи, як описав за грудень 2019 р. , я ще і переплачую, бо плачу не враховуючи понижуючий коефіцієнт на опалення парадного. Доречи в парадному при температурі зовні -0, в парадному 7-10 градусів, тобто зовсім платити не потрібно. Но це окреме питання. Рахуючи по своєму Теплоенерго кожен місяць збільшує мій ,буцімто, борг. Справа може дійти до суду, тому я питаю ,чи треба мені звертати увагу на їх розрахунки, чи вести свій розрахунок ? Справа в тому, що з 2013 року на мої численні спроби спілкування з відповідальною особою з «Київенерго», а зараз з «Київ тепло» мені вдалося перший раз домовитися про прийом 13.02.до одного з відповідачів на мої запити. Хотілося б знати напевно, чи я правий.
Питання таке: чи повинен я при розрахунку для себе одиниці тепла на м. кв. звертати увагу на наявність в будинку нежитлових приміщень, які користуються загальною мережею ?