1. Договор Вы можете предложить им сами свой (официально), который соответствует Типовому, если их договор не соотвествует Типовому.
7. Договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що укладається виконавцем із споживачем - фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, є договором приєднання.
{Статтю 26 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 1198-VII від 10.04.2014}
2. Новые счетчики опечатывать не обязательно,Після встановлення будь-якого лічильника опломбовуються місця з'єднання його з трубопроводом.
3. Если Вы установили новые сертифицированные счетчики (тем более, если те, кто их устанавливал имеют лицензию на это), и периодически (лучше регулярно) передаете их показания исполнителю (или КП ГИВЦ, если это Киев), то никто не имеет права игнорировать показания счетчиков при начислении платы за соответствующие услуги.Якщо та організіція під час монтажу лічильника опломбувала місця з'єднання його з трубопроводом і вказала це у відповідних документах.
1. Якщо договір приєднання не відповідає Типовому, він не може вважатись законним. Крім того, в реальності всі виконавці ЖКП, з якими я маю справу, додатково пропонують усім споживачам укладати прямі договори. Може вони так себе перестраховують?Якщо запропонований договір не відповідає тииповому, Споживач має право оскаржувати такий договір усіма доступними способами, в тому переліку і у суді. А пропонувати свій текст договору приєднання споживач не має можливості:
Стаття 634. Договір приєднання
1. Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
2. Договір приєднання може бути змінений або розірваний на вимогу сторони, яка приєдналася, якщо вона позбавляється прав, які звичайно мала, а також якщо договір виключає чи обмежує відповідальність другої сторони за порушення зобов'язання або містить інші умови, явно обтяжливі для сторони, яка приєдналася. Сторона, яка приєдналася, має довести, що вона, виходячи зі своїх інтересів, не прийняла б цих умов за наявності у неї можливості брати участь у визначенні умов договору.
2. Мої квартирні лічильники води були встановлені ЖЕКом рівно 12 років тому (ЖЕК їх не опломбовував), після чого я сам їх знімав і возив на повірку, а рік тому вже новий виконавець ЖКП склав акт про поточні показники, у якому просто відмітив, що пломб і попередніх показників - немає. При усіх цих обставинах виконавці ЖКП визнали у суді показники моїх лічильників.Вам пощастило. "Клієнт - лопух". Взагалі то іх право, визнавати, а не обов'язок. Вірогідно виконавці самі припустилися помилок чи порушень, тому і не стали сперечатися.
3. На якій підставі суд може не визнати показники квартирного лічильника, який пройшов повірку, а споживач сповіщав виконавця про його поточні показники? Тим більше - якщо представник споживача [? ? ?] оглядав лічильники і склав акт без зауважень про "втручання" та показники?Лічильник повинен бути взятим на абонентський облік:
ПРАВИЛА надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведенняВиробники і виконавці повинні дотримуватися
9. У квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.
Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.
32. Виконавець зобов'язаний:
9) забезпечувати за заявою споживача взяття на абонентський облік у тижневий строк квартирних засобів обліку;
ПРАВИЛА користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах УкраїниВідповідно до них
5.10. Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником виробника і захищені від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані виробником.Тому, перед взяттям на абонентський облік, лічильник опломбовується. Це не про держпломбу мова, а про опломбування з'єднань. Відсутність пломби на з'єднанні дає можливість в процесі експлуатації заміняти лічильник на патрубок і споживати воду без обліку. Це речі очевидні.
Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються.
Стаття 626. Поняття та види договорута
1. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Стаття 627. Свобода договору? Ніяк. А тому так званий "договір приєднання" - ніякий не договір взагалі, а знущання над здоровим глуздом.
1. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
ЗУ "Про ЖКП"
Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги
2. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.
ПРАВИЛА надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведенняЗакон України і навіть постанова Кабміну вище за наказ міністерства.
Порядок обліку та оплати послуг
Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту1615 цих Правил < У разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання. >. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.
Закон України і навіть постанова Кабміну вище за наказ міністерства.
Споживач не зобов'язаний писати заяву виконавцю з проханням взяти на облік квартирні лічильники. Я написав заяви про показники лічильників виконавцям і надав їм усі необхідні документи і дані (поставив їх перед фактом). Вони у суді визнали всі показники моїх лічильників, тобто те, що вони взяли їх на абонентский облік. Благати їх опломбувати лічильники я не зобов'язаний, перевіряти показники - також.
. Я написав заяви про показники лічильників виконавцям і надав їм усі необхідні документи і дані (поставив їх перед фактом). Вони у суді визнали всі показники моїх лічильників, тобто те, що вони взяли їх на абонентский облік. Благати їх опломбувати лічильники я не зобов'язаний, перевіряти показники - також.Явже Вам казав, що Вам пощастило бо Ваші опоненти виявилися "ЛОХАМИ". Та це не означає, що Ваш окремий конкретний випадок можна вважати за правило.
Закон України і навіть постанова Кабміну вище за наказ міністерства.Так Ви ж закон спочатку почитайте
ЗУ "Про ЖКП"
Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги
2. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.
ЗУ "Про питну воду та питне водопостачання"
Стаття 3. Законодавство у сфері питної води та питного водопостачання
Законодавство у сфері питної води та питного водопостачання складається з Водного кодексу України ( 213/95-ВР ), Кодексу України про надра ( 132/94-ВР ), законів України "Про охорону навколишнього природного середовища" ( 1264-12 ), "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" ( 4004-12 ), цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у цій сфері.
А як ст.634 ЦК узгоджується з:Це Ваша особиста думка, яка ніяк не узгоджується з нормами чинного законодавства.ЦитуватиСтаття 626. Поняття та види договорута
1. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.ЦитуватиСтаття 627. Свобода договору? Ніяк. А тому так званий "договір приєднання" - ніякий не договір взагалі, а знущання над здоровим глуздом.
1. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
А чи ллється з кранів українців питна вода?Так, така проблема існує. Але це інше питання.
Щодо пломб на з'єднаннях лічильників води з трубами - якщо їх встановлювали ще ЖЕКі, то вони, як правило, робили це без ліцензій і таких пломб не ставили. Ні у кого з моїх знайомих таких пломб немає. А оскільки виконавці приймають показники лічильників і виставляють по ним рахунки - значить вони взяли відповідні лічильники на абонентский облік безвідносно наявності чи відсутності пломб на з'єднаннях лічильників води з трубами і це їх влаштовує і тому претензій від них з цього приводу бути не може, бо їм ніхто не заважав зробити перевірку і пломбування у разі необхідності.В Києві взагалі не було визначених у законний спосііб виконавців... У ЖЕКах був бардак (може і не у всіх...). Київенерго та Київводоканал не могли бути виконавцями згідно до, чинного на той час, законодавства.
теперь Киевэнерго говорит, что нужно подписать договор, иначе они не поставят пломбу и будут насчитывать по 3 куба на человека, как на квартиру без счетчика.Київенерго тепер виконавець. Його наміри опломбувати лічильник є законними. А що віідповіли Ви?
2. Новые счетчики опечатывать не обязательно,Шо не відповідає нормам чинного законодавства...
Киевэнерго говорит, что нужно подписать договор, иначе они не поставят пломбу и будут насчитывать по 3 куба на человека, как на квартиру без счетчикаЦе шантаж і незаконні вимоги з боку виконавця ЖКП. Споживачі ЖКП не зобов'язані підписувати договори, які не відповідають Типовим, тим більше, коли "автоматично" діє договір приєднання. Пломби ставити на з'єднаннях лічильника з трубою повинен виконавець, а споживач повинен дати доступ до лічильників. Якщо споживач дає такий доступ, а виконавець сам не хоче йти до споживача, то це проблема виконавця. Якщо споживач дав хоч один раз показники лічильників виконавцю, копії паспортів на них, лічильник не потребує повірки і споживач не перешкоджав ставити пломби і робити акти звірки, виконавець не має права нараховувати по нормам. Цікаво, що саме це було сказано керівництвом Київводоканалу по "Радіо Ера" - вони якраз спростовували цю паніку населення щодо "переведення на норми споживання" - заспокоюючи, що ніхто нікого не буде переводити на норми споживання, якщо хоч один раз людина дала показники лічильників. Якщо людина більше, ніж три місяці не давала показники, то за ці місяці їй порахують по середнім показникам її лачильників (зазвичай за останні 3 місяці). А якщо людина ніколи ще не давала Київводоканалу показників своїх лічильників - просто треба надати їх і їй все буде перераховано згідно показників її лічильників. Немає ніяких проблем.
Якщо заявка на опломбування лічильника не була виконана протягом понад три місяці, просимо повідомити про це та залишити повторну заявку через сайт або Контакт-центр Київводоканалу.
Чи обов’язково потрібно опломбувати квартирні прилади обліку?http://vodokanal.kiev.ua/ua/page-povirka-lichilnikiv (http://vodokanal.kiev.ua/ua/page-povirka-lichilnikiv)
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05р. №630 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» квартирні засоби обліку беруться виконавцем на комерційний облік.
Для встановлення на комерційний облік квартирного лічильника холодної води мешканцям квартир, які встановили прилад обліку, необхідно звернутись із заявою до виконавця послуг з водопостачання та водовідведення, що обслуговує їх будинок (Київводоканал або житлова організація, яка є колективним споживачем).
Представник виконавця послуг проводить опломбування зі складанням відповідного акту згідно зі встановленим зразком, при цьому необхідно надати свідоцтво про повірку або паспорт на лічильник.
Відповідно до пп.9 п. 32 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 виконавець зобов’язаний забезпечити за заявою споживача постановку квартирного приладу обліку на абонентський облік у тижневий термін з дати подання такої заяви.
давать копии документов на жилье нет желания, то достатньо на копії такого документу написати куди і для чого він надається, причому писати треба не на пустих полях.
Я їм взагалі написав претензію, що тимчасово припиняю оплачувати їх ЖКП, поки я від них не отримаю підтвердження, що вони отримали мої попередні кошти і що їх поточний рахунок правильний.Что послужило поводом? Вам отказали делать сверку по оплате или было уведомление о смене текущего счета для оплаты за ЖКУ. Не очень понятно, что послужило основанием для претензии. Да и сама претензия по поводу ... чего? отсутствие ответа на Ваше обращение. Это уже круто. Вы бы хоть приложили актик о низком давление воды в квартире , что не соответствует нормам. На основании акта требуйте комиссию, замеры давления, перерасчет по оплате и т.д. это хоть видимость создаст - а тут не ответили на письмо, и сразу не буду платить.
Дело в том, что:Вам дали счет для оплаты и у Вас есть корешки с отметкой об оплате на этот счет. О каком растущем долге может идти речь.
1) они проигнорировали не только субсидию, но и мои перечисления на их счет, которые они же мне сами и дали - в результате в платежках с октября 2015 года мой "долг" только растет, хотя его быть вообще не должно;
2) у них дважды поменялся банк ("Хрещатик" вообще лопнул) и они теперь не могут найти деньги потребителей ЖКУ (кстати, как только было объявлено, что деньги, перечисленные в "Хрещатик" могут пропасть - я сразу же прекратил их туда перечислять)."Могут пропасть"-такое объявление не возлагает ответственность на плательщика за не поступление оплаты на р/с исполнителя.
Как я могу в таких условиях продолжать слать деньги в потенциальную "черную дыру"? Пусть они вначале разберутся - на каком "свете" находятся...Ваше решение, это чисто гуманный поступок в отношении возникших проблем у исполнителя. Ведь оплата производится по указанному счету в банке. Официального уведомления об изменении счета так и не было.