'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Світлана

Сторінок: [1] 2 3 ... 6
1
Добрий день!
Хто має відповідь на питання "чи можлива часткова відмова від централізованого опалення?"
Були думки та практика щодо спроб повного відключення.
Мене цікавить саме часткове відключення при вертикальній системі.

Відключаємо декілька "зайвих" стояків а на один (два) ставимо лічильник.
В разі недостатності тепла "догріваємо" електрикою, а при додатковому утепленні може й не прийдеться.

Буду вдячний за думки!

Часткове відключення діючими НПА не передбачені. Відключення від ЦО можливе, якщо всі мешканці будинку згодні, тобто відключається весь будинок.

2
Alex83, ваше КП у листі написало ахінею.
По-перше, всі посилання у листі на нормативні документи взагалі не торкаються фізосіб - власників квартир.
1) Згідно п. 1.2 Правил техніч.експлуатації теплових установок і мереж (наказ МПЕ №71), вони "поширюються на суб'єктів відносин у сфері  теплопостачання  (в  тому  числі,  які мають власні джерела теплопостачання),   що   займаються   виробництвом,  передачею  та постачанням  теплової  енергії  або є споживачами теплової енергії незалежно  від  їхньої відомчої належності та форм власності, що є складовою  частиною  системи заходів щодо організації виробництва, перетворення, постачання та споживання теплової енергії.
     Ці Правила  також  призначено  для  організацій незалежно від їхньої  відомчої  належності  та  форм  власності,  що  здійснюють проектування,  підготовку кадрів для теплових господарств, монтаж, налагодження,  обслуговування і ремонт теплових установок і мереж, а також для здійснення функцій державного енергетичного нагляду за технічним станом і організацією експлуатації теплових установок  і мереж та режимами споживання теплової енергії.
"
Далі читаємо розділ  3. "Терміни та визначення понять": суб'єкти відносин  у  сфері  теплопостачання  -  фізичні   та
юридичні  особи  незалежно від організаційно-правових форм та форм власності, які здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової  енергії,  теплосервісні організації,  споживачі,  органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування;

2) Правила  користування  тепловою  енергією (постанова КМУ №1198) визначають взаємовідносини між теплопостачальними організаціями та споживачами теплової енергії (п.1 Загальні положення). Споживачами теплової енергії -є фізична особа,  яка  є  власником будівлі  або  суб'єктом  підприємницької  діяльності,  чи юридична особа, яка використовує теплову енергію відповідно до договору (п. 3 розділу Терміни).
3) Технічний регламент (постанова КМУ №332, а не 322) визначає вимоги (п.2 Загальної частини), які є обов`язковими для виконання: підприємствами, організаціями   та   фізичними   особами    - суб'єктами підприємницької діяльності,  які провадять господарську діяльність з розроблення,  виробництва, ремонту, продажу і прокату засобів вимірювальної техніки; ...
Ви не є, а ні власником будівлі, а ні субєктом підприємницької діяльності.

По-друге, необхідно зауважити, що відносини між балансоутримувачами, виконавцями послуг з централізованого опалення та споживачами (фізичними особами - власниками квартир) регулюються виключно Законом України «Про житлово-комунальні послуги»  та Правилами з надання послуг з централ. опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення ” затвердженими Постановою КМУ №630 від 21.07.05р.

Щодо відсутності опалювальних приладів в місцях загального користування (МЗК). Вважаю, що необхідно зафіксувати цей факт на фото та відео. Зробити запит до балансоутримувача чи передбачено проектом будинку встановлення опалюв. пристраїв в МЗК, повідомити одночасно, що будь-які пристрої відсутні і з якого часу, а також поцікавитись, чи є відсутність опалювальних приладів в МЗК порушенням «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» затвердженні наказом Державного комітету України з питань ЖКГ від 17.05.05 року N76, які вимагають забезпечення нормативного температурно - вологісного режиму в зимовий період в місцях загального користування, а це +16С. В заяві до КП "Броваритепловодоенергія" також зазначаєте відсутність опалювальних пристроїв в МЗК, а тому вимогу сплачувати за неспожите тепло - протиправними діями з боку посадових осіб КП. Обов`язково фіксуйте порушення ваших прав.

Щодо звернення до Азарова. Я, також як і Валерій, зверталась до "шановного" Миколи Яновича. Мій лист перенаправили до Мін ЖКХ, а ті в свою чергу надіслали відписку. Тому я припинила марну справу - листування.


3
Валерій прав. ТУ для встановлення квартирного теплолічильника не потрібно. Всі дії такі самі як при встановленні лічильників на воду. Вимагайте від керівництва ОСББ документи на підставі яких вони вимагають ТУ та проект. Головний інженер мого КП теж вимагала спочатку проект, але в усній формі. Коли я отримала відповідь на свій письмовий запит, то в ньому вже ніхто нічого не вимагав і не згадував про проект, тому що жодним нормативним документом це не передбачено. Все спілкування з керівництвом переведіть тільки в письмову форму і дійте згідно вимог законодавства і порад на цьому форумі.
Встановити лічильники в квартирі - це ваше право.

4
П О С Т А Н О В А КМУ  від 3 жовтня 2007 р. N 1198
Про затвердження Правил користування тепловою енергією

тільки один цей документ може перекреслити усі старання

Згодна з Тетяною Academia.  Почитайте п. 3 розділу загальні положення.
... споживач теплової енергії - фізична особа,  яка  є  власником
будівлі  або  суб'єктом  підприємницької  діяльності,  чи юридична
особа, яка використовує теплову енергію відповідно до договору;
...

5
Чи є якісь важливі деталі які потрібно передбачити (про які не йшлось в цій темі)? Дякую.
Гадаю, що всі важливі моменти по встановленню теплолічильників і розподілювачів вже описані. Для впевненості можете ще раз перечитати поради учасників форуму. Бажаю успіху.

6
Шановні!
підскажіть, будь-ласка, де можна придбати розподілювачі тепла? у Запоріжжі про таке навіть не чули. Випарювального типу вже не випускають? де знайти електронні? бажано встигнути до початку опалювального сезону! щоб потів довгими зимовими вечорами переписуватись з комунальниками:)
дуже дякую!

Зверніться до учасника форуми Валерія (нік Valery). Він надавав поради в цій темі (дивіться вище, останнє йго повідомлення  було 02 Березня 2012, 09:41:17.) Валерій допоміг мені придбати електронні розподілювачі SIEMENS WHE30.S в тому році. Не гайте часу, якщо хочете встигнути до початку опалювального сезону, бо поставка розподілювачів займе певний час.

7
Опломбування необхідно для захисту від втручання в роботу будь-якого приладу обліку. Я вважаю опломбування як завершальний етап монтажу. Жодних НПА щодо вимог до опломбування не має.
В мене в комплекті до теплолічильника йшла пломба виробника. Організація, яка проводила монтаж, встановила і пломбу. Все це було зафіксовано і в договорі і в акті виконаних робіт.
В наших реаліях життя приходиться окремо шукати організацію, яка встановить прилад, і окремо шукати організацію, яка опломбує цей прилад. Нам "покращують життя вже сьогодні". Якщо є бажання, то рішення знайдеться. Тільки часу прийдеться витратити більше.
 

8
Насправді законодавчо питання повністю врегульовано. І ніякі комісії для прийняття лічильників на облік не потрібні.
Повністю згодна з Тетяна Academia. Все врегульовано «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630., а саме:

Розділ Порядок обліку та оплати послуг :
9. У квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.
Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.
Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.
10. Оплата послуг за показаннями квартирних засобів обліку провадиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок.
Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту 16 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Розділ Права та обов'язки споживача
 пункт 29. Споживач має право на: ...
5) установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік;

Розділ Права та обов'язки виконавця
пункт 32. Виконавець зобов'язаний:
...9) забезпечувати за заявою споживача взяття на абонентський облік у тижневий строк квартирних засобів обліку;

9
У коментарі Мінрегіону стосовно встановлення лічильників теплової енергії у квартирах багатоквартирного житлового будинку та по будинкових вузлів обліку теплової енергії http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4711.msg38098.html#msg38098 зазначено: "Лічильники приймаються в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входять представники власника житлового фонду або уповноваженої організації, виконавця послуг, а також монтажної організації".


Чиновники люблять власні думки видавати за такі, що нібито вимагаються законодавством, не підтверджуючи конкретними посиланнями на закони чи НПА. На мій запит до Мінрегіону, якими законодавчими чи НПА встановлено порядок прийняття лічильників робочою комісією, я отримала відповідь, що порядок законодавчо не врегульований. Отже, виникає питання звідки ж взялася вимога Мінрегіону, що  "Лічильники приймаються в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входять представники власника житлового фонду або уповноваженої організації, виконавця послуг, а також монтажної організації".
Відповідь: зі стелі або таке власне бажання чиновника (при чьому конкретного і навіть з призвіщем).

10
На чергову мою заяву про взяття теплолічильника на абоноблік отримала чергову відписку від балансоутримувача КП "Дирекція". Раніше вигадували "комісійне обстеження квартири". Зараз теж посилаються на лист МінЖКГ, що і у випадку Валерія. Нібито виконавець послуг з теплопостачання КП "Грушківське" звернулося 05.01.2011 року до МінЖКГ для розяснення порядку взяття на абоноблік теплолічильників. І 14.01.2011 !!! (ну дуже оперативно) отримало від МінЖКГ лист- відповідь за №7/9-420, що встановлювати теплолічильники в будинках з вертикальною розводкою не можна. Ще раз переконуюсь в замовленості цього листа: по-перше,  дата листів МінЖКГ, на які йде посилання у Валерія і у мене - 14.01.2010 (я так розумію, що всіх виконавців послуг одночасно осяяла думка  звернутись до МінЖКГ по одному й тому ж питанню); по-друге, порядкові номери листів  - у Валерія посилання на №7/9-418, а у мене на №7/9-420. Штампували для всіх КП скопом.

11
Valery і rot, прийміть мої вітання! Молодці!!! Завдяки Вам, іншим буде легше.

12
Світлано, вітаю!
Якщо потрібна моя допомога по роботі з улюбленими ЖЕО Солом`янки - телефони Вам відомі.
Бачу гарну перспективу у спільній роботі щодо квартирних теплолічильників. КП Дирекція у нас з Вами одна. Пропоную узгодити подальші дії в телефонному режимі.

Дякую, Тетяно! Щодо спільної роботи, то я тільки "ЗА". Ми вже це обговорювали з Вами і моя позиція не змінилася. Зателефоную сьогодні після 20 год.

13
Дякую всім за вітання!
Юрію Васильовичу ви праві - розслаблятися зарано. Навіть, якщо і захочемо, але нам не дадуть. Боротьба для мене тільки починається. Я розумію , що мої скарги та ця ухвала суду тільки ще більше роздратують комунальників. Мені додому вже дзвонила начальник ВСП Грушківське. З"ясовувала зі мною стосунки. Почекаю, що буде далі.   

14
Судовий наказ скасовано. Викладаю ухвалу суду.
Хочу ще раз подякувати Тетяні Academia та Юрію Васильовичу за допомогу, підтримку та небайдужість до проблем користувачів цього сайту.
Прошу адміністратора перенести цю тему до розділу "Судовий наказ"

15
Протокол позитивний. Почекаємо чи буде від нього користь споживачам, бо у перелічиних в протоколі постановах КМУ не має і не було заборони встановлювати теплолічильники в квартирах з будь-якою розводкою, але КП все одно не брали їх на абоноблік. Моє КП заявило, що може візьме теплолічильник на абоноблік після проведення КП "комісійного обстеження квартири" за участю представника Київенерго. Я відповіла їм, що такі дії  є незаконними. Направила запит, в якому просила надати посилання на НПА якими передбачені такі комісійні обстеження квартир. Отримала відписки. Тому КП і надалі будуть вигадувати будь-що, тільки не брати на абоноблік теплолічильники.

Сторінок: [1] 2 3 ... 6

Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email