Взято з першої сторінки сайту Спілки кооператорів та підприємців україни
http://skpu.ecosvit.org/Про масове відключення багатоквартирних будинків від каналізації.За останні тижні жовтня 2010 р. до Спілки Кооператорів та Підприємців України надходить багато сигналів від мешканців та Житлово будівельних кооперативів про те, Першим заступником директора розрахункового департаменту Відкритого акціонерного товариства Акціонерної компанії «Київводоканал», що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Електротехнічна, 16 Люліним В.О., серед мешканців та балансоутримувачів житлових будинків - споживачів послуг питного водопостачання та водовідведення м. Києва, розповсюджується попередження, закріплене печаткою АК «Київводоканал», про обмеження надання послуг водовідведення, відключення житлових будинків від систем міської каналізації...з причини наявності у споживачів нібито існуючої заборгованості перед ВАТ АК «Київводоканал» з оплати за гаряче водопостачання, яке не входить до переліку послуг ВАТ АК «Київводоканал», не передбачене договорами на постачання питної води, у зв’язку з чим очікується підвищення травматизму, загибель тварин, пошкодження обладнання, та виникнення інших негативних наслідків, пов’язаних з погіршенням екологічного та санітарно-епідеміологічного стану, що може виникнути у зв'язку з обмеженням надання послуг з водовідведення.
За даними органів управління житлових кооперативів АК «Київводоканал» вже намагався стягнути нібито існуючу заборгованість через господарські суди. Але під час розгляду справ не зміг пред'явити суду жодного документу, або договору, якій би регулював його відносини з житловими кооперативами, стосовно гарячого водопостачання. А винесені рішення судів були не на користь АК «Київводоканал».
Крім того, для вироблення послуги з гарячого водопостачання АК «Київводоканал» подає воду власнику теплових пунктів у м. Києві - АЕК «Київенерго», якій власне і забезпечує гарячою водою житлові будинкі, та кооперативи. А вартість цієї послуги має бути відшкодована споживачами саме йому, за встановленим органами місцевого самоврядування тарифом у склад якого має входити оплата за гаряче водопостачання та опалення. А, він, у свою чергу, має розраховуватись за використаний об’єм води з водоканалом.
Також, за Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими Наказом Міністерство з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 N 190 п. 3.13 розділу 3 передбачено, що: Суб'єкти господарювання, у яких теплові пункти (котельні) перебувають на балансі або яким вони передані в управління, повне господарське відання, користування, концесію, здійснюють розрахунки з виробником на основі укладених договорів за весь обсяг питної води, яка відпущена з систем водопостачання і використана на потреби гарячого водопостачання та інші потреби, а також розраховуються за власний обсяг водовідведення.
Обсяг питної води, поданої до теплових пунктів (котелень), фіксується засобами обліку, які встановлені на межі балансової належності.
Обсяг гарячого водопостачання, переданий споживачам виконавцем послуг з постачання гарячої води, ураховується в загальному обсязі стічних вод споживачів і оплачується ним за договором з виробником на підставі показів засобів обліку або в порядку, обумовленому договором.
Іншими словами, за об’єм питної води, що постачається для виготовлення гарячої, розраховується власник теплопункту.
Але, всупереч вимогам діючого законодавства України, зокрема ст. 16. ЗУ Про житлово-комунальні послуги, та інших Законів України, якими передбачено безперебійність послуг водовідведення у достатньому обсязі для забезпечення життя і здоров’я людей, ВАТ «АК «Київводоканал», повністю усвідомлюючи можливі наслідки своїх дій, вже починає відключення будинків у Деснянському районі м. Києва від систем водовідведення.
На думку Директора юридичного департаменту та Віце-президента Спілки Кооператорів та Підприємців України Вінника В.С. такі дії посадових осіб ВАТ «АК «Київводоканал» є злочинними, які кваліфікуються діючими Законами України як технологічний тероризм, що є діями, які вчиняються шляхом виведення з ладу і руйнування потенційно небезпечних об'єктів, та які загрожують виникненням надзвичайної ситуації внаслідок цих дій, та становлять небезпеку для персоналу, населення та довкілля, створюють умови для аварій і катастроф техногенного характеру, та рекетом з метою примушування людей та організацій до виконання цивільно-правових зобов'язань шляхом вчинення дій, пов’язаних з небезпекою для життя та здоров'я людей.
Щоб запобігти вказаному злочинові або припинити його, особа, що стала заручником такої ситуації, на підставі ст. 9 ЗУ Про основи національної безпеки України, ст. 97 Кримінального Процесуального Кодексу України, ст. 42 ЗУ Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, ст. 38 ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні, ст. 21 Про місцеві державні адміністрації, ст. 2 Про Службу безпеки України має звернутись безпосередньо до:
• Президенту України Януковичу В. Ф., 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11;
• Голови Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, 02225, м. Київ, пр-т Маяковського, буд. 29;
• Прокурору Деснянського району міста Києва, 02225, вул. Каштанова, буд. 9;
• Начальнику Деснянського РУГУМВС України в м. Києві, 02217, м. Київ, вул. Драйзера, буд. 9-б;
• Начальнику Управлiння Служби безпеки України у м.Києвi, 01010, м. Київ, пров. Аскольдів, 3а;
• Головному лікарю Санепідстанції Деснянського р-ну м. Києва 02232, м. Київ, вул. Данькевича, буд. 4,
які, у свою чергу, на підставі письмового, або усного звернення, мають виконати свої функції, у відповідності з покладеними на них вказаними вище законами обов’язками, із запобігання вчинення даного виду злочину.
Як заявили представники органів управління житлово-будівельних кооперативів, що потрапили в таку ситуацію, на початку жовтня багато з них вже звернулись до вказаних державних органів з такими офіційними письмовими заявами. Але, відповідного реагування не відбулось. А, вже за декілька днів їх відвідали сан-технічні бригади АК «Київводоканалу», які здійснили відключення будинків від каналізаційної мережі міста.
При такому відключенні у підвалі багатоквартирного будинку на протязі декількох діб накопичується стічні маси шаром у 3-4 метри, а за тім виливаються на вулицю, що призводить до наслідків екологічної катастрофи не локального характеру, які навіть трудно передбачити. А застосовуючи аналогію права, також трудно передбачити, які міри мають бути застосовані наприклад, до особи, яка не сплатила медичні послуги..?!
Прес-служба СКПУ