Re: Договора про надання ЖКП
« Reply #7 : 30 Червень 2010, 15:33:11 »
Ні, договір укладається з однією особою, яка є "відповідальним володільцем особового рахунку" і на ім`я якої виписуються платіжні документи, повістки, тощо. Термін "відповідальний володілець особового рахунку" розкривається в Законах України, наказах Держкомстату, Мін.юсту, розпорядженнях КМДА.
Шановний Віктор Іванович! Ви цю тему " Договора про надання ЖКП" встигли закрити прямо перед тим як я натиснув "відправити". Я б не відкривав нову, але хотілось би отримати від пані Тетяни посилання на на ті Закони та НПА у яких
Термін "відповідальний володілець особового рахунку" розкривається.
свій допис до тії теми викладаю тут:
Термін "відповідальний володілець особового рахунку" розкривається в Законах України, наказах Держкомстату, Мін.юсту, розпорядженнях КМДА.
не знаю як по Розпорядженнях КМДА а по базі даних ВР пошук по фразі "відповідальний володілець особового рахунку" результату не дає.
Принаймні у Житловому кодексі та ЗУ "Про жкг послуги" такого точно нема. Немає і в Цивільному кодексі.
За часів СРСР був термін "ответственный квартиросъёмщик", але чи був він офіційним? Чинний Житловий кодекс УРСР діє з 1983 року і в ньому такого нема.
Для квартиронаймачів (неприватизувавших квартири) обов`язок укладення договору найму квартири покладено на особу на яку виписано ордер - ч. 2 ст. 61 ЖК УРСР:
Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер.
Розірвати договір наймач може за згодою всіх членів сім`ї - ст. 107 ЖК УРСР.
Про договори на комунальні послуги кодекс відповіді не дає, можливо через те, що в той час їх не платили окремо. В той же час на таку послугу як телефон, у разі наявності пільг на його оплату, особовий рахунок відкривався (відповідно й договір укладався) на особу що має пільгу (не завжди це був сам квартиронаймач), бо тільки в такому разі пільга діяла.
У нашому місті плата за електроенергію завжди була окремою (напряму енергетикам), то і енергетики могли відкрити о/р на пільговика а не на квартиронаймача.
Про договори з співвласниками приватизованих квартир кодекс теж мовчить , бо застарів. В той же час на приватизовану квартиру ордера вже нема, а у свідоцтві на право власності записані всі співвласники. Дехто наполягає на тому що б укладала договір особа, що записана у свідоцтві першою. Але кодекси і закон "Про жкг послуги" це не регулюють. В той же час Цивільний кодекс визначає всім співвласникам рівні права та обов`язки.
Доречі зараз співвласник може мати частки не в одній квартирі, або у квартирі та приватному будинку. Часто буває що співвласник записаний першим, вже не мешкає і не зареєстрований в цій квартирі (але свою долю не відчужував), а мешкає у приватному будинку, де є одноосібним власником і де уклав договори, то що йому ще й у тій квартирі укладати? А чому б не укласти іншому співвласнику, який саме там мешкає і має право діяти за згодою інших співвласників.
Суди при стягненні боргу стягують з усіх співвласників солідарно, а не тільки з того, хто уклав договір.
Якщо ЖЕК наполягає на укладенні договору з особою вказаною першою (або тією на яку вже відкрито о/р) а Вам потрібно інше:
1) змініть за заявою власника о/р , для співвласників немає значення на кого саме відкрито о/р ( в деяких службах це вже платна процедура, тому може бути не вигідна);
2) візміть довіреності від інших співвласників і укладіть за довіренністю ( бажано брати за місцем роботи чи навчання щоб не тратити кошти);
Вікторе Івановичу, будь ласка дозвольте відповісти Тетяні Іванівні, а потім чи закриєте чи об`єднаєте з закритою темою.