'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Яким норм. актом користуватись у даній цивільній справі?  (Прочитано 2493 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

serg

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 79
    • Перегляд профілю

Звичайна цивільна справа про стягнення начебто заборгованості за ком.послуги. В судовому засіданні суддя сказала наступного разу принести всім прописаним у квартирі відповідачам копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Все б добре, але  позивача у суді представляє представник колекторської компанії. Якби просто суддя, позивач та відповідачі, а так: не маю ніякого бажання надавати колекторам свої дані.
Питання: Чи це нові якісь законні вимоги судів, щоб легше було виконавчій службі стягувати борги? Начебто не зустрічав таких вимог у ЦПК!
Якщо відмовити судді, то яким нормативним актом треба це обгрунтувати?
Чи принести на вимогу судді ці документи, щоб не настроїти проти себе?
« Останнє редагування: 23 Листопада 2012, 12:39:48 від Перо »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

По-перше, відповідачі можуть заявити про вирішення справи в їхню відсутність (див. ст. 158 ЦПК). Таким чином ніякі дані паспорту і ідентиф. коду не будуть відомими позивачеві і суду. По-друге, вимоги судді "щось надати" не відповідають положенням ЦПК, якщо тільки судом не витребувані докази на підставі заяви позивача (зі сплатою ним судового збору), що має бути оформлено ухвалою (ст. 137 ЦПК). Цивільний процес є диспозитивним (ст. 11 ЦПК). Разом з тим, раджу від усіх відповідачів, крім вказаних заяв, подати до суду також заперечення проти позову.

Фактично суддя намагається у такий нехітрий спосіб облегчити життя позивачу-колектору, який на підставі рішення суду має отримати виконавчі листи, в яких гідно ст. 18 ЗУ "Про виконавче провадження" мають бути зазначені ідентифікац. коди боржників. Інакше ДВС може відмовити стягувачу-колектору у відкритті виконавчого провадження (ст. 26 ЗУ).
Записаний

serg

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 79
    • Перегляд профілю

Отже, в судовому засіданні позивач (представник колекторської компанії) подав усно клопотання про надання ідентифікаційних кодів та копій паспортів відповідачів, однак я подав усні заперечення із зустрічним питанням, яким нормативним документом це передбачено. Втрутилася суддя і сказала, що виконавчим провадженням. Я різко відповів  >:(, що "у нас зараз попереднє засідання, а не виконавче провадження. Коли буде рішення суду не на мою користь і воно набуде законної сили я надам ці дані добровільно, а зараз - ні!" Наче вибачаючись перед позивачем суддя сказала, що в такому випадку вона потім подасть запит у податкову і витребує необхідні дані.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Наче вибачаючись перед позивачем суддя сказала, що в такому випадку вона потім подасть запит у податкову і витребує необхідні дані.

Якщо це було повідомлено під технічний запис процесу -слід письмово заявляти відвід судді внаслідок вчинення нею дій в інтересах позивача, або повідомлення про можливість вчинення таких дій у майбутньому. Заздалегідь сформована позиція щодо необхідності витребувати дані відповідачів з ДПІ є публічно оголошеним з боку судді прогнозом вирішення справи. А це є доказом упередженого ставлення до відповідачів і побічної заінтересованості у результаті розгляду справи, що є підставою для відводу згідно пунктів 2, 4 ч. 1 ст. 20 ЦПК.
Записаний

serg

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 79
    • Перегляд профілю

Дуже дякую, Ваші коментарі і поради дуже допомагають!
Якщо це було повідомлено під технічний запис процесу...
Так, я вже замовив копію технічного запису, сплативши 15 грн, реквізити ті ж, що й при поданні позову. Але, поки що я не маю до судді претензій, які могли б переважити на її зміну, оскільки я навіть не уявляю кого з суддів призначать на це місце, це дуже прийнятний варіант. Але я буду вже мати один привід з фактичним доказом для подання заяви про відвід судді.
Свою чітку позицію я вже заявив впевненою відповіддю в цьому інциденті. А чи потрібно надавати заяву на відвід судді одразу чи можна після початку розгляду справи по суті? чи можна ще пізніше?
« Останнє редагування: 20 Грудня 2012, 09:36:52 від serg »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

А чи потрібно надавати заяву на відвід судді одразу чи можна після початку розгляду справи по суті? чи можна ще пізніше?

Див. ч. 3 ст. 23 ЦПК.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email