'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Вікторе Івановичу! Правова сторона питання зрозуміла  (Прочитано 1435 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр

  • Гість

Вікторе Івановичу! Правова сторона питання зрозуміла і не підлягає сумніву. Але, на жаль існує реальність. В нашому місті, переважна більшість споживачів мають, якщо не договори, то особові рахунки в теплопостачальній організації та сплачують кошти на її рахунок.

Балансоутримовачі (ОСББ, ЖБК) укаладають договір, переважно, при наявності загальнобудинкового приладу обліку. Так було і в нашому ЖБК. Але, вже 8 років, як лічильник зняли, а договір існує. Правління та голова ЖБК укладати Типовий договір, затверджений постановом КМУ від 21.07.2005 р. № 630 не збирается, а навіщо брати на себе якісь зобов\\\'язання ? Переважна частина членів кооператива, користуються пільгами або отримують субсидії та претензій щодо кількісних та якісних показників послуги не висувають.Навіть, якщо я доведу невідповідність нарахованих коштів, фактично отриманій послузі, результатом буде те, що мене, як члена кооператива, рішенням загальних зборів зобов\\\'яжуть їх сплатити в якійсь іншій формі ( наприклад: взнески на ремонт покрівлі). А претензію виробнику послуги ніхно виставляти не буде. Тому, вважаю, що укладання договору безпосередньо з виробником послуги, відкриває можливість в правовому полі захищити права споживача. І, нарешті, однією і загальних засад цівільного законодавства є СВОБОДА ДОГОВОРУ (п.3) ч.1 ст.3 ЦК ).
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Так, свобода договору існує, але виключно у межах, визначених законодавством. Наприклад, Типові договори на надання житлово-комунальних послуг, затверджені Кабміном, є обов\\\'язковими для учасників прововідносин у цій сфері. Крім того, ГПК України передбвчає процедуру укладання договору між юридичними особами постановою суд. Тому свобода не є підставою вимагати вчинити те, що не передбачено законодавством. Якщо виробник на законних підставах відмовляється укладати запропонований Вами договір, то суд не допоможе. Від цієї ідеї слід відмовитися. А щодо відносин з ЖБК - Вас ніхто не примушує залишатися членом кооперативу, якщо це невигідно. Аби квартира була приватизована, а далі - для чого Вам ЖБК? Укладете з ним, як з балансоутримувачем, Типові договори на підставі ст. 29 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", і Ваші правовідносини будуть врегульовані, а права захищені.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email