'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Зелений тариф і неякісна електроенергія  (Прочитано 5649 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Максим Мураха

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю

Доброго дня

Запитання дотичне до теми про якість електроенергії, частково описаної на форумі тут: Скарги на неналежну якість електроенергії
На даху мого будинку мною було встановлено сонячну електростанцію, надлишкова електроенергія викуповується обленерго по "зеленому" тарифу.
Проблема: У випадку якщо електроенергія "неякісна" (наприклад напруга нижча за 190 вольт) інвертор (складова частина сонячної станції) автоматично відключає генерацію електроенергії. Тобто я перестаю отримувати прибуток.

Звичайно що обленерго проблеми "не бачить".
Щоб довести що електроенергія насправді "неякісна" потрібно задіювати Держенергонагляд. Що є дуже складно, довго, але теоретично можливо.

Питання наступне:
Якщо буде доказано що електроенергія насправді постачалася неякісна (тобто є провина обленерго) чи можна буде якось вимагати в суді від обленерго відшкодування коштів, які я недоотримав внаслідок цього?

Якщо чесно, навідь не в курсі в яку сторону шукати про це інформацію.
Якщо коротко про правові відносини з обленерго, то до мого основного стандартного договору про постачання електроенергії буда укладена "додаткова угода про купівлю-продаж електричної енергії".
З тих пунктів до яких можна причепитися є тільки наступні
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Проблема: У випадку якщо електроенергія "неякісна" (наприклад напруга нижча за 190 вольт) інвертор (складова частина сонячної станції) автоматично відключає генерацію електроенергії. Тобто я перестаю отримувати прибуток.

Звичайно що обленерго проблеми "не бачить".
А чим обленерго може допомогти Вашій проблемі відключення інвертора у разі зниження напруги нижче 190 вольт?
Розганяти хмари на небі, щоб вони не затінювали Вашу сонячну електростанцію?
А може Вам змінити інвертор, та такий, що не вимикається при напрузі нижче 190 вольт?
От наприклад цей інвертор https://ecoenerhiia.ua/merezhevi-invertori/avtonomnij-invertor-abi-solar-sl-5048-pwm.html працює від напруги більше 90 вольт для живлення побутової техніки, і від 170 вольт для живлення ПК.
« Останнє редагування: 26 Червня 2018, 10:13:13 від stepan »
Записаний

Максим Мураха

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю

Інвертор тут ні при чому.
В мережі обленерго має бути напруга 220вольт. Плюс-мінус 10%.  Для всіх споживачів.

Інвертор віддаючи сонячну енергію в мережу дотримується цих правил.
Якщо сонце заходить то інвертор просто перестає передавати енергію. Але не знижує напругу.
Для прикладу ви вмикаєте лампочку - в вас в розетці має бути 220v. Вмикаєте обігрівач - теж має бути 220v а не падати до 180.

Тобто якщо наприклад в мережі обленерго не 220 вольт а скажімо 190 (наприклад сусід включив електричний обігрів на 10 кіловат) то інвертор трактує це як "помилка" і відключає генерацію енергії навідь якщо сонце світить.

Згідно правил експлуатації мереж я не можу віддавати 170 вольт бо буду порушувати ПУЕ (і Держенергонагляд теж може мене теоретично оштрафувати)
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Інвертор тут ні при чому.
В мережі обленерго має бути напруга 220вольт. Плюс-мінус 10%.  Для всіх споживачів.
У мене два питання -
1) Якщо Ваш інвертор працює, і підключений до мережі обленерго, а в ній напруга більша ніж 220в, наприклад 225 вольт(але в межах +10%), то Ваш інвертор передає енергію в мережу обленерго, чи ні?
2) Якщо Ваш інвертор працює і підключений до мережі обленерго, а в ній напруга поступово зменшується до мінімально допустимого(-10%) значення, то навантаження на Ваш інвертор буде поступово збільшуватись, чи ні?
Записаний

Максим Мураха

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю

Ну, взагалі-то це чисто технічні запитання:
У мене два питання -
1) Якщо Ваш інвертор працює, і підключений до мережі обленерго, а в ній напруга більша ніж 220в, наприклад 225 вольт(але в межах +10%), то Ваш інвертор передає енергію в мережу обленерго, чи ні?
Так, передає.
2) Якщо Ваш інвертор працює і підключений до мережі обленерго, а в ній напруга поступово зменшується до мінімально допустимого(-10%) значення, то навантаження на Ваш інвертор буде поступово збільшуватись, чи ні?
Ні, навантаження не буде збільшуватися. Інвертор буде підстроюватися під напругу. Навантаження збільшується тільки коли сонце світить сильніше.

Моє питання більше в юридичній площині - чи можна судитися за "недоотриманий прибуток". Як такі судові справи називаються, ким розглядаються, які нюанси. Про що читати мені, щоб підготуватися, які перші кроки.
« Останнє редагування: 27 Червня 2018, 14:52:03 від Максим Мураха »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

2) Якщо Ваш інвертор працює і підключений до мережі обленерго, а в ній напруга поступово зменшується до мінімально допустимого(-10%) значення, то навантаження на Ваш інвертор буде поступово збільшуватись, чи ні?
Ні, навантаження не буде збільшуватися. Інвертор буде підстроюватися під напругу. Навантаження збільшується тільки коли сонце світить сильніше.
Так якщо при падінні напруги в мережі обленерго навантаження на Ваш інвертор не збільшується, то навіщо він(інвертор) реагує на це, як на "помилку", та вимикається від мережі?
Заблокуйте відключення інвертора при низькій напрузі в мережі обленерго(це ж ніяким чином не загрожує безпеці інвертора), і ви не будете втрачати облік виробництва електроенергії Вашою електростанцією при низькій напрузі в мережі...
« Останнє редагування: 27 Червня 2018, 22:05:21 від stepan »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Моє питання більше в юридичній площині - чи можна судитися за "недоотриманий прибуток".
А що до позову до обленерго про відшкодування шкоди, то на мій погляд в данному випадку у Вашій електростанції повинен бути пристрій, який веде облік напруги в мережі обленерго на протязі всього часу, поки працює Ваша електростанція, і достовірність обліку такого пристрою повинна визнаватись самим обленерго.В такому випадку у Вас буде доказ того, що обленерго щось порушує....
У Вашій електростанції є такий пристрій?
Записаний

Максим Мураха

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю

Цитувати
то навіщо він(інвертор) реагує на це, як на "помилку", та вимикається від мережі?
Щоб не порушувати закон і правила, встановлені в Україні.
Так, я може теоретично понизити напругу відключення, але тоді обленерго може прийти з провіркою, скаже що я "єдиний відповідальний за погіршення напруги у всій Львівській області :)" і відключає мене  взагалі.
Цитувати
А що до позову до обленерго про відшкодування шкоди ...  В ашій електростанції повинен бути пристрій
Так, інвертор сам по собі це як маленький компютер, там така статистики є.
Лічильник теж має таку статистику, але він є власністю обленерго, і воно не дає доступу до цієї статистики.
Цитувати
...і достовірність обліку такого пристрою повинна визнаватись самим обленерго.
От тут не так. Обленерго нічого не визнає.

Реально в житті так:
  • Є погана напруга
  • Заява а обленерго
  • (1 місяць) Від них стандартна відписка "ми все провірили, в вас все нормально, а те чим ви міряєте (інвертор,  вольтметр) не має державної сертифікації, повірки, не відповідає державним стандартам 197хх року, і.т.п. і не може бути прийнято до розгляду"
    А в нашій державі таку сертифікацію має реально тільки сам обленерго і держенергонагляд.
  • Заява в держенергонагляд (ще 1 місяць), вони провіряють, міряють, кажуть "таки так, в вас неякісна електроенергія, ми напишемо про це в обленерго"
  • (ще 2 місяці) відповідь від обленерго про щось таке: "ми замінили запобіжник в трансформаторі, і тепер проблем не має бути
  • Але напруга і далі неякісна. (пройшло 5 місяців  з початку). Знову ідемо до пункту 1.

Знаю одну людину яка вже іде по третьому колу.
Всі ті терміни (1-2-3 місяці - це все згідно закону).

« Останнє редагування: 29 Червня 2018, 08:05:14 від Максим Мураха »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Моє питання більше в юридичній площині - чи можна судитися за "недоотриманий прибуток". Як такі судові справи називаються, ким розглядаються, які нюанси. Про що читати мені, щоб підготуватися, які перші кроки.


Шукайте в ЄДРСР "упущена вигода" (ст. 22 ЦК), "втрачена вигода", "неодержані доходи" і т. п. В суді потрібно доказати усі елементи складу цивільного правопорушення:
http://texts.news/grajdanskoe-pravo/sklad-tsivilnogo-pravoporushennya.html
зокрема, що доходи (яких не одержано) не були абстрактними, і що між їх втратою та дією (бездіяльністю) відповідача є причинно-наслідковий зв'язок. Це складна категорія справ з огляду на необхідність доказування кожного з елементів. Відсутність своєї вини доказує відповідач.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email