'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Позов до підприємства про поновлення на роботі після незаконного звільнення.  (Прочитано 16382 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Добрий день!

_Чи можна сразу звертатися до суду с позовом,чи треба як раніше-спочатку звернутися до адміністрації підприємства?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Коли це раніше? І до чого тут адміністрація? Щоб поновила в добровільному порядку? Звісно звернутись Вам ні хто не заборонить, тільки чи буде результат...
Є Комісії по трудових спорах. Але у КЗпП ще з 1996р. визначено
Цитувати
Стаття 232. Трудові спори, що підлягають безпосередньому   розглядові у районних (міських) народних судах

     Безпосередньо в    районних    (міських)    народних    судах розглядаються трудові спори за заявами:
     1) працівників підприємств,  установ, організацій, де комісії по трудових спорах не обираються;
     2) працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення  трудового договору,  зміну дати і формулювання причини звільнення,  оплату  за  час  вимушеного  прогулу  або   виконання нижчеоплачуваної роботи, за винятком спорів працівників,  вказаних у частині третій статті 221 і статті 222 цього Кодексу;
Чи Ви  підпадаєте під "у частині третій статті 221 і статті 222":
Цитувати
виборної  платної  посади членів   громадських  та  інших  об'єднань  громадян
Цитувати
суддів,
прокурорсько-слідчих працівників,  а також працівників навчальних, наукових  і  інших  установ  прокуратури,
  ;) ?
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Наказ про звільнення від 03.07.2018 року,трудову отримали в той же день.
В мене питання по срокам.
Я порахувала,що Останій день подачі позову 04.08.2018.
Так як це субота,то останній день переносится на понеділок 06.08.2018.(то есть позов сдаю в канцелярію 06.08.2018 )
Я нічого не напутала?Бо не вспіла дописати позов і трохи нерви ....
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Я б подавав 03.08.
Строк точно розпочався 04.07.
А от з терміном "відповідне число" на практиці бувають різні тлумачення... Це і "останній день  04.08." , і "до 04.08."...
Наприклад http://www.legalshift.com.ua/?p=850
Краще не ризикувати, чим  потім доводити, що Ви таки вклалися.
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Позов ще сирий.
Можна подати то що є,а тоді подати уточнюющий з додатковими доказами?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Стаття 197. Підготовче засідання

1. Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.

2. У підготовчому засіданні суд:

3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви;
Тобто можна і уточнити...
Ще можна умисно скласти позов так, щоб його залишили без руху і надали час на виправлення...
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email


Цитувати
Ще можна умисно скласти позов так, щоб його залишили без руху і надали час на виправлення..
Так було би найкраще.
Кажіть як і я виконаю все ,як солдат за наказом генерала.
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Це я теж не зрозуміла,,,,
У мене позов з трудових відносин,то виходить що я повинна  надати копії документів з позовом в одному єкземплярі тільки для суду?
---копію позовної заяви для відповідача теж можна не надавати?

Цитувати
20. Копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб (ч.1 ст.177). Це правило не поширюється на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду (ч.2 ст.177).
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

---копію позовної заяви для відповідача теж можна не надавати?
Щодо копій документів - копій додатків до позовної заяви, то так, автор, якого Ви цитуєте, правий. Щодо копій самої позовної заяви, мабуть  - ні.
Цитувати
Стаття 177. Документи, що додаються до позовної заяви

1. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

2. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

Цитувати
Позивачу необхідно подавати позов про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. За бажанням до позовних вимог можна додати вимогу про відшкодування моральної шкоди у зв'язку з незаконним звільненням. Відповідно до п. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Мінстрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 р. № 7-93 позивачі за позовами про стягнення заробітної плати й за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин, звільняються від сплати державного мита. Позовна заява подається до суду за місцем проживання позивача.
     До позовної заяви треба долучити:
- копію позовної заяви;
- копію наказу про прийняття на роботу;
- копію наказу про звільнення;
- довідку про розмір середньої заробітної плати за останні два календарні місяці роботи.
http://khmelnytskyi.legalaid.gov.ua/ua/1519-nezakonne-zvilnennia-z-roboty-iak-vidnovyty-porusheni-prava
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Дякую за відповідь!
Позов подала(якій вспіла написати),і всі копії долучених документів у двух єкземплярах.
текст позову викладаю сюди.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
                            Про визнання незаконним та скасування наказу про припинення                              трудового договору, поновлення на посаді та стягнення заборгованості по заробітній платі за час вимушеного прогулу,
Я  Ф.І.О. ,був  незаконно звільнений наказом про припинення трудового договору 03.07.2018 року, за підписом генерального директора Паньшова М.Г.
Я почав працювати на цьому підприємстві з перших днів його існування ,а саме з березня 1995 року.
В результаті  виробничої травми на цьому підприємстві,яка сталася з вини підприємства я став інвалідом. Ця обставина підтверджується копією акту про нещасний випадок на виробництві та копією довідки МСЄК.
В результаті цих подій я був переведений з посади докера механізатора на посаду уборщика.В зв’язку з чим втратив можливість отримувати достойну заробітну плату.
Потім мені надали роботу техніка по інструментам.
В фівралі 2018 року підприємство провело скорочення штату працівників,в результаті якого (при наявності більш приємних для мене посад чим слюсар)я був переведений самє на посаду слюсаря.
30.04.2018 року я прийшов на роботу навіть без запізнень.
В Цей перший  день на новій посаді ,мені мали видати нову робу та засоби індивідуального захисту (бо на кожній дільниці е спеціальна роба яка використовується для окремих видів роботи.)
Робу та засоби індивідуального захисту мені не видали,а запропонували їх придбати за особисті кошти,що суперечить колективному договору підприємства.
В супереч  вимогам техніки безпеки –інструктаж  по техніці безпеки мені не провели ні разу за всі дні на новій посаді..
Згідно должностної інструкції слюсаря  в мене має бути фахове посвідчення ,якого в мене не було з вини підприємства,так як вони при переводі на нову спеціальність  мене  не направили на  перепідготовку в учбовий комбінат. 
         Саме з цих причин я чотири  дні, знаходячись на робочому місці не міг  на законних підставах виконувати роботу слюсаря. А працювати з порушенням закону про охорону праці я не став,бо вже   Мав гіркий опит на цьому підприємстві,коли було  грубо , порушено законодавство про охорону праці в результаті чого, я став інвалідом.
 Підприємство цим скористалося та оформило акти про прогули ,не зважаючи на те,що я фактично був на роботі ,а приступити до виконання должностних обов’язків не міг з вини підприємства.
07.052018 року я захворів.Після одужання ,по дорозі на роботу я травмував ногу і довгий час лікувався.02.07.2018 року Вийшовши на роботу після травми ноги з медичною довідкою з призначенням лікарів на легку працю був викликаний  на профсоюзний комітет ,де мене повідомили що мене звільняють за прогули.
Справка лікарів про надання легкої праці була проігнорована.
Порушення підприємством колективного договору,техніки безпеки та іншого законодавства України профсоюзом до уваги не були прийняті,так як профсоюзний лідер Костюков отримав від керівництва підприємства посаду на яку претендував я ,як інвалід виробництва .В результаті  противоправних дій керівництва підприємства ,при неналежному розгляді справи профкомом ,мене звільнили.
Відповідно до ст. 21 КЗпП України, трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Згідно ч.3ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом
Слід також зазначити, щоПостановою Верховної суду України від 04.02.1994р. №3933-XIIратифіковано Конвенцію Міжнародної Організації Праці №158 про припинення трудових відносин з ініціативи підприємця, прийняту 68 сесією Генеральної Конференції Міжнародної Організації Праці 22 червня 1982 року (даліКонвенція МОП №158).
Пунктом «a» частини другої ст.9 Конвенції МОП №158 передбачено, що тягар доведення наявності законних підстав для звільнення лежить на роботодавцеві.
Крім того, в п.18 вище  зазначеної постанови Пленуму ВСУ від 06.11.1992р. №9розяснено:
«18. При розгляді справ про поновлення на роботі судам необхідно з'ясувати, з яких підстав проведено звільнення працівника згідно з наказом (розпорядженням) і перевіряти їх відповідність законові».
Як уже зазначалось вище, відповідно до ч.1ст.81 ЦПКкожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частиною другоюст.43 Конституції України державою гарантується зокрема, створення умов для повного здійснення громадянами права на працю. Частиною шостоюст.43 Конституції України громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.
Так само,статтею 5-1 КЗпП України передбачено, що держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України, зокрема, правовий захист від незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи.
Тому поновлення працівника на роботі слід розглядати як гарантію захисту його порушених прав.
Частиною першоюст.235 КЗпП України передбачено, що у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
Частина другастатті 235 КЗпП України передбачає ,що при винесенні рішення про поновлення на роботі, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, але не більше як за один рік.
В наказі про звільнення зазначений мій посадовий оклад в сім тисяч грв.
Виплата моєї заробітної плати , за час вимушеного прогулу, розраховується згідноПостанови Кабінету Міністрів України №100 від 08.02.1995 року (з подальшими змінами і доповненнями) та наданої суду копії наказу  № 39/207 від  03.07.2018 року Ген.директора Паньшова М.Г., де зазначено розмір  посадового окладу у суммі сім тисяч гривень.
Пункт 6Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24 грудня 1999 року «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці»передбачає, що при задоволенні вимог про оплату праці суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню, оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обовязком роботодавця та працівника, суд визначає суму без утримання цього податку й інших обовязкових платежів.
Відповідно до п.п.2, 4 ч.1ст.430 ЦПК Українисуд допускає негайне виконання рішень у справах про:
- присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць;
- поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника.
Із системного аналізу вказаних процесуальних норм слідує, що допуск рішення до негайного виконання, тобто до виконання з моменту проголошення рішення, а не з моменту набрання цим рішенням законної сили, у справах про присудження працівникові виплати заробітної плати в частині стягнення за один місяць є обов'язком суду, а не дискреційним правом.
Так само, в п.26постанови Пленуму ВСУ від 24.12.1999р. №13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» роз'яснено, що задовольняючи вимоги про оплату праці, суди повинні в усіх випадках зазначати в рішенні про негайне його виконання в частині стягнення заробітної плати не більше ніж за один місяць
Згідно Закону України ‘Про судовий збір’ Ст. 5.( Пільги щодо сплати судового збору)
 від сплати судового збору  у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільнений.
 З вищенаведених підстав Керуючись ст. ст.2,76-83,141,263-265,273, п.п.2, 4 ч.1ст.430 ЦПК України,ст 43 Конституції України, Частиною другою статті 235 КЗпП України, Частиною першою ст.235 КЗпП України , статтею 5-1 КЗпП України, Пунктом «a» частини другої ст.9 Конвенції МОП №158 , ст. 21 КЗпП України,
Прошу:
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Копії приказу про прийняття на роботу нема.
З уточнювальним позовом подам копію трудової де є відомості про прийняття на роботу. Думаю,що це підійде.
А от справка про середній заробіток відсутня - не дають.
І ще, я свій позов честно стягнула з реєстру судових рішень, а там суд виніс рішення на підставі відомостей про розмір окладу.
Приклад:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/73859119
Цитувати
Виплата заробітної плати ОСОБА_1, за час вимушеного прогулу, розраховується згідноПостанови Кабінету Міністрів України №100 від 08.02.1995 року (з подальшими змінами і доповненнями) та наданої суду копії додаткової угоди, де зазначено розмір посадового окладу.

Робочі дні в місяцях (грудень, січень), що передували звільненню становили 42 робочі дні, посадовий оклад директора Департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення становить 108000,00 гривень. Отже, розрахунок буде таким: 108000,00 грн. помножити на два місяці та розділити на 42 робочих дні, що перебували події, дорівнює 5124,86 грн. (середньоденна заробітна плата). З часу звільнення до прийняття рішення про поновлення на роботі (з 07.02.2018 р. по 26.04.2018р.) - 55 робочих днів.

Таким чином, на користь позивача стягується його середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі (5124,86 Х55) 281867,30 гривень.
----Наскільки це правильно?
----Чи можно використати/викоростивувати у розрахунку замість довідки про  заробіток за останні два місяці - довідку про розмір окладу?

по настуному посиланню чудо рішення - де суддя присудив виплату зарплати, відрахувавши податки у супереч закону: http://reyestr.court.gov.ua/Review/75186821
Цитувати
Однак, суд не погоджується з вимогами позивача про стягнення з відповідача заробітної плати в сумі 5400грн., оскільки зазначена сума не містить відрахувань, які проводяться згідно діючому законодавству.
а якже це:
Цитувати
Пункт 6Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24 грудня 1999 року «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці»передбачає, що при задоволенні вимог про оплату праці суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню, оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обовязком роботодавця та працівника, суд визначає суму без утримання цього податку й інших обовязкових платежів.
? То де тут правда?
Далі суддя посилається на виписку з пенсійного фонду:
Цитувати
Таким чином, на користь позивача підлягає стягненню заробітна плата, яку вона повинна була отримати за квітень 2017 року, в сумі 4347грн.
Задовольняючи позовні вимоги про поновлення на роботі суд, в силу ч.3 ст.235 КЗпП, вважає за необхідне стягнути з ГО «ТСОТЗ «Комбі-2» на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 01 травня 2017р. по день розгляду даної справи 06 липня 2018р.  виходячи з  Порядку обчислення  середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 8 лютого 1995 р. № 100. Так, за останні два місця (березень, квітень 2017р.) позивачу була нарахована заробітна плата в розмірі 3200,00 грн. та 5400,00 грн. Відповідно, що підтверджується випискою Малиновського об»єднаного УПФУ в м.Одесі від 30.05.2017р. (а.с.14). За вказані два місяці позивач відпрацювала 20 робочих днів. Шляхом ділення сумарної суми заробітку за останні два місяці (8600,00грн) на загальну кількість відпрацьованих днів за той же період (20днів), визначається середньоденна сума заробітку, яка складає 430,00 грн. Суд враховує, що тривалість однієї зміни позивача складала 12 годин. Отже, розмір середнього заробітку за час вимушеного прогулу, який підлягає стягненню з відповідача на користь позивача дорівнює 63210 грн. (430 грн. х 147 (294 робочих дні за період з 01.05.2017р. по 06.07.2018р. : 2 = 147) робочих дня).
Питання,
----чи можна довідку про середній заробіток замінити на виписку з пенсійного фонду?

Редагування. Встановлено межі цитування. Виправлено помилки.
Зауваження. Будь ласка, використовуйте опцію "Цитата"  для забезпечення можливості розрізняти Ваш текст та тексти цитат.  Ю.В.
« Останнє редагування: 10 Серпня 2018, 04:32:57 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Наказ про прийом на роботу треба було вказувати по тексту (в "трудовій" він же є). І подати клопотання про витребування копії наказу судом (через відмову роботодавцем у наданні).
Факти переведення на інші посади - потрібно вказувати накази...
Факт хвороби у травні--червні треба підтверджувати.
Цитувати
Слід також зазначити, що Постановою Верховної суду України від 04.02.1994р. №3933-XIIратифіковано Конвенцію Міжнародної Організації Праці №158
То Радою ратифіковано...
« Останнє редагування: 10 Серпня 2018, 19:44:10 від Юрій Васильович »
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Юрій Васильович,Ви чемні і терплачі.
Позов прийняли та назначили на 25.09.2018.
  То це його будуть розглядати,чи ще можуть повернути для усунення недоліків?
Мені ще ніколи позови не повертали от я и розгубилася.
---Уточнюющий позов я маю подати до 25 числа?
---дуже чекаю відповіді на попередні питання про ,овідки про доходи,їх види?
---Ще доповнення-ці доходи за 2 останні місяці виплати
больничних листів,це щось міняє?
І саме таке питання....позов нормальний,чи на двійку?

---І питання про моральне відшкодування.
Чи можна за моральне подати після винесення рішення за цим позовом,чи  обовьязково все в одному позові зробити?
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Е ухвала по справі
http://reyestr.court.gov.ua/Review/75813607

--Я взагалі не зрозуміла до чого тут спрощене провадження ?
---Які наслідки такого провадження?
---Чим воно відрізняється від обичного розгляду справи?

Саму ухвалу мені досі не прислали,я її випадково знайшла в інтернеті.....хіба це нормально?
Які мої дії,якщо я її не отримаю по почті?

Почитала цівільний кодекс і там знайшла ,що для спрощеного провадження має бути клопотання позивача,але я такого клопотання не подавала.
---Чи  є якісь варіанти для розгляду справи в обичному режимі?.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Е ухвала по справі
http://reyestr.court.gov.ua/Review/75813607

--Я взагалі не зрозуміла до чого тут спрощене провадження ?
---Які наслідки такого провадження?
---Чим воно відрізняється від обичного розгляду справи?

Саму ухвалу мені досі не прислали,я її випадково знайшла в інтернеті.....хіба це нормально?
Які мої дії,якщо я її не отримаю по почті?

Почитала цивільний кодекс і там знайшла ,що для спрощеного провадження має бути клопотання позивача,але я такого клопотання не подавала.
---Чи  є якісь варіанти для розгляду справи в обичному режимі?.
1. обичного звичайного (але у ЦПК - загальне позовне провадження)
2. Читати треба не цивільний кодекс, а цивільний процесуальний.
3.
Цитувати
4. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
...
6. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
А у вас
Цитувати
стягнення заборгованості по заробітній платі

4. Почитайте: https://sud.ua/ru/news/blog/114146-sproschene-provadzhennya-yak-novela-tsivilnogo-protsesualnogo-kodeksu-ukrayini
5. Якщо Ви зацікавлені прискорити справу - приходьте на с/з, якщо Вам треба її затягнути - можете чекати на рекомендований лист від суду.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email