'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Ймовірний позов до старого власника.  (Прочитано 7815 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

Я є давнім читачем цього форуму. Починав ще з теми про індивідуальні теплолічильники на вертикальну розводку десь в 2010 році.
Багато корисного досвіду отримав і використав при захисті в суді.
Зараз єдина надія на допомогу кваліфікованих форумчан.
Прошу з розумінням віднестися до цієї ситуації і не засуджувати мене з моральної точки зору. Крім цієї невеликої однокімнатної квартири і роботи на мінімальній зарплаті більше статків не маю.
Суть справи: я придбав квартиру більше 10 років назад. Рахунки не переоформляв. Утворилися певні борги за послуги з різних причин. Зараз почалися рухи від комунальщиків по подачі в суд.
Проблема в тому, що всі документи направляються на імя старого власника.
Я його ще не повідомляв, хочу спочатку зясувати, як правильно нам діяти в цій ситуації. З найменшими втратами і щоб його не підставити.
В комунальні служби звертатися і повідомляти їм про себе якісь дані бажання не маю.

На даний час маю тільки ці два документи:
1. Так звана "позовна заява" вкинута в почтовий ящик 02.12.2019.
2. Повторне повідомлення з почти на імя старого власника. Відповідно отримати його я не можу і не знаю, що саме в ній. Але, думаю, що саме мій екземпляр судового позову, що газовики направили в суд.

Питаня до форумчан – як діяти в цій ситуації саме з огляду на те, що претензії виставляються до попереднього власника? Не вдаючись в подробиці і тонкощі ймовірного судового наказу/позову – виключно з точки зору, що вони предявляються до старого власника.
Почитавши форум, прийшов до висновку, що:
-  на ймовірний судовий наказ старому власнику треба буде писати заяву на скасуваня.
-  а при позові - старому власнику треба буде писати відзив на позов.
Все це буду робити я, а він тільки підпише і подасть.
Тому хочу зясувати конкретні моменти:
1. Чи правильно я визначив момент вступу в справу старого власника?
2. Які моменти пояснювати/описувати в відзиві, щоб не торкатися неважливих для справи питань?
3. На які конкретно статті законів посилатися старому власнику в заяві/відзиві (з огляду на те, що він не є власником)?
4. Як він може довести, що не є власником. Які саме докази він має навести, з огляду на те, що копії договору купівлі-продажу в нього немає. Пройшло більше 10 років. Чи достатньо просто вказати, що не є власником? Чи просити суд витребувати докази у позивача?
5. Що саме вимагати при позові - скасувати, залишити без розгляду, змінити відповідача, або ваш варіант (на які статті посилатися)?

Чи, можливо, я в принципі обрав неправильний шлях захисту і є щось простіше?
Буду вдячний за допомогу. Думаю, тема буде цікава іншим читачам форуму.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #1 : 23 Січня 2020, 16:06:41 »

Вам можуть бути в нагоді наступні с/р:

1) Постанова ВС від 28.11.2018р.: щодо виключення з особового рахунку заборгованості попереднього власника:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/78215313

2) Постанова ВС від 14.02.2019р.: - заборгованість стягується з особи, на яку відкрито особовий рахунок:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/79957755

3) Ухвала ВССУ від 30.09.2015р.: позовна давність обчислюється окремо по кожному простроченому платежу
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/52411786

4) Ухвала ВССУ від 13.04.2011р.: нарахування за ЖКП не підтверджує факт їх надання
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/10189771

5) Постанова ВС від 09.12.2019р.: бездоказовість - підстава для відмови у позові про стягнення заборгованості
http://reyestr.court.gov.ua/Review/86400718
« Останнє редагування: 23 Січня 2020, 16:09:16 від Олександр_2015 »
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #2 : 23 Січня 2020, 17:17:11 »

Дякую.
Буду вникати.
PS. Нажаль, в цих матеріалах не знайшов відповідей на свої питання. Там всі вимоги виставлялися до реального/теперішнього власника.
« Останнє редагування: 23 Січня 2020, 17:50:08 від Zxzx7777 »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #3 : 23 Січня 2020, 18:20:49 »

Суть справи: я придбав квартиру більше 10 років назад. Рахунки не переоформляв. Утворилися певні борги за послуги з різних причин.
По правилам постачання природного газу, що затверджені НКРЕКП, начебто повинен платити за газ той, з ким був укладений договір, якщо він не попередив (а може він попередив, а Ви про це не знаєте?) постачальника про припинення користування газом. Але строк позовної давності, про який імовірно заявить минулий власник житла - вже сплив.
Цитувати
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
30.09.2015 
№ 2496

7. У разі звільнення займаного приміщення та/або остаточного припинення користування природним газом споживач зобов'язаний повідомити постачальника та Оператора ГРМ/ГТС не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування природним газом та надати заяву про розірвання договору і здійснити оплату всіх видів платежів, передбачених відповідними договорами, до вказаного споживачем дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування природним газом включно.

У разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживачем постачальника про звільнення приміщення та/або остаточне припинення користування природним газом споживач зобов'язаний здійснювати оплату спожитого об'єктами газоспоживання природного газу та інших платежів, виходячи з умов відповідних договорів.
http://www.nerc.gov.ua/?id=18009
А Ви якісь платежі від свого імені за газ за ці минулі 10 років здіснювали?
« Останнє редагування: 23 Січня 2020, 18:30:18 від stepan »
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #4 : 23 Січня 2020, 19:57:12 »

10 років назад ніхто не думав, що Україна докотится до такого "безпредела" в комунальній сфері. В ті часи квартиру продав і забув про неї. Тому впевнений, що він не попередив комунальників (всі квитанції приходили на його імя). Власник тут і не проживав - була квартира під здачу, напівбомжарська. Думаю, і договорів ніяких з комунальниками не було. По крайній мірі, з тих пір (10-15 років) вже треба було кілька разів укладати договори по новим нормам і правилам.
Перші роки я ще платив 2010-2012 (поки тарифи були підйомними). Потім в 2016/17 опалювальному сезоні оформив субсидію. Але не на себе, а на студента з моєї роботи - зареєстрував його в квартирі. Після 2017р. в квартирі ніхто не зареєстрований.
До речі, цікаво, чи можливо це використати в спорі з комунальниками. Адже субсидія призначалася на конкретну особу, яка платила свою обовязкову частку платежу в субсидії. Це зафіксовано документально. І, оскільки це був не власник, можливо, строк позовної давності щодо власника не перервався цими платежами. Хоча розумію, що це малоймовірно, нажаль.
Після 04.2017 нічого не платив. Тому вони і зашевелилися, щоб не пропустити 3 роки.
« Останнє редагування: 23 Січня 2020, 19:59:46 від Zxzx7777 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #5 : 23 Січня 2020, 20:32:48 »

...можливо, строк позовної давності щодо власника не перервався цими платежами...

1) Ухвала ВССУ від 07.09.2016р.: поточні платіжі не переривають позовну давність
http://reyestr.court.gov.ua/Review/61234950

2) Ухвала ВССУ від 08.06.2016р.: помісячна сплата боргу не перериває позовну давність
http://reyestr.court.gov.ua/Review/58272031

3) Ухвала ВССУ від 30.09.2015р.: позовна давність обчислюється окремо по кожному простроченому платежу
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/52411786
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #6 : 23 Січня 2020, 21:03:25 »

Моя думка така.
Платити за ЖКП повинен власник (з моменту купівлі квартири). І не важливо, чи жив в квартирі хтось, чи був там хтось зареєстрований, чи отримував хтось субсидію, чи були заключені договори, чи було переоформлено особовий рахунок.
Цитувати
копії договору купівлі-продажу в нього немає
А куди подівся його екземпляр? Якщо загубив - можна відновити. Можна витребувати докази (див. ст. 83 та 84 ЦПК).
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #7 : 24 Січня 2020, 00:27:14 »

Проблема в тому, що всі документи направляються на імя старого власника.
Я його ще не повідомляв, хочу спочатку зясувати, як правильно нам діяти в цій ситуації. З найменшими втратами і щоб його не підставити.
Він "підставляється" сам... Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання, що діяли на час зміни власника квартири
Цитувати
не пізніше ніж за 7 днів до  дня  звільнення  приміщення  або остаточного    припинення   газопостачання   письмово   повідомити газопостачальника та газотранспортну  організацію  про  розірвання договору та розрахуватися за надані послуги з газопостачання;
1. Так звана "позовна заява" вкинута в почтовий ящик 02.12.2019.
Саме так звана. Не заява, а анекдот. Яка ст. 118 у 2019р.? "Правила користування..." з 2006р. мають тільки 13 пунктів... Ні доказів,  ні викладення обставин. Позовні заяви у поштову скриньку не кладуть...   Ймовірно, це "муляж"... Для залякування.
2. Повторне повідомлення з почти на імя старого власника. Відповідно отримати його я не можу і не знаю, що саме в ній. Але, думаю, що саме мій екземпляр судового позову, що газовики направили в суд.
Відправник листа - газопостачальник,  а не суд. Копію позовної заяви для відповідача подають до суду разом з оригіналом.
Ви можете повернути повідомлення до ВПЗ та сповістити, що адресат за цією адресою не мешкає. Пошта поверне листа відправнику.
Питаня до форумчан – як діяти в цій ситуації саме з огляду на те, що претензії виставляються до попереднього власника? Не вдаючись в подробиці і тонкощі ймовірного судового наказу/позову – виключно з точки зору, що вони предявляються до старого власника.
Ви можете не реагувати на це.
Почитавши форум, прийшов до висновку, що:
-  на ймовірний судовий наказ старому власнику треба буде писати заяву на скасуваня.
-  а при позові - старому власнику треба буде писати відзив на позов.
Все це буду робити я, а він тільки підпише і подасть.
Вам це нащо?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #8 : 24 Січня 2020, 00:31:45 »

По правилам постачання природного газу, що затверджені НКРЕКП,
На час зміни власника діяли "Правила..." від КМУ (ПКМУ № 2246).
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #9 : 24 Січня 2020, 00:37:31 »

10 років назад ніхто не думав, що Україна докотится до такого "безпредела" в комунальній сфері. В ті часи квартиру продав і забув про неї. Тому впевнений, що він не попередив комунальників (всі квитанції приходили на його імя).
Норма
Цитувати
не пізніше ніж за 7 днів до  дня  звільнення  приміщення  або остаточного    припинення   газопостачання   письмово   повідомити газопостачальника та газотранспортну  організацію  про  розірвання договору та розрахуватися за надані послуги з газопостачання;
діяла і 20 років тому...
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #10 : 24 Січня 2020, 08:02:00 »

Цитувати
Позовні заяви у поштову скриньку не кладуть...   Ймовірно, це "муляж"... Для залякування.
Це я зрозумів. І не реагував.
Але наявність повідомлення з пошти, вірогідно, свідчить про те, що газовики направили мені наказ/позовну. Бо за ЦПК вони мають при подачі позову в суд надати підтвердження, що самостійно направили документи відповідачу.

Цитувати
Ви можете не реагувати на це.
Цитувати
Вам це нащо?
Суть в тому, що я, чисто по-людські, не хочу доставляти лишні турботи старому власнику і сваритися з ним. Бо потім можуть початися до мене всякі "регресні" позови і т.п. Якби ці позови направлялися на моє імя, я би так не переживав.
Наскільки я розумію ситуацію, у старого власника 100% виграшна позиція в суді при будь-яких позовних вимогах. Максимум, що від нього потрібно, це:
--  на судовий наказ старому власнику треба буде писати заяву на скасуваня (сплативши приблизно 100грн).
--  а при позові - старому власнику треба буде писати відзив на позов (безкоштовно).
Просто треба юридично правильно вказати/довести/підтвердити доказами, що він не власник. Тому і запитую саме про цей нюанс:
Цитувати
1. Чи правильно я визначив момент вступу в справу старого власника?
2. Які моменти пояснювати/описувати в відзиві, щоб не торкатися неважливих для справи питань?
3. На які конкретно статті законів посилатися старому власнику в заяві/відзиві (з огляду на те, що він не є власником)?
4. Як він може довести, що не є власником. Які саме докази він має навести, з огляду на те, що копії договору купівлі-продажу в нього немає. Пройшло більше 10 років. Чи достатньо просто вказати, що не є власником? Чи просити суд витребувати докази у позивача?
5. Що саме вимагати при позові - скасувати, залишити без розгляду, змінити відповідача, або ваш варіант (на які статті посилатися)?

Чи, можливо, я в принципі обрав неправильний шлях захисту і є щось простіше?
Цитувати
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #11 : 24 Січня 2020, 10:04:10 »

Але наявність повідомлення з пошти, вірогідно, свідчить про те, що газовики направили мені наказ/позовну. Бо за ЦПК вони мають при подачі позову в суд надати підтвердження, що самостійно направили документи відповідачу.
НЕ ВИГАДУЙТЕ... Ось Вам ЦПК
Цитувати
Стаття 175. Позовна заява

1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

2. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

3. Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

4. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

5. У разі пред’явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

6. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Стаття 177. Документи, що додаються до позовної заяви

1. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

2. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

3. У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

4. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

5. Позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

6. До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.

7. До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Зможете вказати де саме тут зазначено про "самостійно направили документи відповідачу"?
У самостійному направленні позовної заяви відповідачу нема сенсу. Бо  суд може ж і не відккрити провадження...
А витрачати кошти на послуги пошти, це "деньги на ветер". Бо,  у разі відкриття проваддження, суд сам вишле відповідачу копію своєї ухвали та копію позовної заяви, наданої позивачем до суду.
Хоча деякі КП практикуть надання боржникам начебто коій позовних заяв замість претензій щодо погашення боргу (як засіб психологічного тиску).
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #12 : 24 Січня 2020, 10:55:04 »

Суть в тому, що я, чисто по-людські, не хочу доставляти лишні турботи старому власнику і сваритися з ним. Бо потім можуть початися до мене всякі "регресні" позови і т.п. Якби ці позови направлялися на моє імя, я би так не переживав.
Так виконайте, нарешті, свій обов'язок, визначений "Правилами постачання природного газу"
Цитувати
22. Побутовий споживач зобов'язаний:
укласти договір постачання природного газу з постачальником, а за відсутності укладеного договору припинити відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи;
Постанова НКРЕКП № 2296 від 30.09.2015р. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1382-15#n156 І всі позови будуть на Ваше ім'я...
На час зміни власника діяли "Правил надання населенню послуг з газопостачання"
Цитувати
  29. Споживач зобов'язаний:
     укласти договір;
     пройти інструктаж з безпечного користування газом у побуті, в тому  числі  ознайомитися  з  інструкцією  з   правил   безпечного користування газовими приладами і пристроями;
  ПКМУ № 2246 від 9 грудня 1999 р. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2246-99-%D0%BF/ed20080424
Бо Ви декларативно
Цитувати
не хочу доставляти лишні турботи старому власнику
, а практично "ховаєтеся за його спину".
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #13 : 24 Січня 2020, 11:28:55 »

Розумію Вас. І дякую, що відповідаєте.
Проте в комунальні служби звертатися і повідомляти їм про себе якісь дані бажання не маю. Якщо вони можуть стягувати борги без договору, то буде чесно, що люди можуть користуватися послугами без договору.
Але я не хочу торкатися етичної сторони проблеми надання послуг ЖКХ.

Я намітив приблизний план захисту від можливих позовів комунальників і хотів почути думку спеціалістів з досвідом в цих питаннях.
Тому для мене дуже важливо почути саме про юридичний аспект:
Наскільки я розумію ситуацію, у старого власника 100% виграшна позиція в суді при будь-яких позовних вимогах. Максимум, що від нього потрібно, це:
--  на судовий наказ старому власнику треба буде писати заяву на скасуваня (сплативши приблизно 100грн).
--  а при позові - старому власнику треба буде писати відзив на позов (безкоштовно).
Просто треба юридично правильно вказати/довести/підтвердити доказами, що він не власник. Тому і запитую саме про цей нюанс:
    3. На які конкретно статті законів посилатися старому власнику в заяві/відзиві (з огляду на те, що він не є власником)?
    4. Як він може довести, що не є власником. Які саме докази він має навести, з огляду на те, що копії договору купівлі-продажу в нього немає. Пройшло більше 10 років. Чи достатньо просто вказати, що не є власником? Чи просити суд витребувати докази у позивача?
    5. Що саме вимагати при позові - скасувати, залишити без розгляду, змінити відповідача, або ваш варіант (на які статті посилатися)?

    Чи, можливо, я в принципі обрав неправильний шлях захисту і є щось простіше?

Буду вдячний.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Ймовірний позов до старого власника.
« Reply #14 : 24 Січня 2020, 12:33:00 »

Я намітив приблизний план захисту від можливих позовів комунальників і хотів почути думку спеціалістів з досвідом в цих питаннях.
Тому для мене дуже важливо почути саме про юридичний аспект:
Наскільки я розумію ситуацію, у старого власника 100% виграшна позиція в суді при будь-яких позовних вимогах. Максимум, що від нього потрібно, це:
--  на судовий наказ старому власнику треба буде писати заяву на скасуваня (сплативши приблизно 100грн).
--  а при позові - старому власнику треба буде писати відзив на позов (безкоштовно).
Просто треба юридично правильно вказати/довести/підтвердити доказами, що він не власник. Тому і запитую саме про цей нюанс:
    3. На які конкретно статті законів посилатися старому власнику в заяві/відзиві (з огляду на те, що він не є власником)?
    4. Як він може довести, що не є власником. Які саме докази він має навести, з огляду на те, що копії договору купівлі-продажу в нього немає. Пройшло більше 10 років. Чи достатньо просто вказати, що не є власником? Чи просити суд витребувати докази у позивача?
    5. Що саме вимагати при позові - скасувати, залишити без розгляду, змінити відповідача, або ваш варіант (на які статті посилатися)?
Буду вдячний.
ЦПК:
Цитувати
Стаття 165. Підстави для відмови у видачі судового наказу
5. У разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.

6. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника має бути надана протягом п’яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання (перебування) особи відповідного звернення суду.
9. У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Цитувати
Стаття 187. Відкриття провадження у справі
6. У разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
7. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п’яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
10. Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
  Тобто і СН і ухвалу про відкриття позовного провадження суд надішле на встановлену адресу відповідача, вказаного позивачем. А не  Вам.
Тому питання не про
Цитувати
1. Чи правильно я визначив момент вступу в справу старого власника?
, а про Ваш вступ. Якщо відбудеться заміна неналежного відповідача.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email