'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Оплата квитанції за ЖКП з вказанням конкретного періоду  (Прочитано 10007 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

Чи є зараз реальна можливість отримати квитанцію по сплаті за певну послугу (газ, вода і т.п.) з вказанням конкретного періоду, за який сплачуєш?
Наприклад, хочу сплатити за останні пів року, вказавши це в квитанції. Щоб потім на суді був доказ, що це не сплата боргу 5-ти річної давнини, за яким вже спливла позовна давність.
Зазвичай плачу через термінал банка, щоб не було лишніх комісій. То там навіть нема можливості ввести якісь додаткові данні.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

Якщо Ваша ласка, хоча б приблизно вкажіть напрямок пошуку інформації за цим питанням  ;D.
Бо з однієї букви та крапки відповіді важко зорієнтуватися.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Сплачуйте за рахунком власного зразка, а не за рахунком, в якому не можна змінити додаткові дані.
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

Сплачуйте за рахунком власного зразка, а не за рахунком, в якому не можна змінити додаткові дані.
Не зовсім зрозумів.
Я думав, в якомусь банку при оплаті є можливість вказати в примітці бажану інформацію. І щоб це відображалося в чекові/квитанції.

Бо малювати "рахунок власного зразка", йти з ним до каси банку - чи захочуть приймати плату і ставити печатку на такому документі?
І чи цей "рахунок з приміткою" прийме суд (в разі потреби) як доказ сплати саме за вказаний період?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Зазвичай плачу через термінал банка, щоб не було лишніх комісій. То там навіть нема можливості ввести якісь додаткові данні.
Через Приват24 зазвичай комісія 1 грн. Навіщо Вам ці термінали?  :o
А якщо так вже звикли до терміналів, то там є опція "Призначення платежу" - пишіть там період, за який платите за ЖКП.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

В термілах в ощадбанку є опція "Редагувати". Можна вставити будь-яку суму і зазначити будь-який період.
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

Через Приват24...
Дякую, буду мати на увазі (хоча зараз не маю з Приватом ніяких відносин).

В термілах в ощадбанку...
Дякую, сьогодні спробую.

Ще підкажіть, чи перерве "позовну давність" якщо я зараз (до подачі газовиками в суд) сам порахую суму і сплачу борг за останні 3 роки?
((Те, що:
- "поточні платіжі не переривають позовну давність";
- "помісячна сплата боргу не перериває позовну давність";
- "позовна давність обчислюється окремо по кожному простроченому платежу"
я розумію.))
А як буде в разі сплати більшої суми ніж нараховано за місяць?

Також хочу зауважити, що теми форуму читають не тільки той, хто задає питання, і той, хто надає на нього відповідь. В пошуках інформації сторінки форуму переглядає багато "простих читачів", які не є професіоналами в юридичній сфері.
І, навіть якщо в темі задається питання "примітивне і наївне" с точки зору професіонала, багатьох читачів (а не тільки автора теми) цікавить грамотна відповідь на нього (бо читачі її не знають).
Читачі (і я в тому числі) довіряють цьому форуму вже навіть по тій простій причині, що тут відповідають ентузіасти своєї справи (які добровільно тратять свій час і енергію), а не юристо-обманщики, які хочуть просто здерти з тебе гроші.
Знайшовши відповідь в чужій темі, проста людина вже не буде створювати свою з тим же "безглуздим" питанням.
Тому велике прохання - будьте поблажливішими до нас, непрофесіоналів. Бо відповіді в нашій заплутаній сфері законів (які ще й так швидко змінюються) самостійно знайти зазвичай дуже важко. А особливо коли ти під ємоційним пресом від погроз і позовів наших "чесних і справеливих" комунальників  ;D.
Написав це не з ціллю когось образити. Я не дорікаю, а просто констатую і прошу.
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

Цитувати
А як буде в разі сплати більшої суми ніж нараховано за місяць?
Уточнюю, бо, здається, колись давно на форумі Юрій Васильович писав, що навіть в цьому випадку можуть бути варіанти перериває/не перериває.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Ще підкажіть, чи перерве "позовну давність" якщо я зараз (до подачі газовиками в суд) сам порахую суму і сплачу борг за останні 3 роки?
...
А як буде в разі сплати більшої суми ніж нараховано за місяць?
1. Якщо Ви сплалите за 3 роки все, що Вам виставлено як борг і вкажете період, за який сплачуєте, то про яке переривання позовної давності Ви взагалі говорите?  :o
Якщо ж Ви сплатите менше, ніж Вам нарахували комунальщики, то залишок вони будуть вважати боргом і по цьому залишку дійсно почне заново відлічуватись позовна давність.
2. Якщо Ви вкажете період і за нього сплатите більше, то це буде аванс, але все-таки краще явно вказувати у призначенні платежу слово "аванс".
« Останнє редагування: 26 Січня 2020, 12:44:18 від Олександр_2015 »
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

1. Якщо Ви сплалите за 3 роки все ...
 Якщо ж Ви сплатите менше ...
2. Якщо Ви вкажете період ...
Газовики вимагають за 10 років борг. Думаю до суду самому порахувати і сплатити (вказавши період) за останні 3 роки. Інша частина вимог (4-10років давності) залишиться поза межами позовної давності (тут суд їм відмовить).
З точки зору логіки це правильно.
Але з юридичної точки зору який варіант/речення з 1-го пункту Вашої відповіді підходить в цій ситуації? Бо виходить, що я сплачу все, нараховане за 3 роки, але не все, що вони вимагають (за 10 років).
Якщо після сплати мною (до подачі в суд) за останні 3 роки позовна давність перерветь і газовики сможуть вимагати ще і за 4-6 роки давності, то тоді добровільно платити нема сенсу.
Якщо ж не перерветься, то тоді сенс є (бо все обмежиться для мене сплатою боргу за 3 роки без всяких додаткових нарахувань).

Думаю, ця інформація цікава широкому колу читачів як варіант захисту, бо комунальники зазвичай вимагають борг і за межами строку позовної давності.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

1. Виявляється, що те, Ви написали:
((Те, що:
- "поточні платіжі не переривають позовну давність";
- "помісячна сплата боргу не перериває позовну давність";
- "позовна давність обчислюється окремо по кожному простроченому платежу"
я розумію.))
- неправда, бо Ви пишите нісенітниці:
Якщо після сплати мною (до подачі в суд) за останні 3 роки позовна давність перерветь і газовики сможуть вимагати ще і за 4-6 роки давності, то тоді добровільно платити нема сенсу.
Якщо ж не перерветься...
Давайте я переформулюю (уточню) те, що я Вам написав:
Цитувати
Якщо Ви сплатите свій борг за 3 попередні роки і вкажете період, за який сплачуєте, то про яке переривання позовної давності Ви взагалі говорите?  :o
Так зрозуміліше? Позовна давність обчислюється ОКРЕМО по кожному місяцю!

2. Жодний суд самостійно не застосує по своїй ініціативі позовну давність, він не має такого права! Тобто, Вам буде присуджено виплатити борг хоч за 100 років, якщо виконавці ЖКП пред'являть такі вимоги, а Ви будете наївно думати, що "суд їм відмовить".
« Останнє редагування: 26 Січня 2020, 17:49:35 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

А як буде в разі сплати більшої суми ніж нараховано за місяць?

Якщо Ви сплачуєте усі поточні платежі, та навіть більше, про який взагалі позов йдеться? Який може бути до Вас позов, коли боргу немає?  :o
Записаний

Zxzx7777

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю

Якщо Ви сплачуєте усі поточні платежі, та навіть більше, про який взагалі позов йдеться? Який може бути до Вас позов, коли боргу немає?
Ви не зрозуміли суті справи. Я не сплачую вже років 8. В 2016/17 була субсидія. Після знов не платив. Тому борг є, а позов - питання часу (а зараз газовики активізувалися з погрозами, тому очікую найближчим часом).
Хочу зіграти на випередження, оплативши  до подачі позову частину боргу за 3 останні року (в межах позовної давності). Вказавши в примітці конкретно призначення платежу (останні 3 роки), щоб на суді був доказ, що це не сплата за якісь-там 2012...2016 рік.
Тому раджуся з людьми, що мають досвід, чи є в цьому сенс.
І тому чекати спочатку позов, а потім думати що робити, - це не той варіант.

Давайте я переформулюю (уточню) те, що я Вам написав:
Цитувати
Якщо Ви сплатите свій борг за 3 попередні роки і вкажете період, за який сплачуєте, то про яке переривання позовної давності Ви взагалі говорите?  :o
Так зрозуміліше? Позовна давність обчислюється ОКРЕМО по кожному місяцю!

Мене насторожують слова "поточні платіжі" і "помісячна сплата".
Бо їх можна трактувати так: нараховано 100грн за місяць - ти в наступному від 1 до 100 грн сплатив.
Але чи буде це "поточно" і "помісячно", якщо: 1-5-й місяць нараховано по 100грн (разом 500), а ти в 6-му місяці сплатив 300грн (за 3-5й місяць, вказавши це в квитанції)? Чи не є це вже перериванням позовної давності і визнанням боргу за 1-2-й місяць (як, звісно, захочуть це трактувати комунальники)?
(Звісно, місяці і суми умовні, просто для прикладу. Бо ми розглядаємо роки).
Ось в чому питання!

Цитувати
2. Жодний суд самостійно не застосує .....
Малося на увазі за моїм клопотанням  ::)

Нажаль, реальність така, що боротися з комунальщиками чесними способами марна справа. Суди в 99% стають на їх сторону, навіть якщо ти 100% правий. І не мені це розповідати Вам, практикуючим юристам.
Тому приходиться шукати нестандартні підходи і маленькі юридичні хитрощі ;D
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
А як буде в разі сплати більшої суми ніж нараховано за місяць?
Уточнюю, бо, здається, колись давно на форумі Юрій Васильович писав, що навіть в цьому випадку можуть бути варіанти перериває/не перериває.
Колись була постанова (чи наказ ) НБУ що "зайві" кошти обовязково зараховуються в рахунок погашення боргу...  Цей нормативний акт давно "переписано"...
На  форумі  викладено рішення ВСУ та ВС з цього приводу, пошукайте.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email